Zvonkohra/ Uklízecí hvězda

Dnes u nás začalo sněžit a to mi připomnělo loňskou návštěvu Lorety, kde o adventních nedělích hraje bratranec mého muže Radek Rejšek na zvonkohru. Patří u nás mezi nejlepší varhaníky a hráče na zvonkohry, jinak je ještě hudební skladatel, trumpetista, pedagog, publicista a velký srandista. Famózní člověk. Jen s normálním životem se to moc neslučuje, což znám sama velmi dobře. Takže jsme vylezli po slepičích schůdkách až do věže, tam je taková malá budka a v ní nástroj, který tahá za jednotlivá lana zvonů – a to je přesně ten nádherný zvuk, který se rozléhá po celém okolí a lidi se zastavují a poslouchají. Hrozně poetický to bylo. Bylo nádherně bílo a mrazivo.
U nás se dnes koná velký předvánoční úklid, ale já se ho neúčastním. Aspoň ne té hlavní fáze – okna, dveře a tak. Na to mám už roky úžasnou paní Malinovou, která to všechno zvládne za jeden den! Nechápu. Ona je prostě uklízecí hvězda. Dnes mi vyprávěla, jak chodí uklízet k jedné paní doktorce, která jí div neměří čas na stopkách a pořád ji kontroluje a ještě špatně platí. Tak jsem jí řekla, ať se na milou paní doktorku vyflákne, když z toho v noci nespí. Četla jsem loni jednu zajímavou statistiku, kde úklidové firmy se shodly v tom, že nejhoršími klientkami jsou lékařky – bordelářky. Mají ty nejvyšší nároky a samy nestojí za nic. Snad ale aspoň v práci jo.
Jdu psát. Z dnešního limitu mám zatím napsanej jen kousek. Ententýky, dva špalíky …

1 názor na “Zvonkohra/ Uklízecí hvězda”

  1. Ty se máš!!! Já bych taky chtěla na nějakou vánoční romanci do kostela nebo kaple. Snad se mi to povede o víkendu, i když to mám vyrábět zubní kartáčky z košťátek na choreografii, kde tančí Denisa:-( Paní Malinovou ti závidím, i když mě zatím to lítání s hadrem po baráku baví:-D Úchyl asi nebo co:-) Tak piš…čert vyletěl z elektriky..A.

Diskuse uzavřena.