Ženy plují na sever

Konečně začnu dávat knižní tipy. Podařilo se mi teď ve stínu pod javorem leccos dočíst. Nevím, jestli to máte jako já, ale když si koupím novou knížku, musím si aspoň kousek hned přečíst, abych se na ni natěšila. I když vím, že fakt nebudu mít čas si ji teď přečíst a prožít, a minimálně dalších pět jich mám už nakousnutých. 

Ženy plují na sever na mě chvíli musely počkat, ale protože to je kniha, u které se dá přečíst kus tu a kus jinde, měla jsem ji už hodně načtenou. Myslím, že to není četba pro mladý kočky, ale pro nás trochu starší kočky.  Napsala ji klinická psycholožka a kulturní antropoložka Mary Pipher, která říká, že píše pro ženy o ženách v bodě životních proměn. Není to tedy klasický román, ale přesto jsem si početla. Hodně vnímám vlastní proměny, nikdy jsem extra neřešila tělo (bohužel), ale spíš tu hlavu. 

Mohla bych mluvit třeba o změně hodnot, ale nebyla by to tak úplně pravda, protože jsou hodnoty, který budu vyznávat až do smrti. Ale pak jsou další věci, který se ve mně mění a já to pozoruju s tichým úžasem. Za leccos jsem ohromně ráda. Třeba za to, jak si umím užít čas, jak se nikam necpu, jak mě nebaví něco předstírat. Jak mě baví prostě jenom být. Vím, že mi visí břicho a chtěla bych si dát trochu opravit prsa … ale když na to neušetřím, tak to nebude. No a co?

Zjistila jsem, že jsem ráda, že se mám a rozumím si se sebou. Jak říká Marie Poledňáková Jinej život už nedostanem, a co není teď, už nikdy nebude. To mám vyrytý někde v šedý kůře a cítím to na sobě jako výzvu čím dál víc. A právě s touto knížkou se mi o tom krásně přemýšlelo, až jsem z toho vždycky pod tím jasanem usnula a spala několik hodin. 

Takže žádnej jih, ženy plují na sever!

 

 

1 názor na “Ženy plují na sever”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.