Zase za rok

Děláme to tak už skoro dvacet let.

Vždycky na podzim se sejdeme na víkend. Jeden z nás vybere lokalitu, zajistí ubytování, vymyslí program a sjedeme se:)
Letos nás na Jizerce bylo jedenáct dvojic plus nějaký ty děti. Říkáme si Starý páky. Všichni naši chlapi jsou totiž zaměstnanci jedný firmy, která je kdysi dávno dala dohromady a to přátelství trvá, i když někdo už dospěl do důchodu. To vzniklo ještě v časech, kdy firmu tvořili lidi s konkrétními tvářemi, jmény a byla za nimi vidět jejich vlastní práce a osobní nasazení. Jenže žijeme v korporátní době, kdy tváře, jména a osobní otisk vystřídal byznys plán, tabulky a centrální mozek. Což se hodí spíš pro roboty.
Naštěstí se už konají konference, které bijí na poplach, aby si firmy uvědomily, že firemní kultura je zásadní při získávání a udržení lidí, např. zde: https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/09/pr-summit-firemni-kultura-je-rozhodujici-pro-ziskavani-lidi/, tak snad se lidi zase vrátí k lidem.
Letošní setkání organizoval I., protože měl na jaře 50. Pevně věřím, že už je to poslední oslava, protože jich opravdu měl nepočítaně. Ale zas je krásný mít tolik přátel. 
Tak za rok v Brně!

4 komentáře

 1. Lucie,
  my jsme se také právě vrátili z podobného prodlouženého víkendu .
  Jezdíme tam už deset let, stále na stejné místo, na jih Čech do lesů, na houby.
  Je nás už na 40 lidí, dětí, psů,…
  Letos se to vše obzvlášť vydařilo!
  Tak zase za rok !

 2. Doufám, že PR Summit zafunguje, protože minulý týden mě ze židle nadzvedl dotazník pro dodavatele z jedné korporace s odůvodněním, že se v něm zavazujeme dodržovat platné zákony!!!! Kde jsme ??? Mirka