Zahrada v zeleném hávu

Jsem si naprosto jistá, že kdyby pořádně nezapršelo, přišli bysme o část rostlin. Strach jsme měli hlavně o bobkovišně kolem bazénu, které začaly chřadnout, takže potřebovaly dobrý řez a příznivé podmínky se po mrazivé zimě zase sebrat. Kdybych keře stříhala já, zkrátím akorát jejich výšku. Ale záchrana spočívala v tom, že zahradník vystříhal celé větve už od země, případně od kmenu, takže pár týdnů jsme trnuli, jestli díry k sousedům zůstanou nebo zarostou. Zarůstají.

Trávník, jahody, rybízy, azalky po dědovi, všechno se raduje a zelení.

 Fotila jsem v dešti, je to nějak mázlý
Keře u fasády (severní strany) jsou nálet
 Cesta k nám/od nás

 Brzy zaroste i výhled na sousedův velkodům
 Čekají na zasazení
 Šalvěj nám letos růžově kvete
Myslíme si, že ještě nikdy nekvetla, ale nemůžeme si vzpomenout

Červené a fialové
Od spřáteleného farmáře

9 názorů na “Zahrada v zeleném hávu”

  1. Veronika Pecharova

    Ahoj Luci,
    mama vzdyvky silu, když bobkovisne prorezu az od spodu… příroda je mocna! Ta si poradi.

  2. Tak mně letos taky kvete šalvěj (identicky), poprvé po 10 letech na záhonu, to vím určitě podle věku naší Valentinky. To jsou věci:)))

  3. Zvláštní, s tou šalvějí, úplně stejně jsem na ni na chalupě koukala včera já a nemohla jsem si vzpomenout, jestli jsem ji někdy viděla kvést…

  4. Všednodennosti

    Máte to krásné , kam se moje zahrádka za tou Vaší hrabe….! Po deseti dnech deště mám vzadu ze záhonu rybník a dumám ,co s tím, až přestane pršet! Dám fotky ,abys viděla, že si nevymýšlím! A na fotce k volbám vypadáte úžasně , Ivan těch vlasů…. super památka! Mávám do dálky a zdravím k Vám domů!M.

Diskuse uzavřena.