Zahrada pro líné

Když jsme kdysi s kamarádkou zahradní architektkou koncipovaly naši zahradu jako bezúdržbovou, netušila jsem, jak moc práce mi to ušetří, a jak se tahle vize naplní. Od jara jsem jen párkrát vytáhla nějaký bodlák, mimochodem to je nejčastější zahradní práce – snažím se i s kořenem vytáhnout vysemeněné rostliny, které se přestěhovaly. Ale dost jich nechám na nové adrese. Vytváří občas nečekaná zákoutí.

Několik zahrádkářů už mi řeklo, že by z tohohle bordelu zešíleli.
Já jsem teda naprosto v klidu.

Před deseti dny tu byl fotograf z časopisu Moje psychologie a fotil mé sochy. Ze zahrady byl taky nadšen, bál se, že máme keře ostříhané do koule … to nevím, kdo by to dělal.

Zahradník už mi zase neodpovídá na sms a nebere mobil.
Však já ho doženu!

 

 

13 názorů na “Zahrada pro líné”

 1. Zahrada je úžasná. Miluju trávy a divoké zahrady vůbec, takže za mě ano. Ale chápu i výtky druhé strany. Každý to má prostě jinak. Pobavila mě věta " já jsem teda naprosto v klidu". A vo-vo vo tom to je:))

 2. Aranel na cestě....

  Zahrada je prima. Dostatečně tajemná. A ten váš bazén mi připomíná film Mládí.

 3. Taky mám podobně koncipovanou zahradu, vlastně úplně stejně. Sem tam vytrhnu nějaký plevel, ale bohužel už nám přerůstají přes hlavu keře a jehličnany, které jsme před deseti lety vysadili hodně hustě, takže už to pomalu bude chtít motorovku ….:) Krásné dny a byt v Budapešti je super, miluju pavlačové domy:)

 4. Soňa Malinová

  Takhle přesně si představuju zahradu. Jen nevím co s trávníkem ( 1000m2 ), takže buď si pořídím ovce jako Gabka a nebo zahradníka. Nevím, co vyjde levněji.

 5. Taky mám zahrádku o které kamarádka říká, že motorovka by to spravila :-)) Já ji mám ráda takovou jaká je a načančanou a ostříhané keře do koulí mi nehrozí 🙂

 6. Úžasná divokost…my cup of tea! a to štěrkoviště už vám krásně zarůstá!
  Dnes chtějí všichni všechno bezúdržbově (i kokedamy;), ale nepředstavují si tuhle divokou krásu, ale ty stříhané keře, doporučila bych jim koupit si byt 🙂

 7. Barbora Grünwaldová

  Miluju divoké zahrady, tahle je přesně podle mého gusta. Já nemám žádnou zahradu, ale jestli jednou nějakou budu mít, tak bude velmi podobná té vaší.

 8. Krásná a tajemná džungle, moc hezké trávy….
  ty bodláky by mohly zůstat – místy….
  Jiřina
  trvalkadahlia.blog.cz

 9. Děkuji moc za krásný článek. My jsme nedávno kupovali nový bazén k nám na zahradu, protože si ho děti již 3. rokem hodně vyžadovali. Tak jsme tedy začali hledat na internetu a nakonec jsme narazili na jeden zajímavý web, který nás zaujal jak výběrem tak cenami… Určitě se podívejte 🙂 albixon

Diskuse uzavřena.