Záhada s okurkou

Od včera mě trápí jedna filosofická otázka:
Proč je okurka v igelitu? Když tam není paprika, rajče, cuketa nebo jablko?
Já vím, že některé (zejména ty, co mají nějakou chuť) v něm nejsou, ale proč některé jo?
Tak kdybyste náhodou znali odpověď …

P.S. A ne, že to bude jako včera, kdy mi odpovědělo jen pár odvážlivců, takže nemám představu, jestli máte v obýváku bílou stěnu nebo růžovou!

11 komentářů

 1. Posílám odkaz na you tube video:https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uHUCSJtXjNE, Okurky v igelitu. Zajímavé. I tady v Irsku jsou jen okurky v igelitu, ostatní zelenina je na táckách a v celofánu, ne v igelitu. Nebo v plastových krabičkách a zase v celofánu. Někde jsem četla, že tyto okurky se voskují a igelit má zabránit poškození vosku a tudíž znehodnocení okurky. Od té doby okurky loupu, i když jsem vždy měla ráda utrhnout , umýt a sníst utrženou okurku včetně slupky. A taky je to byznys, někdo ty stroje ,co okurku balí , musí obsluhovat, někdo ten igelit dovézt, vyrobit atd. nekonečný kruh… Mávám Marcela O mém obýváku Ti raději napíši mail.

 2. No, s tou okurkou by to mohlo být tak, že igelit zabrání, aby okurka nebyla hned "gumová" , pak by si ji nikdo nechtěl koupit.
  My máme obývák do zelena a to i se stropem. Jinak hlavně bílou, už dlouho, protože bílá je dobrý podklad pro obrazy. Teda většinou.

 3. No jo , to je zajímavý :-))), i včereší post mě pobavil, ale tam myslím se zrovna moc rozepisovat nemusím :-))). Zrovna dnes mám koupené okurky na trhu – bez ochrany :-))).

 4. Taky bych možná řekla, že je to proto, aby okurka, několikrát i dosti přechlazená držela déle ve správném tvarun:D. A obývák máme kombinaci bílé s (původně mojí plánovanou šedou) kafebraun do zelenohněda . Katka

 5. Dneska jsem prvně viděla zabalené v igelitu papriky , proč je okurka v ochraně netuším:)
  ad obývák.. máme smetanové stěny a jednu výazně oranžovou / vím, te'd už bych zvolila jiný odstín,ale před 3 lety mě to ještě bavilo mít oranžovou/
  Petra

 6. Poslušně hlásím, půl obýváku medová, půl meruňková a pod stropem ten bílý pruh jako strop – potupně přiznávám, nevím jak se mu říká…
  Dodatek: když přišli pánové Pat a Mat vymalovat, vytáhli tuby s barvou a jedna z nich byla RŮŽOVÁ, šla jsem do mdlob a jen jsem vykřikla, že Barbie tady bydlet nebude….ale pánové věděli a uměli!!!
  Jinak skoro vše je hnědošedé a kameny a větve………..
  Magda

 7. …tak nevím, jestli se to odeslalo…tak ještě jednou. U nás bílá a 2 stěny tmavě hnědé.

 8. my jsme ta typicka domacnost:-) drive vsude jemne zluto, od minuleho leta bilo, takovy ten nordic style, co je vsude na vystajllovanych blogach a instagramech;-)… u nas je to vic chaoticke… znate to, deti, zver….

 9. je v igelitu……….., protože se na to igelitování vymyslel stroj, tak aby nezahálel.
  Obývák – momentálně jsme se nakýblovali k rodičům, kde většinu stěn zakrývají obývací stěny či jiný skříňky… pod tím vším je bílá, už odnepaměti.
  Až budeme mít zase vlastní dům, materiálově to bude nejspíš kombinace dřevěného obkladu a klasického štuku, barevně bílá s nějakou chladnější pastelou.. Rádi cestujeme, tak bysme chtěli velkou mapu světa nebo ČR, nejlíp přes celou zeď, ale protože bude obejvák z jedný strany otevřený do kuchyně a druhá stěna bude celá prosklená, tak se nám těch zdí už nějak nedostává 🙂

 10. To je velmi dobré zamyšlení,nikdy mě to nenapadlo a je fakt že kupříkladu cuketa má skoro stejný tvar i konzistenci a zabalena prostě nikdy není,zajímavé:)…A k tomu obýváku,myslím že ten náš je naopak dost netradiční viz. náš blog,tak snad aspoň trochu nabouráváme ten český standard:)