Z okna

Z okna v patře, které je v neutěšeném stavu (to patro) je nádherný pohled ven. Sbíráme síly s ním něco udělat. Taky to chce dost peněz. Včera jsem se kochala aspoň výhledem.
Dnes končí moje samota.
Vydržela bych v ní ještě dlouho.
Až jsem sama na sebe naštvaná, že nejsem lepší parťák.
Nejvíc ze všeho jsem totiž samotářka. Dlouho jsem to nevěděla.
Jedna česká spisovatelka netráví se svou rodinou ani vánoce. Půjčí si hausbót a tam si píše. A to má malé děti.
Vždycky, když mám výčitky svědomí, tak na ni myslím. A rozumím. Na rozdíl od většiny ostatních.

10 názorů na “Z okna”

 1. Soňa Malinová

  Myslela jsem si, že když děti začnou chodit do školy, za chvíli se samoty nabažím. Po 11 letech pořád nemám dost.

 2. Ach, Lucie……Ani nevíte, že je nás více, které touží po samotě…. 🙂 Nejsem ani spisovatelka, jen obyčejná setřička z nemocnice, ale svou samotu také potřebuji. Je to největší relax na světě. Naštěstí to můj manžel i děti chápu, udělají si svou jízdu doma beze mne. Jsem za to nesmírně vděčná…..Stejně jako Soňa toho nemám dost – já po 14-ti letech 🙂 Takže Vás naprosto chápu….

  1. Lucie Konečná

   Miluju sestřičky! Naprosto nedoceněná práce, žádná obyčejná. Díky za souznění!

 3. Samota je pro mě, bohužel, zatím luxus, kterého se mi moc nedostává – každý den v práci 9 hodin mezi lidmi na open space, doma 4 děti a ani tu ložnici, kam bych se někdy zavřela, nemám, takže občas trpím….když mi všichni jednou za čas odjedou, tak trpím výčitkami svědomí, že dostatečně neteskním….:) Samota je nutná i pro nás, extroverty!

  1. Lucie Konečná

   Open space je příšerný vynález, v zahraničí se prý od něj ustupuje, protože je to psychické týrání zaměstnanců. Obdivuju vás! I za ty 4 děti. Já mám dost jasný hranice, za který nemůžu jít, protože bych nepřetržitě kolabovala. Proto i děti mezi sebou mají 12 let mezeru.

Diskuse uzavřena.