Výstava za výstavu

Stela nerada chodí na výstavy. Když zjistila, že na zpáteční cestě z Lipna ji neminou tři patra v Egon Schiele art centru, tak měla po náladě. Ale zjistila, že přímo na Lipně je výstava lega a donutila mě tam jít. Výstava za výstavu. No. Nedokážu už ani předstírat, že mě to zajímá. De fakto 25 let žiju v dětských hrách a mám toho dost. Potřebuju aspoň chvíli žít dospělým životem, vyhýbat se kočárkům a dětem padajícím z prolézaček. Tedy těm svým, ostatní děti ať si klidně prolézají.
Ale jinak tuhle výstavu určitě doporučuju, rodiny s menšími dětmi tam určitě vydrží půlden a taťkové hračičkové klidně celý den. Expozice je obrovská. 
A pak konečně mé dospělé lásky.
Jiřímu Kolářovi by bylo minulý týden sto let. Z jeho medailonku, který na výstavě běžel, jsem si zapamatovala hlavně to, že „každý jsme sám sobě otrokem“. Takhle je to vytržené z kontextu, ale pochopila jsem to tak, že jen my sami ze sebe děláme otroky … někoho … něčeho. 
A Jiří Sopko.
Taky ho mám ráda.
Vždycky se u jeho obrazů usmívám. (To není málo.)
A ty nádherné prostory!!!
Líbilo se nám to moc a Stela to prostě přežila. 
Nemyslím, že mi jednou poděkuje, jak jsem ji kulturně rozvíjela. Ale je mi to sobecky fakt šumák.

13 komentářů

  1. V Českém Krumlově. Ale jedna je i na Kampě (Jiří Kolář).

 1. Stela vám jednou poděkuje! Bude mít slušný přehled a výstavy bude sama vyhledávat.

  1. Táňo, děkuji, ale mě rodiče nutili jezdit na běžkách a od páté třídy se na ně nemůžu ani podívat 🙂
   A dodnes si pamatuju ty pocity zoufalství. Holt každý mučíme své dítě jinak 🙂

 2. Lucie, třeba to zafunguje přesně opačně. Bude Vám vděčná 🙂 Taky mě naši brávali hodně do divadla a na výstavy, nadšením jsem při tom nepřekypovala. Teď jsem za to ráda, do divadla chodím dál velmi často a výstavy mám taktéž ráda.

  1. TTo bych byla ráda, ale když si vybere radši třeba rugby, nebude mi to vadit 🙂

 3. Udelaly jste se Stelou dobrou vymenu.Ono take hodne zalezi co se komu libi ,ja davam prednost starym mistrum pred modernism ale zase se mi libi obrazy od Ivana Svatose takove to naivni umeni Jeste stesti ze si mame z ceho vybrat aby jsme vsichni byly spokojeni.

 4. Kultury není nikdy dost:-) a to co si uložíme z ní do duše, nám pomáhá přežívat i za nejhorších časů. Stela vám určitě jednou za to bude vděčná:-)!

 5. …no a kde jsou fotky z lego výstavy ? :o)…asi na stelině blogu…
  zdravím eva

  1. Evo, nějaký mám, ale nepodařilo se mi to ani dobře vyfotit. To ta nechuť. I když tam byla třeba z lega postavená vila Tugendhat. Pěkný, ale originál je originál 🙂