Voskovky

Nová myčka už je objednaná.
Chtěla jsem sice počkat, nejdřív zkusit pozvat opraváře, ale protože jsou dovolený, někdo by přišel až v srpnu. Víme, že se rozbilo minimálně čerpadlo, jeho výměna + příjezd a práce montéra jsou za 2/3 ceny myčky nové. A tahle je už několikrát opravovaná.

Dnes ráno jsem myla nádobí ze včerejška, nechtělo se mi v noci, měli jsme návštěvu. Strávila jsem u dřezu přes hodinu, po celé lince se suší nádobí. Několikrát plný dřez, takže spotřeba vody šílená + 1/4 jaru + houbička. V dnešní klimaticky havarijní době šílenost. Kromě toho mám plný ruce hnisavejch teček. Jakmile namočím ruce do škopku, vrací se mi ekzém. Takže I. zasedl k netu a za 10 minut nějakou vybral ve slevovým šílenství. Já se ráda nechám překvapit, už teď jsem vděčná za jakoukoli pomoc.
A radost:
Povedlo se mi koupit tyhle voskový ozdoby. Za pár pětek. Ještě se tu a tam dají dostupně koupit, zřejmě nejsou tak provařený jako jiný druhy. Je k nim hrozně málo literatury. Jsou z první poloviny minulého století, vyfotila jsem si je předloni na výstavě v Roztokách – to jsou ty ve vitrínách.
Srdce sběratelky zaplesalo.

Fotky z výstavy:

5 názorů na “Voskovky”

  1. Lucie zdravím Vás a musím reagovat. Ty ozdoby jsou fakt krásný, taky mám spoustu starých, ale z vosku žádné, jen svíčky. Ráda se raduju z vašich úlovků s váma, klidnè je sem "sázejte" vic! 🙂
    Mějte se hezky a přeju hodně (nejen)sběratelských radostí. Katka

  2. Sláva vytrvalým sběratelům… zachrání se krásné kousky. Tyhle jsou parádní. Zvláštní, že se zachovaly.

  3. Milá Lucie, precetla jsem Virivku a mohla mit klidně o 100 stránek víc, moc se mi líbila. Jitka Malenice

Diskuse uzavřena.