V.H.

Dnes nemůžu jinak.
Každý rok si vzpomenu. Těžko říct, jestli bude v mým životě ještě nějaká větší autorita. Vztah k Havlovi lidi spojuje, ale taky prudce rozděluje. Zažívám obojí.
Když jsem přišla k neuroložce a místo Zemana tam visel portrét VH, hned se mi ulevilo.
Až jednou odejde do nebe božský Karel a pan Svěrák, zůstaneme bez jistot.

23 názorů na “V.H.”

 1. Václava Havla jsem si velice vážila. My tu máme Hrádeček a tak můžeme jezdit a jezdíme vzpomínat. Magické místo je pro mě i sklepení na zámku v Litomyšli se srdcem pro Václava.
  Současný prezident není mým panem prezidentem ALE říká se, že v zemi křečků křeček králem! Nevím, zda jsme si ho všichni svým chováním vlastně sami nevykoledovali… Zdravím Eva Trutnov.

 2. Proč se musíme pořád sortovat a škatulkovat? Není to jedno? Václav Havel nebyl můj oblíbenec, ale dá se říct, že jen díky tomuhle dělení na máš rád,nemáš rád VH. Co za jistotu je pro někoho božský Kája?
  Lucie, mám ráda Váš blog, ale vždycky kolem 18.12. se tu cítím nějak divně 😀
  Pavla

  1. Není to jedno. Jako, že bych nemohla napsat na svůj vlastní blog, že mám ráda VH? Jestli se k tomu někdo přidá nebo to odporuje, je věc vás, čtenářů. Každýmu něco vadí. To bych tady za chvíli nemohla psát polovinu věcí. Sorry, ale pro mě VH je téma forever!

  2. Však si sem pište dle svého gusta, my sem chodíme jen na návštěvu. Nemusíme si všichni myslet to stejné nebo snad ano? Vždycky Vás zajímá názor ostatních, tohle bych nebrala jinak, je to jen pohled na dané téma.
   Zddravím Pavla

 3. Lucko, děkuju za článek, souhlasím se vším.
  Taky jsem vzpomínala…pamatuju si přesně na okamžik, kdy jsem z rádia zaslechla informaci o jeho úmrtí a na to, jak mi hlavou blesklo, že "něco" skončilo.
  Dnes se skoro bojím o VH někde promluvit (krom rodiny teda), reakce bývají všelijaké…Těžce to nesu 🙁

  1. Jano, je to ještě horší. Včera jsme měli u nás mejdan s naším společným spolužákem, co si vzal naši společnou spolužačku 🙂 Ptala jsem se ho, jak je to možný, že jejich celostátní noviny neměly jedinou zmínku o VH a on řekl, že to chtěl napsat, ale editor rozhodl, že VH už nikoho nezajímá a dal mu napsat článek o zdravotnictví. Proto já tvrdošíjně budu psát, co chci a cítím. Mám tu výhodu, že nemusím nikoho poslouchat. Hezký Vánoce přeju!

  2. Nechápu, co se to děje 🙁 , fakt Bůh s námi…
   A že moc zdravím naše společné spolužáky!!
   Krásné Vánoce celé tvé rodině.

 4. Jsem rádá že jste to napsala alespoň vy! Až teď mi došla ta absence ve sdělovacích prostředcích. Každý má takovou vládu jakou si zaslouží a svým mlčením potvrzujeme zaslouženost té naší současné.
  Vendula

 5. Liška H. ryška

  Dobře, ale moc nevím, proč Svěrák, připadá mi, že podobných Svěráků je spousta, akorát nejsou tak známí.

Diskuse uzavřena.