Vary

Kdybych to tušila, tak bych opravdu zainvestovala do šatů. A do bot taky. Ale nakonec je to stejně jedno, nejsem žádná filmová hvězda.
V únoru jsem napsala scénář s názvem Karavan, možná si vzpomínáte na naši slavnou předloňskou dovolenou obytným autem. Kdyby ne, najdete ji ve štítku Obytné auto. Tehdy jsem si řekla, že to byl tak hrozný a zbytečný zážitek, že ho musím někdy zužitkovat. Stalo se. Ale nic z toho, co jsme zažili my, ve scénáři není. Karavan mi posloužil jen jako leitmotiv vánoční neromantické komedie o vícegenerační rodině, kde se všichni mají tak trochu netradičně rádi.

Scénář jsem přihlásila do soutěže Filmové nadace, která oceňuje dosud nerealizované scénáře. Komise se rozhodla můj scénář ocenit. Ještě spolu s Lucií Klein Svobodovou (Pírko), Radkem Bajgarem (Teorie tygra) a Jaroslavem Žváčkem (Kobry a užovky). V závorce jsou díla minulá, teď všichni měli samozřejmě nový projekt.
Byla jsem z toho v šoku.
Asi jsem měla štěstí, že díla se posuzovala anonymně. Moje jméno žádnou uměleckou hodnotu nemá, jsem ta, co píše levný seriály.  A stejně tak levně se ke mně hodně lidí z mojí branže chová. Mám pocit, že kolikrát si ani nepřečtou scénář, který jim pošlu. Rovnou čekají růžovou slátaninu. Přitom napsat pár dílů seriálu je mnohem větší dřina, než si svobodně napsat film.

K obědu jsem si za odměnu dala svíčkovou.
Ale jenom se čtyřma!

 

30 názorů na “Vary”

 1. Také gratuluji. A šaty vám slušely. Myslím, ze vás vystihují mnohem víc, než nějaká strojená garderoba. Tohle jste Vy. Ať se i vše ostatní nese na vlně úspěchu.

 2. …také gratuluji,vypadáte úžasně a jste podle toho co píšete na blog,úžasná ženská…levná nelevná,Vy jim jednou vytřete zrak…třeba tím celovečerákem…zdravím z Olomouce Jitka

 3. Jak ja Vám to prajem, Lucko! Ten pocit satisfakcie je niekedy k nezaplateniu, žeáno:-)
  A samozrejme, blahoželám!
  Užívajte si karlovarskú slávu,
  Kata

 4. Milá_Lucie, moc a moc blahopřeji. To je opravdu pěkný úspěch. Můžete být právem na sebe hrdá. A o tom oblékání jsem psala v minulém příspěvku. S pozdravem Miluše.

 5. Moc gratuluji???? Viděla jsem u Stely na IG. A moc diky, ze stále píšete a publikujete tento blog! Lucie

 6. Blahopřeji, přečetla jsem si informaci v tisku a myslela na vaše psaní, že nestíháte koupit nové šaty, ale o tom to vlastně není. Ať se vše zdárně natočí, už se těším. Renata

 7. Lucie, gratuluji…vaše seriály máme moc rádi, vtipné a ze života, a to vás produkce jistě různě omezují…jste šmrncovní ženská, sluší vám to…na některé letošní "kreace" na červeném koberci hrůza pohledět ????, některé dámy nejsou vůbec soudné…hezké prázdniny Milena

 8. Á, já nic nevěděla a nesleduju, ale dnes ve tři čtvrtě na jednu ráno jsem pustila rádio a slyšela rozhovor! Gratuluju! hurá, karavan zužitkován, to je fajn, těším se, že příště bude zužitkována Austrálie nebo novej byt a že se to natočí :- )

 9. Lucie,moc gratuluji.Oblečení v pohodě,byla jste za sebe a asi jste to vážně nečekala…jak říká Karel Gott.Eva

 10. Marcela - Nordic Passion

  Gratuluji, Lucie, dnes jsme se z Varu vratili. Podle me obleceni v pohode, nosi se tam kdeco, jak jsem mohla videt. At se dari i nadale, v praci i v byte:-). M.

 11. Tento týden jsem Vás slyšela v rádiu u B. Tachecí a poznala Vás hlavně po blogu. A po hlase jste mi stejně sympatická jako po řádcích! Jo a šaty super. Je moc dobře, že jste sama za sebe a ne za nějakou urputnou femme fatale v šílené róbě. 😉

Diskuse uzavřena.