Vánoce

Není tak úplně pravda, že si pod stromek nic nedáváme. Já jsem měla pro I. knihu Gastrosexuál a I. mi daroval covid.  Nezdá se mi to úplně spravedlivé, i když přiznávám, že v knize je poměrně dost chyb, které skvělou knížku opravdu hyzdí. Kdyby ji četl kuchař jako jsem já, tak by se mohl ztrapnit u řezníka jen proto, že překladatel (či kdo) odbyl svoji práci a klidně by mě nechal udělat stejk z 16letého býka! A podobných hovadin je tam dost.

Nakonec musím říct, že až na potíže (střídavě bolest hlavy, bolest celého těla, dutiny, necítím a nemám chuť) se snažím z volných dnů vytěžit co se dá, a brát je jako nečekané prázdniny. Viděla jsem spoustu pohádek, sérií a filmů na Netflixu a HBO.  Nicméně žádný zásah do srdce se nekonal, možná je to tou chorobou. Aspoň lehce pracuju, aby mě začátek ledna nepřeválcoval. Ale jinak pohoda, klídek.

Štědrý den prima, zajímavá změna být v klidu. Za těch 33 let jsme zažili Vánoce u rodičů, doma v zasněžené Praze, ve všech našich bytech a domech, na horách s kamarády v prázdném hotelu, kdy nebyla ani vločka sněhu a manželé se nám zhulili o Štědré noci trávou. První Vánoce u nás doma jsme slavili v montérkách a zprovoznili záchod. To bylo radosti! V Austrálii jsme zažili Štědrý den na Gold Coast na pláži, kde bylo takový vedro, že rtěnka se mi roztavila na inkoust. V plavkách jsme připravovali řízky a brsalát, ozdobili fíkus a v supermarketu koupili strašně hnusnej čokoládovej dort. 

Ježíš, jak já bych někam jela!

Docela mě dožralo ve frontě na PCR test, když si tam dva řidiči vykládali, jaká je to otrava furt chodit na testy a nosit roušky. Ale očkovat se pochopitelně nenechají. Já fakt nevím, jestli jim nedochází, že právě kvůli nim tady budeme mít padesát odstínů covidu a roušky budem nosit nadosmrti, pokud se dostatečně neproočkujeme. Měli štěstí, že jsem na ně nekýchla.

Krásný konec roku!

8 názorů na “Vánoce”

 1. Milá Lucie, děkuji za Váš blog a přeji krásné svátky a ať už je Covid pryč. Také jsme zatím celé svátky doma a potýkáme se s nějakým nachlazením. Tak aspoň brouzdám po netu a rezervuji týden v lednu na horách.

 2. Vážená a milá Lucie, Vy jste úžasná a vtipná s covidem i bez covidu. Přeji, abyste se toho covidového lumpa zbavila bez ztráty desítky /manžel stejně tak/ a abyste nás – virtuální lačné sledovače zásobovala dál Vašimi úžasnými příspěvky a foty. Ať se Vám v roce 2022 plní Vaše sny a přání. Hodně zdraví a…………

 3. Vážená a milá Lucie,
  přeji brzké uzdravení Vám i manželovi. Být v izolaci není legrace…….. vzhledem k mé náročné léčbě omezujeme doma kontakty jak se dá už druhým rokem a tak stejně jako Vy doufám, že se lidi naočkujou co nejvíc. Stále věřím, i když někdy to jde ztuha, že jsme homo sapiens.
  Pod stromečkem byly Vaše Houpačky :-)- raduji se z nich. Raduji se i z každého Vašeho příspěvku, který je vždycky vtipný a s nadhledem – díky.
  Přeji Vám do nového roku zdraví, elán, optimismus i naději a těším se na Vaše nové příspěvky i knihy. Mějte se krásně. Eva

 4. Lucie, přeji, aby byl nový rok pro nás všechny zdravější a vstřícnější. Hodně zdraví především, přeje Olina z Jizerek

 5. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdysi jste dávala odkaz na webovky, kde šel koupit film na zhlédnutí, cca90 Kč? Když se nemohlo do kin, pomůžete mi? Netflix to nebyl….
  Děkuji, Kristina

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.