V zahradě

Zahrada. Potřebovala by daleko větší údržbu, než jí nabízíme. A nemyslím tím jen hrabání. Tak nějak celkově. Doma pořád někdo nemocnej, hlídáme, staráme se a tak. Dnes jsem parkovala v Říčanech a před městským úřadem fronta. Tak si říkám, že je tam asi vernisáž výstavy někoho děsně slavnýho. Jenže ona to byla fronta na očkování. Už se očkuje úplně všude, příště možná i na poště. Mám z toho radost, protože tenhle stav je neudržitelnej.

Děti zas ve škole jen napůl, někdo doma, někdo ve třídě, jedna učitelka učí všechny. Na zastřelení. Všichni doktoři a sestřičky, které znám (napříč obory), jsou na hranici totálního vyčerpání a vyhoření. Mají pocit, že často dělají úplně zbytečnou práci a lidi jsou zabednění. Situace je horší než loni nebo na jaře.

Naše praktická paní doktorka měla včera 96 telefonů jen kvůli testování. Z toho 80 s pozitivním výsledkem. A k tomu normální nemocní. Musím říct, že ctím osobní svobodu jednotlivce nade vše. Ale svoboda jednoho končí tam, kde začíná ohrožení druhého.

Kdyby vakcína byla nedostatková a za prachy, chtěli bysme ji všichni a stáli fronty jako kdysi na pračku. Čekali bysme celou noc ve spacáku před očkovacím centrem, jen aby se na nás dostalo. Už ani jeden důvod (kromě zdravotních) mi nepřijde jako relevantní k tomu se nenechat očkovat. Je bláhový si myslet, že při nejhorším nás holt dají v nemocnici dohromady. Je dobrý si zjistit, kolikanásobné dávky pak do člověka perou. Je to trojciferný číslo.

Člověk si platí všemožný pojistky – na auto, byt, na blbost, protože co kdyby náhodou jsme bourali nebo vyhořeli, ale pojistkou proti covidu je jen očkování. A že není dostatečně prověřený? Za deset let možná bude, ale to už tu nemusíme být my.

Jdu si dát punč.  Na zdraví nás všech!

12 názorů na “V zahradě”

 1. Lucie máte nádhernou zahradu, mě se moc líbí takové na oko „neudržované“ . Žádný zastřižený trávník, thuje a jinak nic, mrtvo.
  Co říct k současné situaci. Hodně to podělala vláda, který tvrdila, že po očkování bude tečka a očkovaní jsou vůči covidu imunní. Bohužel hodně lidí se tím pořád řídí a ač mají virózu, chodí do práce a mezi lidi. Ani je nenapadne koupit si alespoň test z lékárny.
  Mějte se hezky, hlavně přeji hodně zdraví a krásný adventní čas.

 2. Závěrečná fotografie text jen podtrhla. Cítím to tak, jak jsi napsala. Kdybych měla popsat situaci v naší zemi globálně, vidím asociaci s koněm na pastvě, který má postranní klapky na očích, aby hleděl jedním směrem. Nevím. Je to bezmoc, snažím se žít jako jedinec zodpovědně.

 3. Lucie, svatá pravda. Souhlasím s každým Vaším slovem.
  Přeji Vám hezký adventní čas a především pevné zdraví. Eva

  PS Zahrada je krásná, člověčí. A vůbec není neudržovaná.

 4. Já jsem tak zklamaná z mých známých, které vůbec nezajímá situace v nemocnicích. S covidem chodí mezi lidi. Očkovat se nenechají.

 5. Já měla minulý týden úplně depku z mých známých (neočkovaných) . Jak se starají jen o sebe. Klidně chodí s covidem mezi lidi ( protože jsou jen nachlazení) a do týdne deset dalších nakažených nebo v karanténě, kteří o to nestáli. Vůbec jim nedochází ta spojitost, že i když oni mají mírný průběh, tak na konci řady nakažených může být někdo, kdo má těžký průběh. Lituju lidí, co rok i více čekají na operaci kloubů, mají bolesti a zas odložené operace.

 6. Také mám kamarádku, která prostě nepůjde, „ať mi to dají písemně“, že musím…nemám slov. My oba už máme třetí dávku a doufám, že se nám poštěstí se tomu jinak vyhnout. I děti a vnoučata, která už můžou, jsou očkovaná. Tohle je prostě národ Švejků a dokud nebude bič, tak to budou brát „za újmu na svobodném rozhodnutí“. A ano jak píšete Lucie „osobní svoboda jednotlivce nade vše. Ale svoboda jednoho končí tam, kde začíná ohrožení druhého.“ Všem, kteří se nechtějí nechat oočkovat bych event. následnou léčbu nechala plně zaplatit.
  Přeji krásné skoroadventní dny. Olina z Jizerek

 7. Martina Raisrová

  Mám dva dotazy. Jeden pro Soňu. Kdyby ti Vaši známí byli očkovaní tak by to bylo v pořádku???
  A další pro paní Olinu. Kolik dávek vakcíny, která moc nefunguje jste ochotni do sebe píchnout??
  163 ??? Martina

  1. Není to sice otázka na mě, ale lepší je „moc nefungovat“ než „nefungovat“, to máte jako s autem, prací, sexem … mezi nic a trochu je obrovský rozdíl. Když se dostanete do nemocnice, tak do vás denně naperou 100násobnou dávku té vakcíny, co podle vás moc nefunguje. To bych si radši rozmyslela.

  2. mám dceru zdravotní sestru, vím, co to dělá s neočkovanými……ale je to Váš život, Vaše volba, Vaše svědomí….my máme to svoje…..

  3. Kolik dávek očkování na tetan si do sebe necháte za život píchnout? 5 nebo 6 dávek? A jste si jistá, že vás ochrání dostatečně? Klíšťová encefalitida je taky na minimálně 3 -4 dávky. A vakcína funguje docela dobře, jinak by teď umíralo daleko více lidí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.