Už víte, co budete dělat na podzim?

Já ano.

Od září budu chodit jednou týdně k zubaři a do 17.12. prosedím v křesle zhruba 40 hodin.

Když mi včera sestřička nadiktovala rozpis, myslela jsem, že padnu.
Do září jsem navíc v rukou zubního chirurga.

Odhaduju, že mé stomatologické zdraví bude stát asi jako kdybych se půl roku válela v Austrálii na pláži. Což by bylo významně příjemnější, než sedět – já teda ležím – v zubařském křesle. Pravda je, že ležím panu doktorovi skoro v klíně a on mi vypráví historky ze života. A taky mi pod zářivkou nehrozí úžeh, ani úpal.
Po čtrnácti podzimních leženích věřím, že z nás budou skuteční přátelé.
Nikdo můj problém nechápe, protože na první pohled jsou moje zuby oukej, ale když jsem viděla rentgeny … skoro každý zub má nějaký defekt.
A to jsem ani dřív zubařskou péči rozhodně nezanedbávala.
Navíc včera mi na jiném pracovišti potvrdili, že podle dosavadních výkonů je můj mladý pan doktor budoucí eso es. Už i na kongresech ho zmiňují. A to, pěkně prosím, nestudoval zrovna příkladně a od zkoušek ho vyhodili z výkonů, které jsou dnes jeho doménou.
Známky jsou nejmíň věrohodný ukazatel, který znám.
Zato bez dobře vypadajících zubů vás už dnes nevezmou do dobře zaplacené práce.
Není výjimkou, že si lidé na rekonstrukci huby vybírají stavební spoření.
Novou koupelnou se pochlubíte možná přátelům, ale na zuby (dámám případně i níž) vám čučí každej.
Čímž končím stomatologickou osvětu a přísahám, že za ni nedostanu vůbec žádnou slevu!

10 názorů na “Už víte, co budete dělat na podzim?”

 1. A co ta Cherry na mrazu? 😀
  Taky si dávám dokupy zuby, ale takovej rozpis teda naštěstí nemám, čekají mě jen čtyři bílé plomby abych se mohla pořádně zubit na děti ve školce.
  Tak hodně síly a zdaru, myslela jsem, že je to rozpis na natáčení nějakého seroše:D

  P.

 2. Vydrž! Určitě to stojí zato… lepší než mít za pár let hubu prázdnou… budeš bez peněz, ale krásná a zachráněné zuby… mě čeká na podzim něco podobného i když takový farplán teda nemám… mám podobný problém úsměv super, ale předělat prý potřebuje každý zub, ještě , že jen ty zadní…kvůli peněz to dělám na etapy…možná dojde i na to stavební spoření.. hrozí mi dva implantáty, ale bojím se toho… vrtání do kosti atd fuj…

 3. Minulý rok som mala taký imunitný kolabs,že som nedošla ani na autobusovú zastávku…a tento rok ešte dobieha čas,ktorý som si vzala pre seba,žiadne kontroly…les a tak…no a tak som po Nadi odkázala,že ma nič neboli…,tak mi zapísala ročnú kontrolu…posledné roky mi nerobila skoro nič a mám zatiaľ všetky zuby,len dve zadné stoličky…ale keby začala rontgenovať,tak neviem…
  Pozerám,že u teba sú všetky odtiene sivej 🙂 sa mi páčia…
  Ľúbezní psíkovia 🙂
  Mýslím,že aj keď zoznam vyzerá hrozivo dlhý…bude to dobrý počin pre teba ! Je to pre teba !

 4. Lucie, dnes se mi o vás zdálo, že jste smutná. Byla jsem u vás na návštěvě a půjčila jsem si vaše boty, které jsem si chtěla nechat – to asi proto jste byla smutná…..:-)) …… ale vidím, že humor tady je a přeju ať je i nadále:-)))

  1. Lucie Konečná

   Jane, já vám lezu i do snů?! Tak to mi promiňte! Na svoji obhajobu uvádím, že je se mnou docela legrace a boty vám ráda půjčím! Smutná nejsem ani trochu. Tak zase někdy!

Diskuse uzavřena.