Už to pučí

Vždycky žasnu, jak jeden den nic, a druhej už tam něco je.
Jaro dělá zázraky.

Přichází nárazově, pak se zase schová, vykoukne, zaleze … mám to radši, než když rovnou začne vedro a člověk sotva sundal zimní boty.
Tenhle týden bude jízda.
Jednak kniha, a pak podlaha. Nerozumíte. Vysvětlím.
Po 15 letech budeme renovovat dřevoštěpkovou podlahu v obýváku a chodbě. Původně jsme ji měli jako dočasnou, než trochu zbohatneme a pořídíme si normální podlahu. Jenže se zbohatnutím to nebylo úplně horký, navíc byla potřeba dodělat jiná spousta věcí, kterou jsme zanechali s poslední korunou z hypotéky nedodělanou. A podlaha sloužila. Pak už míň a ještě míň, dvě nejhorší místa zakryly kusové koberce. A teď už padla kosa na kámen, protože Tobís měl v bačkorce třísku. Takže jeho táta Kryštof se rozhodl, že když už si teda založil tu podlahovou firmu, tak nám podlahu zrenovuje zrovna hned!
Dnes a zítra vyklízíme, pak se stěhujeme do bytu i se Cherry, Bedřicha snad pohlídá nějaká dobrá duše. Podlaha se bude brousit, natírat, přebrušovat a lakovat. Protože dřevoštěpka stárne do žluta a to nás zrovna nebere, rozhodli jsme se, že ji natřeme na světle šedo. Ale ne jednolitě, spíš flekatě, aby na ní nebylo všechno vidět. Z toho mám strach nejvíc, protože dosavadní barva ukryla kilo drobků a v poslední době i Bedřicha, který má odstín právě naší podlahy. Pak ho hledejte. Naštěstí kníká. A kdyby zrovna nekníkal, tak ho vyčuchá Cherry, se kterou je velký kamarád.
Ale k tý podlaze: vlastně nevím, jaká bude, a nechám se klidně překvapit. Horší totiž být nemůže. Říkala jsem Kryštofovi, ať si klidně vyzkouší nějakou techniku, kterou ještě nedělal, kreativitě zdar.
Budu podávat průběžné info a fotky, abyste viděli.
Teď kafe a hurá vyklízet!

6 názorů na “Už to pučí”

 1. Ahoj Lu, tuhle tvou životní improvizace prostě obdivuji. Asi to je hrozně osvobozující nelpět na tom, jak moc a zda vůbec bude výsledek podle tvých představ a nechat se překvapit. Jako vždy, pro mě inspirativní. Jinak jsem žila v domění, že ta podlaha je navždy, protože si pamatuji to nadšení, když jste se pro ni rozhodli. A jak to vídám, je to hodně populární a ani si nemyslím, že z finančních důvodů tedy. Tak ať se Kryštofovi dílo podaří a užíve jsi pučení! 😀 A.

  1. Lucie Konečná

   Jojo, hned jak jsme tu začali bydlet, tak jsme si ji zamilovali (podlahu). Ale původně v projektu byla jen jako alternativa a dostupný přechodný řešení 🙂 V tý době to moc nefrčelo, dneska už jo. Improvizace je moje pravá ruka! Ahooj!

 2. Taky nás čeká výměna posledního okna s balkonovými dveřmi,odkládali jsme to co nejdéle,protože já s manželem vše nachystám,od zakrytí skříní,podlah atd,ale jakmile řemeslníci začnou pajsrem páčit okna beru nohy na ramena a pryč ten nepořádek nemusím,ale už se těším, budou 6ti tabulková můj sen…tak Vám držím pěsti,ale výsledek Vás bude určitě hřát u srdce… Alča

 3. Jarka CÁCORkA

  Máme ji také v patře, v ložnici a pokojíčcích. Nechystám se ji mít jako provizorní, tak uvidím, jak dlouho vydrží. Natřela jsem ji Osmo voskem a barvu má zatím super. Je tam teprve rok.
  Už se těším na výsledek u vás.

  Jarka

  1. Osmo vosk:-)
   Dufam, Jarka, že som ťa inšpirovala v otcovomdome:-)
   My sme teraz renovovali kúpelňu v podkroví znova, na sivý vosk osmo sme dali ešte biely transparentný a super efekt, taký cementový.
   https://ko-to-go.blogspot.com/2019/03/blog-post_83.html
   V prízemí domu sa chystáme dlážku pretrieť len bielym transparentným osmo voskom, ten netreba prebrusovať a tiež stačí jeden náter, len som zvedavá čo so zvermi.
   Alena Vyskočilová

Diskuse uzavřena.