Trochu kýče

Letos jsem se rozhodla pojmout Vánoce lehce kýčovitě. Možná spíš středně kýčovitě, na někoho až nemístně. Přestala mě totiž bavit výzdoba ala severské Vánoce, které se na mě valí ze všech obchodů a blogů. Minimalismus, asketismus a upejpalismus fakt není pro mě.

A letos máme chuť se pořádně odvázat!

V Butlers jsem zakoupila kovový věšák – strom (donutila jsem slečny prodavačky vyndat ho z instalace, páč měli jen jeden) a navěsila jsem na něj své staré ozdoby. Ty ne tolik vzácné. strom totiž stojí jinak na zemi a prohánějí se kolem něj psi.
A taky jsem si koupila kýčovitý stojan na svíčku a etažér na cukroví (moje mami o něm sice řekla, že nic strašnějšího v životě neviděla, ale já jsem spokojená).
 
Všude, kam se podíváš, jsou u nás ozdoby.
Koupila jsem novou váhu, ale vážit v ní nemůžeme, protože tam mám houbičky a stromečky. Stromečky jsou tuze vzácné. Další ozdoby jsou třeba v akváriu a v míse na bramborový salát.

Strašně mě to baví!

 

 

35 názorů na “Trochu kýče”

 1. Dobrý den, moc jsem se nasmála při prohlížení fotek,protože jsem si představila jak hledáte mísu na salát a ona ozdobená. Udělala jste si radost tak to je fajn a přeju Vám krásné vánoce.Marie

 2. Lucko, ten strom je báječný, není to kýč /jen trochu/ náhodou je to trend a prostě Vám ho závidím.

 3. Zdravím, Lucie, mně se severské Vánoce líbí, ale mám pocit, že ti samotní seveřané je pojímají pestřeji než některé české blogerky ( u těch by se dalo uplatnit úsloví, že jsou papežštější než papež ). A ty jejich interiéry taky nejsou jen šedobílé, ale mnohem hravější.

  Já sama v posledních letech jedu ve zlato-stříbrno-zelené výzdobě, kterou občas proložím nějakou barvou. Miluju ozdoby ze skleněných perliček z Poniklé, takže těch mám teď většinu, čas od času koupím nějaké české skleněné ozdoby, teď když žijeme v Londýně uvažuju o nějakém tom kýči v podobě telefonní budky, taxíku a double deckeru – jen bych byla ráda, kdyby byly vyrobené v UK a ne v Číně.

  1. Můj pocit ze severských domácností je stejný. Oni umí pustit barvy. Jen v ČR by to něktěrým zkazilo zrak. Pokud se jim to líbí a cítí to tak, pak je vše v pořádku. Jen bych možná vypustila slovo nordic. Iveta

 4. Kdybyste náhodou jela v sobotu do Vídně, dopoledne je na Flohmarktu (bleším trhu) nepřeberná nabídka všeho možného, včetně vánočních odzdob. Doporučuji! Koupila jsem si aspoň několik starých formiček na cukroví.
  Alena

 5. Opravdu lidi co píšou tuze, tohle slovo i používajéí?Fakt mě to zajímá,mě to rve uši..díky Martina

  1. …náhodou, "tuze" je pěkné slovo, Vaše uši asi budou spíše nastavené na jiná slova, zaplať pánbuh za Lucii, která má tuze :-)krásnou češtinu…soudím dle zdejšího blogu a vůbec…
   Lucie, výzdoba k vám domů velmi pasuje a hlavně, že z ní máte radost…
   pěkné svátky vinšuju
   jarka

  2. Já to nemyslim zle,jen si to neumim představit v běžný mluvě – rozhovoru.Jak se máte? Jsem teď tuze šťastná,asi tak.:)

  3. Lucie Konečná

   To má svý kořeny už v Pejskovi a kočičce od Josefa Čapka a pak to používali i v Alles Gute. Nám se to líbilo a používáme tohle slovo spíš jako zdůraznění, perličku. Ale docela často 🙂

  4. Já teda "tuze" taky používám i v mluvené řeči a docela často – přesně jak píše Lucie – pejsek a kočička, je to takové vypíchnutí. "To bych se tuze divila…" 😉
   Ta Vaše vánoční divočina se mi dost líbí, Lucie!

  5. Lucie Konečná

   Děkuju, to mě těší. On je to takovej protestsong proti letošním hrůzo věcem, který se nám staly. Ale funguje!

 6. Já taky (výšivky…), etažér je ešte lepší ako stromček a váha je tiež super, ale ten etažér!

 7. Martina Bartošová

  Dobrý den, upejpalismus je bezva výraz, ten si někdy půjčím, jestli nevadí. Mějte se pěkně a buďte nadále svá, to je fajn! Martina Bartošová

 8. Lucie jak poznáte, že třeba ty stromečky jsou vzácné a muchomůrky ne??? Nebo ta konvička na stromku??? Takovou ozdobu jsem ještě neviděla.
  Martina R

  1. Lucie Konečná

   Martino, trochu hraje roli zkušenost a pak i fakt, že muchomůrky se prodávají docela často, ale tyhle stromečky jsem viděla poprvé v životě. A taky podle ceny a zájmu kupujících. Mějte se hezky!

  2. Konviček mají naši tuze mnoho ��, jsou, nebo tedy alespoň byly, úplně obyčejné.
   Odhadem tak rok 1975(+/-)

 9. Ten stromeček se mi moc líbí, vše se mi líbí a nepůsobí to na mě kýčovitě. 🙂 Iveta

 10. Mně se ta vaše výzdoba moc líbí. A vůbec celý blog, ráda sem nakukuju.
  A teď mne nadchnul upejpalismus. To je panečku parádní slovo

 11. Barbora Grünwaldová

  Tak tomu říkám sbírka! Já teda zatím taky spíš minimalisticky, protože to zkrátka potřebuju. Uklidňuje mě to. Ale moje retro ozdoby čekají a potom to bude taky divoký :-))) Máte to spočítáno na kusy? To je fakt nádhera!

  1. Báro, už jich mám stovky a zabírají místo prakticky v každé místnosti. Něco si beru od lidí, aby to nevyhodili, a něco cíleně dražím. Je to už skoro nezvladatelná vášeň!

Diskuse uzavřena.