Třídenní intenzivní kultura

Už jsem to nutně potřebovala. V neděli večer představení, Dejvické divadlo má letní scénu u nás za polem, nicméně vstupenky jsme sehnali přes kamaráda, protože předprodej jsme nestihli. A byla to velká paráda. Vražda krále Gonzaga v režii Jiřího Havelky (Vlastníci). První půlka představení vypadala jako improvizace, kde každý z herců mluvil o sobě a tom, co ho zajímá. O předávání energie mezi herci a diváky. O hormonální antikoncepci, kterou ženy vypouštějí spolu s močí do odpadu, řek, moří, a živočichové a organismy kvůli ní mutují. Samci se stávají beta samičkami. A jak spolu může mít samička a beta samička potomky? Aha?! O fyzice, kde alfa, beta a gama záření není totéž. A může zabít. Třeba Litviněnka. Druhá část no smiling. Po představení zase pěšky domů s baterkou. V hlavě otázky, které přetrvávají.

Včera jsme odjeli do Krumlova na koncert Lucie, který se konal v Pivovarské zahradě a to je vždycky zážitek. Naposledy jsme tu byli loni v dešti na Wohnoutech, než celou kulturu zase zavřeli. Lucie má turné Dotkni se Lucie a bude hostovat na řadě míst. Vřele doporučuju. Nelze nezpívat a netančit. Hity. Odpor k současný politice. Charismatickej Koller. Nadechnutí. Pocit spolunáležitosti. V půl dvanáctý v noci ještě otevřený kavárny, takže šláfrunk a do hotelu.

Dnes výstavy. O nich zítra. Potřebuju si je trochu uspořádat v hlavě.  Bylo vedro. Takže dopoledne v chladivém Egon Schiele Art Centru (když je vedro, choďte na výstavy) a pak domů na zahradu, protože Krumlov narvaný k prasknutí jak Ikea o víkendu. Nazí do bazénu, na lehátka a spánek. Kdyby tolik neřvaly sousedovic děti, kterým tatínek postavil bazén hned u plotu, krok od naší terasy, tak by to bylo ještě lepší. 

Léto je léto a den patří snílkům!

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *