person in white shirt with brown wooden frame

Tipy na knihy

jen 2 dny 

mají v Albatrosmedia velké slevy na knihy a poštovné zdarma. Přesněji do 12.7. Takže pokud po něčem toužíte a váháte, tak už neváhejte.

Slíbila jsem kamarádkám tipy na knihy, vybrala jsem dnes ty, které jdou přes tento portál koupit. Je to lehčí čtivo, které snese spacák ve stanu i lehátko u moře, hvězdy nad hlavou i mech pod nohama. Další tipy budou během pár dnů následovat.

1. Dnes jsem poslouchala podcast autorky Jany Poncarové, která krásně, jímavě, nebojím se říct až sifistikovaně mluví o procesu psaní a tvorby knih – a to nejen o tom svém. Pokud neznáte, její kanál se jmenuje Autoři na cestě.  A má nádherný hlas!  V prodeji je teprve pár týdnů její nová kniha CYKLISTKA, ze které jsem si četla úryvek a objednávám si ji. 

Pokud si chcete jednotlivé knihy více prolustrovat, ideální je na to DATABÁZE KNIH, kde si přečtete nejen obsahy, ale i hodnocení a postřehy čtenářů. Sami se taky můžete přihlásit ke komentářům.

2. ELEANOR SE MÁ VÁŽNĚ SKVĚLE – knihu právě čtu.

„Eleanor, hlavní postava a vypravěčka románu, není hrdinkou v pravém slova smyslu. Její neschopnost navázat kontakt s ostatními lidmi a dodržovat sociální konvence či běžné společenské rituály z ní činí napůl komickou, napůl tragickou postavu. Autorce se daří s pozoruhodnou věrností vystihnout vnitřní svět bytostného introverta a misantropa, který se vnímáním okolního světa diametrálně odlišuje od „normálních“ lidí.“

3. LOSOS V KALUŽI Vlastně všechny knížky Markéty Lukáškové jsou lehké, zábavné, rychle a dobře se čtou a nechybí v nich PŘÍBĚH. Ať už si vyberete tuhle nebo jinou, pod slunečníkem se vám s ní bude dařit pěkně.

4. KARAMELOVÁ DŽUNGLE Kdo jste miloval blog Tereza in Oslo, tak tohle je druhá kniha autorky. Dala jsem ji do tohoto výběru proto, že ji chválí i lidi, kteří nejsou fanoušky Terezy, ke knize  se dostali náhodou a byli příjemně překvapeni. Já jsem nezkusila, ale dovedu si představit, že na plážové dovolené bych si ji od někoho klidně půjčila.

Tereza Salte si ráda maluje svůj život podle snů, ke kterým mnohdy vede velmi klikatá a strastiplná cesta. Ve své druhé knize vypráví příběh o společném podnikání se svým norským manželem a vkládá do něj vzpomínky na dětství a na své fascinující cesty. Tentokrát Tereza a John Erik opouštějí Oslo, stěhují se do Prahy a rozhodnou se vstoupit do džungle byznysu. Bez jakýchkoli zkušeností s podnikáním, ale s velkým nadšením zakládají firmu a hledají životní balanc a štěstí. Kniha vás vtáhne do soukromí dvou mladých lidí, kteří se vzájemně doplňují, učí a touží do svého života vrátit kousek skandinávské pohody.

5. Dávám vám sem i jednu moji stálici, která se mnou jde životem. Iva Hercíková psala hodně z prostředí Liberce a už dávno není mezi námi, ale její knihy se pořád čtou jedna radost. Tuhle jsem hltala už jako puberťačka a strašně jsem si přála být postavou z její knihy a ocitnout se mezi umělci. Většina jejích knih je vyprodaných, ale tahle pořád je. Ahoj Ivo a díky! PLÁSTEV MEDU

Poutavý psychologický román o mezilidských vztazích Iva Hercíková sleduje s lehkým úsměvem osudy nájemníků jednoho domu, té podivné krabice s balkóny podobnými zobáčkům“, která v sobě ukrývá devět bytů. Tři v přízemí, čtyři v prvním patře a dva veliké byty ve druhém. V nich bydlí lidé od kumštu, herečky, výtvarnice, vědecký pracovník, rodiny spisovatele a filmaře, lidé nejrůznějších povah usilovně hledající ideálního partnera, a toužící naplnit své romantické představy.

6. Pokud vyrážíte někam s kamarádkou, přibalte moji knihu. Mé hrdinky se v ní vydávají na 128 km dlouhou cestu do Trutnova. Na kolech. Sice nedojedou, ale příště to určitě napraví. HOUPAČKY

Krásné pročtené léto!

 

1 názor na “Tipy na knihy”

  1. Dnes mi přistál Albatros😊 i s Ciklistkou + další 2 knihy. Nemohu se dočkat, až se na houpačce ( té mojí v zahradě😊) ponořím do čtení!
    Zdá se, že díky Vám jsem si dost “ ochočila”Albatrose👍🏻

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *