Tábor je nádherný město

Nechala bych tam všechny peníze, co mám. Krásný hospůdky, kavárny, obchody, překrásný historický centrum. Klidně bych tam bydlela. Ale musela bych mít byt právě v tom centru.

Tobi chtěl jet rychlíkem, tak jsme od nás jeli nejdřív osobákem do Benešova a pak rychlíkem na Budějovice do Tábora. Kupujeme si na výlety první třídu, abysme se nemačkali, tady jsme se teda nemačkali ani trochu a ještě jsme jeli oběma vlaky zadarmo, protože nepřišel průvodčí. 

Šli jsme do Muzea čokolády, kde teda bylo dost lidí, ale v dílničce si Tobi vyrobil čokoládový bonbóny. Mají i bezva kavárnu a ještě skvělejší pralinky. jen vstupný je dost palba, dospělej dvě stovky a dítě sto pade.

O pár metrů dál je výstava Galiny Miklínové Nejen lichožrouti, kde je vstupné opravdu lichotivé, děti do 6 let zdarma, jinak za deset korun, a dospělí dvacku. Tobias byl u vytržení z ponožek, probíral se všemi hromadami, ačkoli to byla instalace.  Naprosto ho to fascinovalo.  V expozici jsou i liché ponožky slavných, například Jiřího Suchého.

Co jim teda fakt závidím, je jejich obchod – kavárna Kafe a knihy s výběrovou kávou a knihami z malých nakladatelství, kde bych se učetla, ale to nebavilo Tobiho. Tak jsem si zase nakoupila knížky, který představím příště. Jsem marná. Knihy a ozdoby. Zimní kabát mám jen jeden – a dost děsnej. 

6 názorů na “Tábor je nádherný město”

 1. V Táboře a okolí jsme byly s kamarádkami před měsícem a město nás nadchlo stejně jako Vás. Kavárny Jednota, AUX Café, cukrárny Budík, Moccacafé, obchody, noodle house Rafariz, Muzeum čokolády, poutní kostel Klokoty … 3 dny bylo málo a ubytování v centru ve Staroměstském penzionu nemělo chybu. Tábor má skvělou atmosféru!
  Eva

 2. Lucie, hned bych jela do Tábora…a díky za tipy na knížky- už se těším, až sem zase nějaké šoupnete. Hned po vašem předchozím příspěvku jsem si koupila Z čeho je den a kdybych neodjela pracovně mimo domov (tam nestíhám číst), ta už jsem to dočetla – je to fascinující!!!
  Krásné dny.

 3. Lucie, hned bych jela do Tábora…a díky za tipy na knížky- už se těším, až sem zase nějaké šoupnete. Hned po vašem předchozím příspěvku jsem si koupila Z čeho je den a kdybych neodjela pracovně mimo domov (tam nestíhám číst), ta už jsem to dočetla – je to fascinující!!!
  Krásné dny.

 4. Jezdila jsem za sestrou do Tábora v létě 6 let, když tam bydlela, přímo v centru, asi minutu od náměstí, a od té doby, kudy chodím, tudy Tábor chválím. Krásné město i okolí a ten kulturní program v létě neměl chybu. Prostě Tábor je skvělý. Lucie

 5. Jezdila jsem za sestrou do Tábora v létě 6 let, když tam bydlela, přímo v centru, asi minutu od náměstí, a od té doby, kudy chodím, tudy Tábor chválím. Krásné město i okolí a ten kulturní program v létě neměl chybu. Prostě Tábor je skvělý. Lucie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *