Šuplíky

Občas se bojím, že mě můj muž s těma pokladama vystěhuje z baráku.

On teda tak úplně nemůže, protože máme BSM a dům je pod hypotékou, ale nemá to jednoduchý. Nemám jiný vysvětlení, než že ho to se mnou prostě baví.
Koupila jsem šuplíky s věcmi po hodináři.
Samozřejmě věci po hodináři mi jsou k ničemu (prodám je dál), chci ty šuplíky (jsou k nim všechny originál úchytky). Co prodávající ale zapřel, je červotoč. I když cena byla nízká, tohle se nedělá. Takže se s ním teď dohaduju, resp. já se dohaduju, on mlčí. Zítra vyběhnu pro ošetřující nátěr a budu si se šuplíky muset pohrát. Pokud máte dobrou zkušenost s nějakým přípravkem, sem s ní(m)!

16 Responses

  1. Lucie, kdysi jsem se vyvztekala s šicím strojem, injektáž jedu do každé dírky, ale pomohlo to, ovšem to ozáření je asi lepší.
    Co jsem použila za prostředek už nevím, je to 35 let?
    Jiřina z N.

  2. My v muzeu používáme roztoky, ozařovací jednotku nemáme 🙂 Nejde jen o nátěr, ale vzít si injekční stříkačku s jehlou a do každé dírky stříknout roztok. Osvědčil se nám Lignofix 🙂

  3. Nádhera!!!A ty ciferníky a kolečka se dají využít na tvorbu dekorací.Tatínek kdysi(30 let zpátky) spolehlivě likvidoval červotoče injekční stříkačkou a látkou, která už je zakázaná,protože je rakovinotvorná,ale úmrtnost (myslím červotoče:))byla stoprocentní.
    Přeji hodně úspěchů v boji proti škůdci.
    I.N.

  4. S ozařováním mají mí přátelé taktéž ty nejlepší zkušenosti. A cena nebyla nijak závratná….Helena

  5. taky ozarujem, vrele doporucuji, larvy pry muzou prezit i nekolik let a nater nemusi zabrat. gábina

  6. Lucie, je to super kousek! No já jsem minulý týden nastěhovala do baráku starou skříňku se šuplíkama ze stodoly (muž se sice tentokrát nerozváděl, ale stejně se tvářil….:)) a taky tam mám červotoče, tak jsem je vystříkala nějakým jedem na lezoucí hmyz, nevím tedy, jestli to pomůže. Ale jeden zkušenej majitel bazaru mi kdysi řekl, že v suchém a vytápěném bytě prý červotoč nepřežije. Tak mu věřím a nějak je neřeším. Nepozoruju nikde, že by se mi rozšiřovali a ani nemám nikde piliny, které vypadávají z těch dírek … Ozařování je jistě účinné.

  7. Před patnácti lety jsem repasovala staré vyřezávané postele, ošetřila přípravkem na červotoče a krásně bez problémů sloužily. Loni zničeho nic červotoč "ožil" a nepomáhá ani opakovaně stříkačka s Lignofixem, nevím, čím to je.

    1. Pekny den,muzu se zeptat, zda jste postele "jen" natirala, nebo i strikala do direk?
      Mame po pratete cervotocove kralovstvi, kde se nohy nabytku rychle meni v prach. Budu muset resit. Vse. Od podlah az na pudu. Netusim jak.:-(

      Co se tyce toho ozareni, uz drive jsem zjistovala – a bohuzel jde pouzit jen pro objekty do urcitych rozmeru (pokud se to nezmenilo – nevite, damy?)
      Doma mame dreva hodne vcetne podlahy a bala bych se o nej moc.

      Zdravi Katka z Moravskeho krasu

  8. Červostop, ale je nutno vstříknout stříkačkou do každé dírky. A po čase zkontrolovat a příp. zopakovat.

  9. Pokud to už červitoče má, tak Lignofix. Červostop je preventivní a na červotoče jako takového nezabere. Ty Roztoky jsou také dobrý nápad. Tam červotoce zlikvidují 100%. Ono také záleží na tom, kde supliky pak chcete mít a na co se bude používat.

  10. Hned jsem se při pohledu na fotku lekla toho červotoče.

    Slovo o červostop je krásný! Sice to nikomu nepomůže, že se kochám tím slovem a neznám návod proti červotoči, ale připomnělo mi normalizační popík – "Cervostop, jen tak u cesty stát, jen zamávat…"
    nebo "Červostop, já chci žít červostop, krásně a červostop…"
    Tak přeju, ať se červotoč znormalizuje!

  11. Já bych se toho co nejdříve zbavila. Máte dřevostavbu. Pěkně se pomazlit, poděkovat a poslat dál.

    1. On náš dům jako dřevostavba vypadá, ale je to cihla 🙂