Spotřebitel

Fotka příliš neladí s názvem, ale to proto, že moje duše se vidí v tomhle rujánském koši, ale realita je silně spotřební. Dnes jsme namontovali novou lednici, stará vydržela 17 let a každé ráno v ní bylo tolik vody, že to už se nedalo. Letos jsme ještě vyměnili půlku žaluzií v domě (taky po 17 letech) a ještě troubu (padala z ní při každém pečení rez) a varnou desku (ze čtyř plotýnek fungovala jen jedna). Loni to byla pračka (sice prala, ale zřejmě v nějakém zpětném chodu vody, protože prádlo z ní smrdělo) a myčka (evergreen, ta u nás jede denně). 

Štěstí, že jsme všechny peníze jako obvykle neprocestovali, když se nikam nesmělo. Jinak bysme si asi chodili dávat máslo k sousedům do sklepa.  Jsme schopni vysát účet do nuly a pak se divit. Jo, i v tomhle věku. 

Paní bytná Stely se zřejmě inspirovala filmem Morálka paní Dulské, dnes ráno v osm mi volala (šla jsem spát v půl třetí), že Stely chlapec už za ní byl dvakrát na návštěvě a že jestli to takhle půjde dál, tak budeme za něj muset platit poplatky, protože když tam je, tak spotřebovává vodu apod. Dvacet minut jsem vydržela bejt slušná, ale když chtěla vidět doklady chlapce a že Stela měla u ní zazvonit a hocha představit, tak už jsem vyjela, že nemůže Stelu hlídat jak na pionýrským táboře a že chlapci teda řeknu, aby se vyčůral doma, a v bytě Stely už ne, aby nespotřebovával tu společnou vodu.  

Volala jsem realitnímu makléři, jestli můžeme odstoupit od smlouvy a vystěhovat Stelu pryč, protože tohle nevydrží nikdo z nás.  Pán to teda nějak narovnal, protože se s paní majitelkou dlouho znají, ale když jsem si myslela, že to bude pronájem do Vánoc, tak jsem nám hodně fandila. Paní zřejmě sedí doma u záznamů z kamery a vede pečlivé záznamy o svých nájemnících. Jako námět na horor ale dobrý.

Když už jsem měla tak pěkný probuzení, tak jsem ještě po dvaceti letech uskutečnila rozhodnutí změnit operátora a přešla jsem od O2 k Vodafonu. Vydržela jsem několikakolovou masírku slev, omluv a nabídek, ale když se jednou rozhodnu, jsem držák. Na slevu mě nikdo neuloví. Pak jsme vymontovali starou lednici, namontovali novou, dala jsem si dva panáky a prodloužený víkend může začít!

Bude plný kultury.

8 komentářů

  1. Paní bytna mě baví 🙂 (máme podobný exemplář v domě, kde bydlí náš Filip a přítelkyní a Matesem, vtipné je, že to na rozdíl od té vaší není majitelka bytu…o to hůř nese, že tam jsou dva osmnactileti a 15letý se psem bez dozoru rodičů ? a vlastně na chalupě máme taky takový exemplář, ta mi zase volala v neděli v sedm ráno, že mé dítě o půl 10 večer grilovalo s kamarády a jestli to vím ? )

  2. Great website. Easy to use. Great variety of breeder products with detailed information. Sales guys were professional, friendly and went out of their way to help. Thank you. Would definitely use again.

  3. Dobrý den, paní Lucie, musím konstatovat, že pasáž o paní bytné mne opravdu neskutečně pobavila…. Ta reálná představa je komická. To můžete příště zakomponovat do své nové knihy. Ovšem chápu, že Vám do smíchu moc není. Přeji hodně pozitivní mysl, spoustu energie a krásné letní dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *