Slast

Miluju snídat a u toho si číst!
Nezdravý pšeničný rohlík, nezdravá opravdová káva vyrobená ze skutečné kávy. Živočišného másla k tomu rohlíku přiměřeně …slast.

Kdybych to uměla, namaluju si podle týhle fotky plátno.

Zjistila jsem totiž, že mě nejvíc osloví obrazy, na kterých je nějaký obyčejný výjev, něco z běžné denní činnosti. Na výstavě ve Veletržáku jsem se zamilovala do obrazů jednoho diplomanta, takže jsem ho pak hledala na internetu a našla hrozně zajímavou stránku: https://youngrealart.com/cs, kde si můžete prohlédnout díla mladých umělců a něco si i koupit.
 
Doporučuji dát nejdřív seznam všech, a potom když najedete myší na jednotlivé fotky autorů, zobrazí se vám hned jejich dílo, takže máte představu, jakým stylem který obličej maluje.
Malé věci se dají zakoupit už od pár stovek, a pořád si myslím, že mít na stěně malinký originál je příjemnější, než plakát s nápisem I love you.

Určitě je to navíc skvělý tip na dárek.

A pak už jen můžete sledovat, jak hodnota obrazu/ autora léty stoupá, takže je v tom i trocha dobrodružství.

5 názorů na “Slast”

 1. Pozdravy z hájenky

  Tak tohle miluju úplně nejvíc! Rohlík s máslem, bílé kafe a čtení k tomu. To je léto!

 2. Stranky znam, pred dvema lety jsem tu zakoupila malou kolaz memu muzi k narozeninam. S autorkou jsme pote nasly spolecne tema-turnovskou "sperkarnu"- jejiz byla absolventkou. Mile, osobni.

 3. Lucie, já už čtu jen pár blogů, těch normálních – mezi nimi i vás :-). I love you plakát mě dost pobavil. Kam člověk koukne, tam na něj vyskakují trendy hlášky na plakátech. Fascinují mě také ceny, které jsou lidé ochotni za tyto výtisky zaplatit na "severských" eshopech. Tento týden jsem darovala muži k narozeninám grafiku od Pavly Richterové, kterou jsem objevila přes blog Soni M. – další z těch, co "ještě" čtu. Je to už druhý kousek, který od ní doma máme, a doufám, že ne poslední.
  Ale možná si vyrobím na stěnu svůj plakát. "Rohlík s máslem forever!"
  Hezký večer,
  Lea

 4. Měla jsem kamaráda, který se držel pravidla: "Každý měsíc novou knihu a každý rok nový obraz". Hezké léto Vám přeje Magda!

Diskuse uzavřena.