Seriál

Zase jednou tip na kulturu.
Pokud máte HBO, v neděli se začal vysílat seriál Pustina v hlavní roli se Zuzanou Stivínovou.
Od kritiků sbírá samé superlativy a mně se taky líbí.
Odehrává se v pustině severních Čech, v prostředí malé vesnice, kde člověk nezavadí o práci, a tak pustne a pustne … a vyhrabání se ven stojí obrovské úsilí, které si většina z nás neumí vůbec představit.
Severské seriály se na můj vkus až příliš začaly předhánět v obscénnosti a chladu, čím víc sadismu, tím líp, postavy přestávají mít sebemenší záblesk pozitivních emocí a empatie.
Pustina sice taky pluje na vlně bezútěšnosti, ale postavy nejsou kusy ledu.
Pokud se díváte na Rapla a baví vás, pak se vám Pustina bude líbit taky.

8 názorů na “Seriál”

 1. Rapl je skvělý!!! Jak je to natočené, dvojjazyčná píseň, Kuneš jako vzpomínka na Cirkus Bukowsky…Rapl mě dostal. O to více mě mrzí, že nemám HBO:-(
  M.

 2. Rapl líbí a tohle bych brala taky, o to víc, že jsem se do Raplova "revíru" před šesti lety přestěhovala z Prahy (dobrovolně :-)). Díky za tip, byť nemám HBO.
  L.

 3. Marcela - Nordic Passion

  Rapl neznam, takze urcite popatram, Pustinu jsem videla vcera a super. Mne prave severske detektivni flmy pripomina a ty,co jsem zatim videla, ja muzu:-). Prima den. M.

 4. Jé, koukám, že jsme se, Lucie, trefily tématem ve stejný den 😀
  Asi bych to neměla HBO kazit, protože původní produkci dělá hlavně proto, že má ty předplatitele, díky kterým pak má ty finance na kvalitní tvorbu a na tu zase láká další předplatitele, ale samozřejmě se vždycky každý nový díl objeví hned na uložto…

 5. Rapl je jediny serial, ktery ted sleduju a dnes jsem cetla, ze se chysta 2.serie! Hynek Cermak JE Kunes. Vlastne cela ta policajtska parta v Raplovi je super obsazena.

Diskuse uzavřena.