Ryby a rybky

Z Polska si přivezu závislost. Na ryby. Ačkoli jsem nebyla žádný extra pojídač ryb, teď je jím i dvakrát denně a můžu se jich užrat. Nevaříme tu, chodíme do restaurací. Když si chcete dopřát jídlo se salátem a k tomu pití, pohybujete se kolem 300 Kč v restauraci, ale na stojáka se najíte i za 80 Kč. 

Naše hostina, kterou jsme si na výročí svatby dopřáli v hezké restauraci, měli jsme velké jídlo, saláty, zákusek, koňak a martini, stála 1000 Kč.  Je tu znatelně levněji, v obchodech s potravinami minimálně o třetinu a mnohem větší výběr.

Měli jsme tresku, kambalu, halibuta, candáta, lososa, mořskou štiku, platýze, šproty a vokouna.

 

4 komentáře

  1. Zdravím Vás Lucie, ano ano….přesně stejná zkušenost. 20 let jsem se bránila dovolené v Polsku ( manžel má polskou národnost?) až jsem podlehla a naaadhera. Taky jsme byli na Helu a taky mi poprvé v životě zachutnaly ryby. Ale vůbec celkem tam vaří výborně….aach, úplně vám závidím hned bych jela znovu….asi budu muset naplánovat dovču?. Užívejte…..g

  2. Ano, Poláci umí.. Byli jsme předloni v Gdaňsku a přivezla jsem si 3 kila navíc, ale nemohu si vynachválit jídlo a  ochotu lidí ve službách.

  3. Milá Lucie, moc děkuji za „zpravodajství“ z dovolené – je to pro mě krásné vytržení z mé běžné všednodennosti, hodně zdraví vám i psíkovi..A.l

  4. Milá Lucie,

    moc děkuji za Vaše reportáže, jsou pro mě inspirací!
    A gratuluji ke společnému výročí, máme to také s manželem tak, že nám nevadí trávit čas spolu i bez sebe:) Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *