Řetěz a řetězec

Tenhle krásný starý řetěz na stromeček jsem dostala od své čtenářky. Našla ho na půdě psychiatrické léčebny. Jsem ráda, že i na takových místech na mě myslíte. Paní se tam neléčí, jak jsem si myslela původně, ale je tam primářkou 🙂
Tak ještě jednou moc děkuju, a jestli se ho povede elektrikáři rozsvítit, tak vyfotím.
 
 
 
Dnes jsem absolvovala vyšetření, ze kterého jsem měla strach, ale naštěstí dobrý.
Chtěla jsem se trochu odreagovat, tak jsem zamířila do Ikey pro svíčky. Čekala jsem vánoční atmosféru, která tam vždy od listopadu panuje, ale byla jsem hodně zklamaná.
Začalo to tím, že jsem jídlo dostala na plastovém talíři (musely být tři na sobě, aby se mi brambory rovnou nevysypaly do klína) a k tomu plastový příbor. Ten nejlevnější z nejlevnějších, co jich koupíte v makru za stovku milion kusů. Připadala jsem si hůř než v zaplivaným čínským bistru.
 
Absolutně nechápu, jak může Ikea razit trend kultury stolování, a svým zákazníkům servírovat hůř než v bufetu na vesnickým nádraží. Protože i tam dostanete jídlo na normálním talíři. Chápu, že hosté asi kradou, a proto se přistoupilo k tomuto opatření, ale připadá mi to nedůstojné. Navíc Ikea pořád propaguje strategii udržitelného rozvoje, ale jestli po každým zákazníkovi hodí do koše několik talířů a příborů, tak potěš věnec. Aspoň teda doufám, že se to vyhazuje (pardon recykluje, určitě bych byla opravena), že se to nemyje!!! Že nemám hnus plast ještě po někom cizím!
 
Možná už by měl někdo ze šéfů začít hodně nahlas křičet, že i šetření má své mantinely. Nemusím si koupit skleničku za devět korun, dám klidně víc, ale nechci žrát jako toulavý zvíře.
 
Co se týče vánoční atmosféry, nebyla skoro žádná, vánoční instalace před pokladnami nám spíš připadala jako povánoční výprodej v levném hobby marketu. Nabídka mizerná, nevím, jestli bylo vyprodáno, ale stěží jsem našla jedny hezký papírový ubrousky.
Jestli to takhle půjde s tou kvalitou dál, za chvíli opravdu bude Ikea přístupná úplně každému, kdo má v kapse dvacku a záleží mu jenom na ceně.
Nevím, jestli tohle je idea skandinávského bydlení – možná aplikovaná pro Čechy.
Vzpomínám si, že kdysi o tom psala i innaia, a pak byla z tohoto řetězce odejita.
 
Vím, že se mnou budete masově nesouhlasit, ale dnešek byl pro mě velké zklamání.
 
Hlavně ale, že jsem ale zdravá! 

27 názorů na “Řetěz a řetězec”

 1. Veronika Pecharova

  Ahoj Luci,
  s tou výzdobou a van.vyrobky to je tok od roku horší. Z doby před x lety mam krasne perlickove kuličky a ted slabota slabota. Pa

 2. Plastové talíře a příbory byly před pár lety i v IKEA Ostrava. Pak se to po nějakém čase vrátilo do "normálu". Ale tuším na kávu jsou malé plastové lžičky pořád, asi se fakt "ztrácí". Dřív jsem bývala taky ze sortimentu a atmosféry víc nadšená, teď už tam ani nejdu.
  Zdraví třikrát hurá 😉

 3. Lucie souhlasím s Vámi. Dřív jsem se do Ikea vyloženě těšila a musela se hlídat, abych moc neutrácela a ted' koupím akorát čajovky a rychle pryč. Martina

 4. já byla v Brně minulý týden a dobrý. Jídlo na normál talířích, příbory, hrnečky, skleničky … taky normál … Všude hezky odekorováno a nainstalováno … Není to spíš o lidech, kteří v konkrétním obchoďáku pracují ????
  Simona

 5. Já souhlasím, jsem asi úplně mimo, ale byla jsem v Ikee jednou a nikdy více. Je to jen hromada levných krámů. A nechápu jak tam můžou trávit čas celé rodiny s malými dětmi. Proč nejdou radši do přírody. Lenka

 6. Dobry den,
  v Ikea Cerny Most jsem byla pred peti dny na obede a zadne pkastove nadobi jsem nevidela!Nebyl to nejaky mimoradny vypadek?Napr. nefukcni mycka apod.?
  Martina

 7. Milá Lucie, blahopřeji Vám, že jste zdravá a těším se na rozsvícený vánoční řetěz 🙂 Můj muž před pár lety také opravoval kamarádovi stará vánoční světýlka po prarodičích a povedlo se :)) Krásné dny, plné pohody a zdraví!

 8. též bych se přidala k tomu, že IKEU nemusím…když jsme vybírali obyvák, tak vše rozvrzané, neútulné, nekvalitní…šli jsme o dům dál…do IKEY už víckrát neee…

 9. Milá Lucie, pravda, pravda… Vánoční atmosféra na bodu mrazu, Výzdoba už není co bývala. Dostanu se do Ikea tak jednou za rok, před Vánocemi, a máme to jako svátek.. Dámská jízda – chlapi by to nepřežili. Letos jsem byla zklamaná a fakt i ty ubrousky jsem nekoupila. Ještěže to jídlo jsme jedli jako lidi z klasických talířů.(Ikea Brno). Přeji krásný adventní čas, Lucie.
  Věrka

 10. Dobrý den, já jsem v Ikea na Černém mostě pracovala a jednu dobu tam nebyly jen lžičky, protože se stračně ztrácely. Nedávno jsem tam byla na obědě a také vše v porcelánu 🙂
  Nevím, jak to chodí na Zličíně, ale fakt to spíš vypadá jako na nějaký akutní problém, který vyřešili plastovým nádobím.
  A k výzdobě – zrovna mi říkali kamarádky bývalé kolegyně, že už v době kdy se dekorovalo, tak jim rovnou dali seznam, co už do Vánoc nepřijde. Ono to někdy opravdu není na tom obchodě, ale na celé té struktuře.
  Ale dám Vám za pravdu s kvalitou … ta jde teda do kytek neskutečně. Třeba sklenička Pokal, která byla původně za 9,- a teď je za 15,- Nedávno jsem zjistila, že nám několik chybí a koupila jsem asi 4 ks a teda rozdíl v kvalitě a provedení je neskutečně vidět, když se ty dvě skleničky dají vedle sebe. Už tenkrát si pamatuji na trend, kdy výrobce nabídl nějaký stálý výrobek vyrobit levněji tím, že ztenčí něco o 1 mm. Jeden milimetr na milionech kusech, to už se vyplatí. Bohužel se toho asi stále drží, ale to nejde do nekonečna.
  Já mám Ikea pořád ráda, protože to je srdeční záležitost, ale je pravda, že i já vidím ty rozdíly a mám to srovnání. No netěší mě to, snad se to časem zlepší. RK

 11. Nedavno jsem prodavala stara Ikea kresla a televizni stolek a pan neveril, ze je to jeste ze dreva:) joooo stare zlate casy. A po shlednuti dokumentu, kde Ikea ve skutecnosti vyrabi se jejich heslum o udrzitelnosti jen smeju. Jinak v Nemecku, kde castecne zijeme hlasim Take vse v porcelanu:) Mirka

 12. Gratuluji k dobrému výsledku vyšetření, to ostatní naštve, ale když nejde o život…Hlavně ale ,že jsi zdravá, to je nej… a řetěz je krásný, jsem zvědavá, zda bude svítit… Moc zdravím k Vám domů. ps ubrousky už tu pro Tebe mám krásné vánoční.

 13. Na Zličíně v neděli porcelán, ale vybrat čistý hrnek na kafe byla věda. Jestli jste byla tam, třeba vážně jen nejde myčka…

 14. Do Ikea se dostanu 1x za rok v létě, máme takovou tradici cestou z holčičí akce a jdu tam ráda, ale ačkoliv jsme jedla ještě z porcelánu, musím konstatovat, že i kvalita jídla se za ta léta podstatně zhoršila.
  Naposledy jsem velmi rozčílila vydávající paní svým přáním, že chci k rybě na talíř jen brambory, nikoliv brambory a asi 1/4litfi vody, ve které se vařily……..fuj…..��
  Ale musím říct, že toulavé kočky u nás na chalupě žerou na úrovni , tzn. z porcelánu…..��

  Gratuluji k dobré zprávě od lékaře!
  Jen klidně víc takových !!!!

  Michaela

 15. Taky jsem zažila v Ikee plastové talíře a omlouvali se za to….Dala jsem si polévku a wrap, ty byly v misce a na talíři 🙂 Přesto mě Ikea stále drží :-))

 16. v pátek na Zličíně normální talíře a příbory, všichni milí, já mám Ikea moc ráda, neznám jiný obchod ,kde by se mi nikdy nestalo, že by byl na mě prodavač nepříjemný , v Ikea zatím nikdy.vyhovuje mi možnost vrácení 356dní od nákupu a líbí se mi jejich věci. je pravda,že kompletní vánoční nabídku měli v říjnu, cože je ale všeobecný úlet, že v prosinci chtít nakupovat vánoční věci je zbloudilé, protože se naskladnují plavky:) to mi vadí hodně,protože neumím myslet dopředu a nemám v říjnu na ozdoby náladu. jasně pokud chci masivní stůl z dubu, tak vím, že nebude levný a tím nebude v Ikea, jinak ale na všechno možné je to tam pro nás ideální

 17. My jezdíme do Ikea v Chemnitz,máme to blízko ceny podobné jako v ČR,personál a atmosféra zaplať pámbůh úplně nepodobné ČR 🙂

 18. Luci, je super, že vyšetření ze kterého jsi měla strach dopadlo dobře, to je důležitější než plastové talíře v Ikea :o) …. ale musím smutně konstatovat, že máš pravdu …. mám schované katalogy Ikea od dob, kdy začínala a v těch nostalgicky listuji a skoro na každé stránce, je něco co se mi móóóc líbí …. v tom novém tam najdu jen pár věcí …. nevím jestli se mi mění vkus nebo se tak hodně změnila Ikea ….. Marki

 19. Lucie, já Vás úplně chápu….mě už Ikea dávno zklamala. Kdysi pro mě byla vrcholem designu a dost často jsem tam vybírala zboží pro klienty. Takže mám dost přehled o zboží a kvalitě, kvalitu už nenacházím. Nábytek na co nejkratších šroubech, papundeklový material, látky hrůza a tak bych mohla pokračovat. Vánoční výzdova a nabídka snad ještě příjde, advent teprve příjde, třeba nejsou tak uspěchaný jak v jiných obchodech.

 20. My jsme také jedli v neděli z plastového nádobí.Neustále se omlouvali za technické problémy ( s myčkou). Holt technika někdy selže, proč ze všeho dělat takovou vědu? Mě moc zklamala výzdoba a kultura prodeje v IKEA ve Vídni. Tam to není žádný " chrám" jako v Praze ale normální obchod s nábytkem. Nábytek v Ikea nekupuji, ale myslím si že poměr ceny a kvality je vyrovnaný. Z vánoční výzdoby všude a z množství těch vánočních serepetiček v obchodech mi je už několik týdnů špatně a to ještě nezačal advent! Mě naopak v Ikea absence vánočních krámů na pár dní připadala docela osvěžující! Zdravím Eva.

 21. Ještě že jsem se tam nešla včera najíst.
  A ty sekce před pokladnami byla skutečně vyprodaná.
  Nakupovala jsem tam vánoční papír asi před měsícem, chvilku po tom, co se objevil vánoční sortiment a tehdy to tam vypadalo úplně jinak.
  Teď přesně jak píšete, jako by to byl nějaký výprodej.
  Trochu mě Ikea přestává bavit.
  Přeji vám krásný "Adventní čas".

  Lucie B.

 22. Ikea pomer kvalita penize stale nejlepsi zlata stredni cesta – proste dojizdi na svou dostupnost pro mnoho lidi, plastaky bylo akutni vyreseni problemu s rozbitou myckou, a masiv..se da sehnat i v ikee..staci jen hledat;-)

 23. Barbora Grünwaldová

  Těším se, až vyfotíte celý vánoční stromeček, protože neznám nikoho, kdy by měl tolik skvostů! Přeju pevné zdraví.

Diskuse uzavřena.