Proviant

Nevím, jestli se tohle slovo ještě vůbec používá, ale když Stela odjíždí od nás do bytu, snaží se ukořistit, co jde. Jakože k jídlu.
– obalený řízky
– brambory
– kakao
– čínský polívky
– těstoviny
– šťávu
– med
– rohlíky
– sušenky
– kukuřici
– domácí vajíčka
– sýr

Už má na to i košík.

12 názorů na “Proviant”

 1. Já na to přišla taky v podnájmu,že co nabalím doma,o to více zbyde na kulturu. O generaci později k tomu došli i synové 🙂 Ivča

 2. Můj syn též nakupuje u nas v lednici/skříní/sklepě a DM (drogerie máma). Neteř se ptala jestli by mohla přijít nakupovat do "tety". Sláva proviantu!! G.

 3. :-)))) používá! A dědí se to z generace na generaci. My tomu říkáme "plodná návštěva" a "tak se šetří a buduje" :-))). Mějte se fajn. Petra

 4. Jasne, že sa to používa. Ja kedysi na internáte. A syn teraz-chudobný student:))). On míňa asi iba na písacie a kresliace potreby (študent architektúry :))) )

 5. To důvěrně znám,kdykoli dcera přijede, doveze prázdné krabičky různých velikostí, já pak celý víkend vařím a v neděli nabalím, co se dá. Dělám to ráda a jsem ráda, že pořád jezdí domů. Doufám tedy, že ne jen kvůli tomu proviantu..:))))
  I.N.

 6. U nás to samé, mám 4 kluky, bydlí už samostatně ale nikdy nejedou z návštěvy od nás bez proviantu. Nadšeně vždycky šmejdí v lednici a šuplatech, jaké tam máme poklady a delikatesy!

 7. Soňa Malinová

  Posledně jsem přišla na návštěvu s plnou taškou drogérie, věci na praní atd. David je hrozně hrdý, aby si něco vzal nebo si řekl o peníze,ale když mu to vnutím, je rád.

 8. U nás stejné! Přiznám se, že mě to i baví, jsme už s mužem doma sami a spotřeba všeho rapidně klesla. Jenže já jedu furt setrvačností a tak za a) mám pocit, že jsme najednou strašně bohatí a za b) jsem ráda, že i z prášku na praní je radost nadvakrát 😀

Diskuse uzavřena.