Prezidentská debata live

Nervy.
Koukám na debatu na ČT a zároveň se nekoukám, protože mám nervy.
Za všechny. Za Drahoše, za moderátorku, dokonce i za Zemana.
Aha … už se Miloš naštval.
Brr, je to strašně studený, to Rudolfinum.
Asi by bylo lepší, kdyby všichni tři začali zpívat.

A Drahoš má nervózně zvednutý levý koutek. Toho už jsem si všimla několikrát. Působí to jako škleb, to není dobré. Stele dnes řekl doktor na rovnátkách, že jí budou muset na čelistní chirurgii rozříznout horní i dolní čelist a narovnat, protože jinak postupem věku bude mít pusu nakřivo. Věřím. Protože to má Kryštof. Ani spousta let chození na ortodoncii mu v tom nepomohla. Ale o tomhle řešení nám nikdo neřekl. Jenže Kryštof by na takovou operaci asi stejně nešel. Stela se jen zeptala, jestli bude mít celkovou narkózu. Bude.
 
Dnes jsem si dala v podchodu na Hlaváku kafe do kelímku, a bylo to snad nejhorší kafe v mým životě. Vyždímanej hadr. A já se na něj tak těšila! Tak jsem si ho aspoň vyfotila. Never more!
 
 
Měla jsem se sejít s oběma producenty, pro který teď pracuju.
Jenže jeden sedí imrvére ve střižně a druhej na záchodě.
Stane se 🙂
 
Tak prej Mynář porazil sloup veřejného osvětlení a kvůli tomu nedostal bezpečnostní prověrku.
 
Pan Drahoš teda fakt není řečník.
 
Witowská skvělá.
 
Brr, Drahoš pořád nemluví o sobě, ale o Zemanovi. Doprčic, vždyť ho na to museli upozornit! Pořád se vůči němu vymezuje. Zbytečný.
 
Ha, teď jsem zjistila, že Reflex taky (jako já) píše průběžné reporty z debaty. Zjevně fundovaněji.
 
Zeman neslyší poznámku redaktorky a bojí se to asi přiznat. Jinak by hned reagoval.
 
Džouk Drahoše. Konečně!
 
Zeman odpovídá na to, proč mluví sprostě.
 
Witovská je hvězda. Nebojí se zeptat na lži, který Zeman pronáší před světem.
 
Zase ten levej koutek!
 
Zdá se mi to? Tentokrát šije Drahoš do Zemana. Tak kdy už to přestane Zemana bavit?!
Bouchni do stolu!
 
Referendum na všechno  … proboha, ne!
To by dopadlo!
Co kdyby se většina občanů rozhodla vrátit ke komunismu?! Protože jsme se přece tenkrát měli všichni líp!
 
Drahoš koktá … chjo, chápu, ale dobrý to pro něj není.
 
Reflex píše: „Zatímco debata se během odpovědí na předtočené otázky občanů výrazně uklidnila, sociální sítě explodovaly vlnou obdivu k moderátorce. Kdyby to záleželo čistě na pražském facebooku, nevyhraje volby v sobotu ani Drahoš, ani Zeman, ale ještě dnes bude Světlana Witowská jmenována císařovnou.“
Souhlasím!
 
Zeman furt obhajuje Mynáře.
A já furt nechápu proč.
 
Zeman působí jak stařeček z pohádky, kterej nám splní tři přání.
A Drahoš má špatně naučenou svoji poslední větu. Bejt Zeman ve svý starý síle, smete ho.
Jenže není.
I proto budu volit Drahoše.
A doufám, že se během pěti let objeví mladý prezidentský švihák nebo švihačka, kterej uchvátí opravdu celej národ.
 
 

38 názorů na “Prezidentská debata live”

 1. Tak přesně takhle jsem to vnímala i já, jen bych to neuměla takhle skvěle popsat :))
  Simi

 2. Tak aby to dobrá scénáristka neuměla…vnímala jsem to podobně…asi nebudu minimálně dva dny lehce spát…držme si palce, věřme!!!
  P.S. Asi jsem se platonicky zamilovala do Marka Hilšera :-), jeho čas taky přijde…

 3. Jana Burianová

  Prima čtení pro odlehčení napjatý atmosféry:)))
  Jo, prezidentka by nám slušela:)

 4. Jste si jista,ze Drahos by ustal tlak Bruselu,pokud by slo o kvoty?A nevadi Vam,kdo stoji v pozadi za nim?Myslim,ze uz jste Lucie byla rozhodnuta davno predtim protoze hlavneattonenizeman,ze?
  A imponuje Vam clovek ktery si mysli,ze lide nemohou rozhodovat v referendu?Nebude to konec svobody?Nevim jestli toto zverejnite,kdyz u vas na blogu jdu "proti proudu" ale je mi to jedno,chtela jsem to napsat hlavne Vam.Jana

  1. Lucie Konečná

   Jsem ráda, že jste napsala! Ano, volím antizemana. V referendu nechť se rozhoduje, ale ne o všem. Konec svobody by pro mě znamenalo spojení Zeman + Babiš, snad se toho nedočkáme. Jestli jo, tak si to pak zase můžeme napsat 🙂 Mějte se hezky!

  2. Ono je referendum takové líbivé téma, které zavání ne/důvěrou v lidi jako takové. Ale opravdu jsme na referenda připraveni při současné volební účasti? Když je 40% obyvatel jedno, kdo bude prezident? A při volbách do senátu se dostaví průměrně 20%?
   Lucie, Vám velmi děkuji za trefné postřehy a všem přeji šťastnou ruku u volební urny

 5. Taky jsem to tak vnímala, původně jsem chtěla volit Drahoše, nakonec ho u mě v prvním kole překonal Hilšer a doufám, že bude kandidovat třeba za 10 let, protože jsem slyšela spoustu názorů: Volil(a) bych ho, kdyby byl starší 🙂 a ve druhém kole to tedy bude u mě Drahoš a i když to není nakonec úplně podle mého gusta, tak věřím, že bude lepší prezident než Zeman a že mě moc nezklame. Lucka

 6. Lucie, takhle to vidími já, nechci na hradě kreaturu, ale Drahoš by nebyl můj prezident, protože mě nepřesvědčil, prostě nemá na to. Škoda, že nepostoupil Hilšer, nebo Fišer…….ti by to dali levou zadní, Drahoš je jen panáček, co chce změnu na hradě, ale neuvědomuje si, že ta změna bude on a nemá na to koule.
  Pavla

 7. No shrnula jste to celkem přesně. My rozhodnutí, které MZ pět let s…al, budeme bez ohledu na debaty volit Drahoše. Ale pochybuji, že věčným napadáním prezidenta přesvědčil nerozhodnuté. Myslela jsem, že chce lidí usmířit, ne jen se vymezovat. Je to prostě volba proti Zemanovi.

 8. Přesně jste vystihla moje pocity.Byly to nervy! Závěrečná řeč pana Drahoše se mi vůbec nelíbila. Teď nám už nezbývá, než doufat. Ovšem, tolik lidí kolem mě volí Zemana (v práci, známí, u manžela v práci rovněž), že lehce podléhám skepsi.

 9. Krásně napsáno. Zapřu se a půjdu volit p. Drahoše – jako takový přechod směrem k další volbě. Hana

 10. Cítila jsem to stejně, ale vy jste to krásně všechno pojmenovala…..Tak dnes zvolím Drahoše a budu doufat, že to ustojí….
  Míša H.

 11. Dnes jsem jela do práce busem, vzadu důchodci a chlap na celý bus:"No kdo volí Zemana, je buď blbej nebo debil"
  Svůj k svému.
  Vycházela jsem ven a podala mu ruku:"Díky, po dnešku už opravdu váhat nebudu"
  Pevné nervy všem a ať máte ze svého rozhodnutí klidný pocit.
  Magda

  1. Lucie Konečná

   Magdo, ale vy se přece nerozhodujete podle toho, co hulákají důchodci v autobuse. I když musím říct, že mě překvapili, protože u nás všichni starší volí Zemana. To byli nějací osvícenci 🙂 Ale ještě horší je, co mi říkala včera kamarádka. Jejich celé zastupitelstvo volí Zemana proto, že Drahoš na fotkách vypadá jako Husák. Zastupitelstvo!!!

  2. To, že vypadá jako Husák jsem říkala kamarádům také a mnozí dlouho nevěděli, KOHO jim připomíná:-)
   Nebojte, takhle to vyznít nemělo, že nevím koho volit a děda mi pomohl, to ne.
   Jak říkáme s kamarádkou NENECHÁME SE VYLÁKAT Z VOZOVÉ HRADBY.
   Jen jsem pánovi chtěla SLUŠNĚ říct, že mě v mém rozhodnutí ještě víc pojistil, komprendo?
   Hezký den a odpoledne na značky!!!!
   Magda

  3. Mmch. Lucie, nechám to na Vás, klidně to sem dejte nebo ne – ať se nedotknu feministek. Ale v úterý jsem psala kamarádce, že když někde v hospodách dávali za přinesený nevhozený lístek MZ grátis pivo – co kdyby jsme Jirkovy šance podpořily i my ženy v ložnici….takže dnes a zítra jede heslo DÁŠ JIRKOVI, JÁ DÁM TOBĚ:-))
   Mě přišla moc hezká sms…asi budu mít hezkou smrt:-))
   Tak kdyby jsme se už nečetly, papa
   Magda

 12. Lucie, báječný článek!!! Báječná scénáristka:-) Škoda, že nepublikujete v novinách!
  Přejme si dobrou volbu!

 13. …taky jsem litovala, že pan Drahoš promarnil svůj poslední vstup ale….. že je nutná změna je zcela jasné, a snad slušný prezident bude denně svým vystupováním stvrzovat že "Pravda vítězí" a lež a špatný vzor z Hradu zmizí…tak šťastnou ruku při volbě
  Jarka

 14. Cože – ta Stela a operace, to je mi líto!! Ani by mě nenapadlo, že se to takhle může stát v tomhle věku s křivostí pusy…

  Jinak reportáž z debaty super, totožné dojmy jako moje a všímám si stejných věcí. Přesně. Tak to mě těší.

 15. Pan Drahoš referenda odmítá, ale nechat se zvolit v přímé volbě mu nevadí… a takových kotrmelců u něho člověk najde spoustu. Vize nemá žádné, o evropské politice nic neví, žádný svůj názor nepředložil, jenom fráze… Pokud pro nás bude nejdůležitější se jenom proti někomu vymezovat, tak nevěřím, že se najde opravdu kvalitní kandidát. Pokud jedeme na hysterii anti-, tak pak může kandidovat kdokoliv, protože naše nároky jsou nízké. Mně už ty věčné "mobilizace" lezou krkem. A nemám koho volit, Zemana nechci a Drahoš viz výše. Zdravím a hezké dny. Johana

 16. Debatu na Primě sem zvládla jen 5 minut, pak sem to se slovy, že na to se mám moc ráda, vypla.
  Včera se mi manžel smál, že diskutuju s televizí. Mé výkřiky: Přestaň se pořád vůči tomu Zemanovi vymezovat, říkej co si myslíš Ty! ho bavily. Jinak Witowská velmi mile překvapila, byla skvěle připravená, odvážná a nenechala se zastrašit. Klobouk dolů.
  V prvnim kole jsme volili Fišera, v druhém budeme volit Drahoše a není to úplně tak, že bychom volili kohokoli proti Zemanovi, byli tam i horší figurky. No budou to nervy. Trochu se obávám co se bude dít potom a nemyslím tím politické pole. Oba tábory jsou hodně vyrovnané a vůči sobě velmi nepřátelsky naladěni, vytratila se tolerance, respekt k odlišnému názoru… Bála sem otevřít mlíko, aby z něj nevyskočil nějaký šílený elaborát na jednoho nebo na druhého.

 17. Debatu jsem vnímala stejně jako vy. Půjdu volit MZ stejně jako v prvním kole. Podle voličů JD bydlím na venkově, jsem stará, nevzdělaná a čtu Blesk… S tím návratem ke komunismu to byl džouk?! Jen teď to nebudou někteří rovnější, ale vyvolenější… Hana K.

 18. Nádherně napsané, zítra to bude chtít obzvlášť silné nervy …

  A něco pro pobavení nebo spíš k zamyšlení, to co jsem vyslechla cestou domů od dvou žen, které seděly za mnou v autobuse. Shodou okolností jedna členka volební komise a druhá má také s volba zkušenosti (jak jsem odposlechla). Jedna druhé říká: "Moje mamka nevěděla koho má volit a tak si za plentou udělala vějíř z volebních lístků čistou stranou k sobě, jednoho vytáhla a vložila do obálky, zbytek hodila do koše. Ani nevěděla koho zvolila".

  V skrytu duše doufám, že nastane změna …

 19. Již v létě jsem podepsala petiční arch panu profesorovi a názor jsem nezměnila. Bude to slušný prezident a to ostatní se naučí. Nicméně v kalkulačce mi vyšel Hilšer a známku s ním bych asi také olizovala nejraději. Tak třeba příště… Já se hlavně těším až ta štvanice skončí. Na debaty jsem neměla sílu a chuť se dívat. Co se týče migrantů – dnes v LN skvělé poslední slovo Petrušky Šusterové. Vzalo mne za srdce…

 20. Na debaty se nedívám, protože mám jasno. Ano, pan Drahoš není TOP řečník, a v tomto směru na pohotového a ukřičeného Zemana opravdu nemá, ale proč by měl být prezident dobrý řečník? Na všechno má poradce a při novoročním proslovu ho nikdo do kouta netlačí. A proč má být znevýhodňován tím, že nemá zkušenosti s politikou? Tady jde i o slušnost a o to, aby měl srdce i mozek na správném místě. Jana

 21. Veronika Pecharova

  Ahoj Luci, taky nsrm si rikala, ze do neho nemusel tak sit, ale na druhou stranu jak probihala debata na Prime….tak proc ne. A to jsem videla 10 poslednich minut. Pro me jasna volba od 1.kola. Dustojnost, slusnost, solidnost.

 22. Dobrý den paní Lucie, cítím to podobně. Přestože není pan Drahoš ideální, jsem ráda, že mohu jít volit a hlas jsem mu dala. Oba kanditáti představují pro mne odlišné vidění budoucnosti a nechápu tedy, že si lidé nevyberou a nejdou volit. Docela se těším na vstup do politiky pana Martina Jaroše a myslím, že by se mohl stát velmi zajímavou politickou osobností – to k Vaší poslední větě. Pěkný den. Renata

 23. … a ještě krátký komentář – jsem ráda, že máme přímou volbu prezidenta a tím pádem možnost alespoň částečně něco ovlivnit. (Při představě nepřímé volby, kdy by si kandidáta navrhlo ANO a my jen od televize sledovali jak si to v parlamentu odhlasují mě jímá děs.) Renata

Diskuse uzavřena.