Prázdný diář

Chtěla jsem napsat, že takhle vypadají mé plány na tento týden. Ale pak jsem si všimla, že jsem vyfotila březen. Ale ono je to vlastně jedno, protože diář na rok 2024 jsem našla až dnes, takže v něm logicky ještě nic není. A to miluju. Jsem neplánující, bezkoncepční tvor a nejraději mám, když v diáři není nic, protože to znamená, že můžu jen psát a psát a je jedno, jestli vstanu v sedm nebo v jedenáct. Svůj objem práce stejně musím udělat, ale nemusím nikam odbíhat. Samozřejmě že mám nějaké pracovní cally či návštěvy lékaře, ale to si tak nějak pamatuju z hlavy. Kdybych si ty věci psala a viděla před sebou práci, úkoly a povinnosti, nedělalo by mi to dobře. Stresuje mě to. Pár poznámek si přece jen udělám, když mám jít za měsíc na kontrolu k doktorovi, tak úplně spoléhat na svoji paměť taky nebudu.

Stejně tak nesnáším zdobení si deníků a zápisků, co jsem ten den dělala a lepení obrázků. Když mi to někdo ukazuje, jsem z toho vždycky na větvi. Moje zapisování tvoří jen poznámky k tvorbě. A i v těch mám hroznej binec. Zakoupila jsem si dva kurzy a jednu knihu, jak si zapisovat a mít v tom pořádek, ale prostě mi to nejde. Taky nesnáším strukturaci textu, označování barvami či hesly, které neumím vymyslet a všechno mě to prostě štve. Odvrácenou stranou toho ovšem je, že jsem poztrácela mnoho svých poznámek, textů a dokonce celých scénářů, které by se mi teď hodily, ale napsat už je nedokážu.

Jinak už se uzdravuju, ale únava a kašel přetrvávají, energie mám pořád cca 30 % z té původní. Takže s ní musím hodně hospodařit. To se mi daří zejména ležením v posteli a čtením, to jí moc nespotřebuju. Ale nacpat prádlo do pračky, vyndat ho a pověsit, to sežere příšerně energie. 

Děkuji za všechna vaše přání a ohlasy, jsem z nich nadšená. Napište, jak to máte se zapisováním vy, ať zase můžu mít chandru, jak jsem nemožná.

10 komentářů

 1. Krásny večer, tak zo mňa mať chandru určite nebudete 🤦 Diáre som si vždy kupovala zásadne podľa vzhľadu. Mám rada pekné veci, takže diár musel byť pekný. To aby sa dobre vynímal na poličke, kde aj skončil. Z jedného som si urobila receptár (áno, dá sa to 😜), do ďalšieho si kreslili deti a asi 5 ďalších čaká, čo z nich bude. V práci mám jeden tri roky starý a  plánujem ho využiť na zapisovanie poznámok. Pch, už teraz viem, že k tomu nikdy nedôjde. Ale vyzerá tak dôležito, keď tam tak leží …. 🤦 Ináč si všetko potrebné zapisujem so mobilu, ale papier ma stále láka 👍

 2. Dobrý večer, Lucie, já si už přes dvacet let zapisuju poznámky do stolního lunárního kalendáře. Nejdřív to byly jenom různý úkoly, deadliny a návštěvy doktorů, ale pak jsem si začala psát dvěma třema větama to nejdůležitější, co jsem ten den zažila. Na ty tvrdý kalendářový desky si pak zaznamenávám nápady na dárky, který chci někomu dát, knížky, co si chci přečíst, různý zajímavý webovky a tak. Před dvěma lety nám umřel už dospělej syn a já jsem zjistila, že v těch popsanejch kalendářích je ve zkratce skoro celej život s ním. A to je moc fajn, že to nevyšumělo do vesmíru a můžu se k tomu vracet, protože spoustu věcí si už prostě nepamatuju.

  1. To je mi moc líto … pak tohle spisování má ohromný smysl, ačkoli člověk nemohl dopředu nic tušit. Přeju už jen vše dobré.

 3. Po hektickém životě plném plánování, jsem zjistila, že vše je většinou nakonec jinak. Proto jsem ráda, že jsem mohla diář odložit a spokojit se jen s kalendáříkem, abych nezapomněla důležité schůzky. Hlavně v mém věku lékařské, ale i ty kulturní a společenské ( na které mohu, ale nemusím).
  Celý život , jsem toužila po volnosti a moci disponovat svým časem a radovat se z se z toho co je teď a hned.
  I mě ten pocit prázdných stránek v kalendáři, naplňuje pocitem osobní svobody a pohody!

 4. Milá Lucie,
  já mám diář moc ráda, píšu si tam hlavně přehled narozenin přátel, co jsem ten den dělala, jen v pár větách. Nejvíc jsem se pobavila, když jsem našla staré diáře z mé mateřské a zjistila jsem, že jsem pořád jen vařila, prala, spala a chodila s dětmi ven…no úplná dovolená:)
  do tzv. „to do“ listu jsem si 2x napsala můj cíl, ale je to pro mě stres (jednalo se o vyvázání hrachu a už nevím, co byla ta druhá:))
  mám velmi ráda dny bez plánu, když je těch plánů moc, tak mám pocit, že je to jako rozvrh hodin ve škole a nějak zapomínám žít svůj život, ale jen jet podle plánu…
  brzké uzdravení přeji! Krumlenka

 5. Dobrý den,asi to sem nepatří,ale dnes jsem četla vaší knihu Houpačky a po hodně dlouhé době jsem se nemohla odtrhnout.Máte talent,moc inspirativně píšete.Děkuji Markéta

  1. Jasně, že to sem patří. Moc děkuji! Podle knihy se bude letos natáčet film, režie Bohdan Sláma. Tak se těším.

 6. Dobrý den, reaguji na Houpačky.Knihu jsem dostala od dcery, Přesně jak píše Markéta.Nemohla jsem se odtrhnout,dalších pět knih jsem koupila kamarádkám jako dárek. a velké nadšení. Moc děkuji! A jdu zakoupit další,protože se chystám na oslavu narozenin… Tak to vidíte. Mějte se moc hezky.Budu se těšit na film. Děkuji.Ivana

 7. Dobrý den, dodala jsem si odvahu,Vám napsat. Připojuji se k Markétě.Od knihy Houpačky jsem se též nemohla odtrhnout! Knihu jsem dostala od dcery,a ja několikrát knihu koupila kamarádkám … Vždy velké nadšení. moc se povedla! Když jsem Houpačky přečetla chtěla jsem hned napsat ,jak se mi libila,jak jsem se nasmála a i smutně si řekla že takový je život. Budu se těšit,moc těšit na film.Jsem zvědavá na obsazení herců. Včera jsem se dozvěla že půjdu na jedny kulatiny,tak příští týden jdu koupit knihu… A už vím že se bude líbit. Děkuji a přeji hezky den.Ivana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *