silver macbook on brown wooden table

Pravda a láska

Jak jste strávili včerejší sváteční den?

My jsme měli oslavu Kryštofa, který měl den předtím narozeniny. A naše debata uhnula k tématu, který námi hýbe už několik měsíců a nikdo nemůžeme klidně spát.  V létě se Kryštof dohodl se svým společníkem, že mu nechá firmu a on ho vyplatí.  Heslo: Nikdy nepodnikej s kamarádem se za tři roky bohatě naplnilo, ale to se stane, a život jde dál.  Jenže společník Kryštofa nevyplatil a začal se skrývat. Což nás hodně mrzelo, protože ho známe dvacet let, jen těch mejdanů, co u nás prožil a lahví, co prolil krkem! Takže jsme se spontánně vydali k němu domů (já + I +K), abysme se pokusili zahrát na starou přátelskou notu.

No. Situace se vyvinula tak, že kdysi kamarád s námi mluvil skrz dveře a následně na nás zavolal policii. Přijela tři auta, z nichž vyskákala ozbrojená zásahová jednotka, což jsem nikdy na vlastní oči neviděla. Připadala jsem si jak ve filmu, který nepíšu.  Byli jsme obviněni z toho, že společníka vydíráme a nenechá se od nás mlátit. Což policii asi trochu zmátlo, protože když nás viděli, tak si mysleli, že jsme ji zavolali my. A my, že ne,  my jsme zřejmě ti agresoři. Přitom o žádným vyhrožování nemůže být řeč, já jsem hochovi jenom řekla, že je srab, hajzl, lhář, sráč a zloděj – a to není vyhrožování, to je jen subjektivní komentář objektivního stavu věcí. A přísahám, že jsme ho ani nezmlátili skrz zamčený dveře.

Večer jsem si vzala neurol a tím jsem si to pro sebe uzavřela. Štafetu dnes ráno převzala advokátka a já se zase budu věnovat svým pohádkám, kde pravda a láska vítězí.

 

 

5 názorů na “Pravda a láska”

  1. To zní děsivě, jak z nějakého filmu…
    Můj bratr podniká se svým kamarádem a na rady ostatních, nedělej to, nedbá…. Sama jsem zvědavá jak to dopadne.

  2. Také to máme za sebou. .
    Jsou nepřenositelné rady, tak si to potomci musí zkusit na vlastní kůži…a doufat, že dvakrát nevstoupí do stejné řeky!

  3. Lucie,
    pozdravujem zo SR…keď mám chvíľu, vždy si rada prečítam tvoj blog..určite to bol hnusný „zážitok“….vždy škoda, keď sa takto vykreslí charakter…ja vlastnú skúsenosť nemám, ale môj otec podniká so svojím bratom a kamarátom z detstva od 1990 roku a sú stále nerozluční…dotiahli to spolu až do dôchodkového veku a stále spolu pokračujú…takže sú aj pozitívne príklady :o)) Prajem pekný začiatok adventného obdobia!!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.