Pondělí aneb jak zvednout jiným ženám sebevědomí

Pondělí pro mě často mívá nádech katastrofy.

Ráno jsem se pracně oblíkla a namalovala, šly jsme si se Stelou nechat udělat nový pas. Nedošlo mi, že mi ho v Říčanech neudělají, když mám trvalé bydliště v Liberci.
Škoda tý půlhodiny v koupelně a hodiny čekání na úřadě (zaparkovala jsem jen s docela malým problémem).

Pak jsem se rozhodla, že Stele upeču piškot s ovocem a želatinou.
Zaručeně křehký piškot je v mém podání kámen, želatina neztuhla, takže jsem na ovoce nalila creme olé, nic jiného jsem doma neměla. Výsledkem je blivajz. No … se zavřenýma očima se to sníst dá.

/střih/
Oblíbila jsem si tenhle německý časopis, leč přes czech press se objednat nedá.
Abych si pro něj nemusela jezdit každé dva měsíce za hranice … neměli byste tip, jak získat předplatné?
V tomhle jsem taky úplná trubka.
Proboha, kolik že mi je let?!

Už se asi dnes do ničeho pouštět nebudu.
Při čtení knihy snad nic nepokazím.
A nádherně se rozpoložím.

14 názorů na “Pondělí aneb jak zvednout jiným ženám sebevědomí”

 1. Všednodennosti

  Ty jsi neskutečná Lu, Tvůj výtvor mne rozesmál, ale jestli Stele chutnal, žádný problém! Dnes jsem si dělala BK,špenát a uzené z balíku z domova a knedle taky nevypadají ,jak by měly. Ale chutnaly skvěle a to je důležité. Takže hlavu vzhůru pekařko! Vlnu už mám, večer začnu… zdravím M.

  1. Lucie Konečná

   Marcelo, ta chuť taky nic moc! Taky už mám připraveno, zítra jsem mimo, ve středu pošlu! A těším se na síť!

  1. Lucie Konečná

   Díky!!! Snad se mi to povede uskutečnit. Je to na rok, protože je to dvouměsíčník, tím líp 🙂

 2. Když je den blbec, tak…i ta knížka se dá polít kávou:-)! Ale věřím, že to čtení už nadále proběhlo bez "úrazu":-)!

 3. Krásný den, miluju Vaši bezstarostnost u vařeni:-) Je tak osvobozující! Proč já se vlastně něčím stresuju? Nesnáším pondělí, i když za to chudák nemůže;-) A v tv taky houby…Jdu si číst Saganovou, ať aspoň usnu u něčeho laskavého. A víno už taky není….Kdybych byla bývala ráno věděla, jak hnusný den mě čeká, byla bych bývala čekala na ten lepší zitřek v pelechu. A ani bych nevykukovala:-) Přeji hezký večer a nadcházející dny. Lucie

 4. Pěkný den
  mě je tak krásně,kdy vidím,jak neřešíte,že piškotek nevypadá jak z "z přiblblých ženských časopisů".O tom svět není a vy umíte zase jiné věci které navíc dávají lidem radost.Zase snídám u počítače a startuji tak můj důchodový den.Mám toho tolik před sebou ,tolik kravin.Přeji vám,aby ste se toho dočkala,nikam nechvátat,kdy vstanu…………Zdraví babkaalka

 5. Bella a Sebastian

  Dejte vědět Lucie, jak se vám podařilo objednat časopis. Kdyžtak vám ho pravidelně koupím a pošlu. Do Žitavy mám blíž jak do Liberce:-)

 6. Jo, občas se zadaří. Já například přijela na erasmus o dva dny dříve a těch dvanáct set kilometrů od domova mě odmítli vzít na kolej. Bylo to jak v blbém filmu, pršelo, bylo večer a já netušila, kam hlavu složím… bára.kára blog

 7. Tak na informace o předplatném časopisu se těším. Sama jsem zajišťovala casopis Wohnen a Garten a odpovědi mi bylo: do ČR neodesilame.

  1. Lucie Konečná

   Tady do ČR odesílají, ale problém je, že nemám speciální kartu na placení na internetu,z obyčejné platební to nejde převést (což se mi stalo poprvé) a pni jiný způsob platby neberou. Ale stejně si tuhle kartu potřebuju zřídit, tak to udělám v nejbližších dnech.

Diskuse uzavřena.