Po nás potopa

V sobotu jsem odjížděla od rodičů z Liberce a ještě jsme stihli dopoledne galerii v bývalých lázních. Naštvalo nás teda, že nemají otevřenou kavárnu, protože jsme se do ní těšili. Takových nás bylo víc, měli by kšeft. Ale nájemce je prý nepředvídatelný, rozuměj nespolehlivý. Když jsme z galerie vycházeli, tak jsme strašně zmokli. A to jsme se jen přesouvali k autu.

Dnes mi píše kamarádka z Lbc, že má vytopený ateliér. Bydlí pod kopcem a všechny voda natekla k ní. Nejdřív mi ovšem nafotí, jak strašně krásně výtvarný to je. Až poté mi sdělí, že celou noc vynášela kýble s vodou a pak zavolala na pomoc sousedy. Snažila jsem se jí poradit, ale když nepraktická žena radí ještě nepraktičtější, míjí se to jaksi s účinnou pomocí. Ani jednu nás totiž nenapadlo, že měla zavolala hasiče!

9 názorů na “Po nás potopa”

 1. Tak nevím, jestli se to smí, ale smála jsem se.
  Když jsem onehdá lopatkou na uhlí vybírala z vlastního sklepa vodu, která mi tam nastříkala sklepním okýnkem hadicí z vlastní studny poté, co jsem po kropení nevypnula čerpadlo, vzala jsem si na to kožené kozačky. Můžu do party?
  Ta voda stejně krásně zrcadlí…
  Eva

  1. Musím reagovat ještě jednou.
   Teď jsem viděla fotky a přestože některé pohledy působí malebně, je vidět, že škoda je veliká. Navíc v nově upraveném prostoru. Je mi to moc líto! A už se nesměju.
   Eva

 2. Kamarádky je mi líto moc, ale „to prostě nevymyslíš“. Hoooonem uložte a použijte v nějakém scénáři nebo knize.
  Moc zdravím a díky za IG i tento blog, nejsem komentovací typ, ale sleduji moc moc moc ráda. Dnes se však nedalo nekomentovat. A když už můžeme i my – „hodní bezejmenní“, tak tak činím. Jste skvělá a autentická. Díky moc. Srdečně zdraví Lu z Moravy. A kamarádce držím pěsti, aby brzy měla ateliér v pořádku. Asi i díky Vaší pomoci s pojišťovnou 🙂

 3. Taky nás postihla malá potopa… děkuji za tip, zítra to nahlásím na VZP 😁
  Miluji takové konverzace. Dcera má kamarádku a ta má stejné nadání na podobné komentáře.
  Přeji hezké dny a domy v suchu☀️

 4. Renata Krejčí

  Zdravím Luci,
  Vaše kamarádka je vidím opravdový bohém …..výborná komunikace mezi Vámi xDDDD

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *