PF 2022

Na sítích se rojí bilance a reflexe letošního roku, plus plány, předsevzetí a vision boardy roku příštího. Určitě je dobré zastavit se a některé věci si zvědomit (tohle slovo se mi moc líbí a myslím, že je velmi výstižné. Nicméně kontrola pravopisu si to nemyslí a podtrhává ho).  Ale nic se nemá přehánět.

Nepíšu si žádné seznamy, přehledy, vyúčtování, zúčtování, žebříčky, must have, must be, protože mě to nečiní šťastnou. Zapisuju si ale nápady a myšlenky (nejčastěji jiných lidí, které si přečtu nebo vyslechnu, protože v mojí hlavě se neurodí). To mě posouvá a motivuje.

Moje přání jsou poměrně primitivní a týkají se psychické pohody, spolubytí, touhy někam odjet, psaní příběhů a uvědomování si sebe sama v různých situacích, které nám život přináší a my je nemůžeme ovlivnit. 

Přeju vám šťastný rok 2022 a děkuju za přízeň, kterou věnujete mému blogu. Mám z toho radost.

Dnešní fotku jsem pořídila na zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou, když jsem hledala východ z multimediální výstavy. Vřele doporučuju.

Budu moc ráda, když mi napíšete, jaké seznamy si píšete vy a jestli vás to uspokojuje. Já totiž ve svém okolí nikoho takového nemám (nebo to přede mnou skrývá) a mě by to hrozně zajímalo!

5 názorů na “PF 2022”

 1. Lucko, já jsem seznamová 😁 Seznamy knih, které jsem ten rok přečetla, předběžné seznamy toho, co chci nebo budu číst, seznamy míst, která chci vidět, seznamy kulturních věcí, které chci vidět/slyšet/zažít. Není to žádná mantra, která se musí naplnit, ale tak nějak mě ty seznamy uspokojují 😁

 2. Ahoj Luci,

  nic nepisu, nic neplanuju (no to Mexiko v breznu jooo), ale většinou to nechavam plynout….nejak to vzdy dopadne.

  Papa a krasny novy rok!!

 3. Renata Krejčí

  Seznamy si dělám třeba knih, které si chci přečíst nebo i míst, kam bych se chtěla podívat.
  Zapisuji si myšlenky, své a i třeba ty co si přečtu a zaujmou mě. Když si své myšlenky zapíšu, nějak si je lépe utříbím…

 4. Zdravím Lucie, mně ty seznamy dělají dobře. Když si sepíšu, co mám za sebou, tak mám lepší pocit z celého roku. Pomáhá to mému „zvědomění“. A ty seznamy budoucí – beru je taky trochu jako nápady, některý třeba rovnou vyhodím. Vím na co si vytvořit prostor.

 5. Dobrý den, píši si seznam na vše. Knihy, co potřebuji na sebe, kdy co zasadit, zrenovovat, uklidit… Těší mě odškrtávání. Naši to nedělali. Vyskytla jsem se. Hezký den ve zdraví všem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.