Pěkně po švýcarsku

Jen párkrát do roka se vidíme s mojí švýcarskou sestřenicí a jejím mužem, tentokrát v jejich detašovaném bydlišti v Lbc. Oba jsou pro mě ohromným zdrojem radosti a materiálu pro mé psaní.
Jejich domy, věci, oblečení, podlahy i wc mísy jsou nejčistší, jaké jsem kdy viděla. Když se řekne dokonalost vždycky si představím jejich domácnost.

Oni to takhle mají rádi, baví je uklízení a zároveň je hodně baví život a cestování.

Tentokrát mi Zuza hodně pomohla s postavou pro můj příští příběh, kterou jsem pořád dostatečně neviděla. Jde o drobnosti a detaily, ale když nevíte, jaké má postava rituály, jakým způsobem čistí kuchyňskou linku nebo jak vypadá její pyžamo, nemůžete ji začít věrohodně psát.

Aspoň já teda ne.
Zase jsem o kousek dál.

 Nikde se nic neválí

 Jejich uklizené šuplíky miluju! Vždycky si aspoň jeden vyfotím.
 Moje hrdinka
 Na otevírání skleněných ploch jsou potřeba speciální rukavice, aby nikde nebyly otisky prstů.
Tady by se vraždilo!

 Na sedačce jsem se nakonec i válela. Ale nejdřív jsem měla strach, že ji ušpiním

 Podlaha v garáži. Nejen, že tam můžete chodit bosi, ale já bych se neštítila z ní ani jíst.

29 názorů na “Pěkně po švýcarsku”

 1. je to hezké, kdyby mi to někdo takto uklízel….ale prouklízet svůj život, to neeeee
  hezký den vinšuju:-) jarka

 2. Mi to přijde až moc sterilní….takové ledové….ale asi je to taky proto, že tech domovů mají víc, jestli to tedy dobře chápu…i tak : proti gustu… 🙂

 3. Eva Pěničková

  Mohla bych vědět, kdo je autorem obrazů na osmé fotografii shora?
  Díky!

  1. Lucie Konečná

   Je to pan Ševčík, ale křestní jméno nevím. Prodává ho třeba galerie Studna v Lbc.

 4. Soňa Malinová

  Vždycky , když jsem se vracela od mojí kamarádky Evy z návštěvy, měla jsem velké předsevzetí, mít taky tak krásně uklizený domov. Miluju, jak mají lidi srovnané věci ve skříni, šuplíky s příbory a všechno má své místo. Nevyčabraná voňátka v záchodové míse. Žádné fetky, co se větrají na botech.Všechno má své místo. Meta nedostižná.

  1. Eva Pěničková

   Soňo!! To mi nedělejte! Jdu si sem pro jméno umělce a potkám nevyčabraná voňátka! Asi nebudu moct usnout! Copak to, tomu aspoň rozumím. Ale co jsou, prosím, fetky větrající se na botech?
   Děkuji za odpověď, jinak budu muset brnknout na Ústav pro jazyk český.

 5. Z těch fotek jde takový klid.
  Moc se mi to líbí, ale nedokážu to.
  Jsem zvědavá na Vaši novou hrdinku…kdy to bude, kdo to bude, příběh o čem a tak:)

 6. To by som sa chcela naucit. Vravim tomu, ze ,,niekto ma upratovanie(alebo poriadok) v krvi. Ja nie

 7. Paráda! To je materiál pro postavu!

  Ale pro mě taky moc sterilní. Brát si rukavice, to spíš na tu vraždu než na nějaký blbý sklo.

 8. A je to podľa vás aj normálne? Mne sa teda viac páči váš "nonšalantný" dom.

 9. To je tak nechutné uklizený…naprosto bez života,aspon pro mě.U nás je permanentne něco někde,mirne spis neuklizeno.Dum nebo byt přece musí sloužit mě,ne já jemu!No a ty rukavice,tomu jsem se upřímně zasmala…

 10. Luci, věřím, že je Vaše sestřenice bezva ženská. Ale stokrát víc je mi sympatická Vaše domácnost s provozním bordelem, chaosem a většinou nějakým psem, který furt spí na gauči (mají se tam ti psi kurňa dobře). Máme to doma hodně podobně.
  Abych si pokaždé, když chci otevřít na terasu vzala rukavice… Atd. atd. Jsou důležitější věci, než nepoťapané sklo…
  Přeji pěkný zbytek prázdnin.
  Zuza

 11. Já se svůj dospělý život uklidňuju tím, že se v každé domácnosti dá jíst ze země. V jedné proto, že je tam tak perfektně uklizeno a v té druhé, protože je co. Hrozně závidím té první skupině a hrozně se mi to líbí, jenže asi nejsem dostatečně geneticky vybavená. 🙂 Znám pár lidí, co je baví uklízet a mě zase baví se babrat v hlíně a nahánět zvířata po vesnici, což nechápe více lidí, než to, že někdo má uklizený domov…. Každému, co jeho jest.

  1. Chi, spomenula som si, že keď boli deti malé, pri umývaní dlážky som sa celkom slušne najedla, no bolo to aj riskantné: králičí bobek som si s niečim pomýlila a drobek vanilkovej plnky bol v skutočnosti kúsoček zyprexy, synovho lieku z ktorého som o ôsmej večer ,,vytuhla,, do ôsmej ráno a muž musel vypraviť deti do školy. Mala som znehybnený pohybový aparát…syn má totiž zmenené receptory v mozgu a ,,koňské,, dávkovanie.
   No a teraz dlážku vyjedá, ak je čo, pes:-)

  2. Eva Pěničková

   Skvělé načasování! Zhltnout zyprex o dvě hodinky dřív, byla jsi ráno už zas v procesu.

 12. OurLifeOnTheSeaside

  Jéžiš, Lucie, já mám takového muže. Z počátku našeho sžívání jsme trpěli oba, teď už je to lepší. Ale někdy ho to popadne… Umí všechno. Od dokonalého úklidu až k ušití zavěsů. Ten by byl taky super namět na postavu, pro ostatní až k smíchu a pto mne v reálu občas k pláči:-) A bojím se, že syn to zdědil- teď je mu 6 a tuhle mne říkal, že když se nudí- rád uklízí…
  Zdravím z Corfu
  Tereza

 13. Jako u mé švýcarské tchýně..:-)jaktože se u některých lidí nikde nic neválí??jak se to dělá??chci to taky umět…

 14. Myslím, že upratovaniu venujú toľko času, že tie veci nemajú čas používať (čítať knihy, lúštiť krížovky, štrikovať atď), takže ich ani nevyberajú a tým pádom už len ten prázdny priestor pulírujú.

  1. Lucie Konečná

   To právě není pravda. Čtou jak o život, denně sportují, vaří, chodí do divadel, do kina, cestují … ale mají rádi absolutní pořádek a nesnášejí doma "pičičinky". 🙂

Diskuse uzavřena.