Ozdoby

Když u nás doma otevřete jakoukoli skříň, vždycky najdete … ozdoby.
Hodně ozdob, nebo aspoň trochu.
Pořád se mi nedaří udělat si na ně jedno místo, jsou prostě všude.
Aspoň jsem si přivezla z bytu skleník, který tam nebyl potřeba, a já ho využiju.

Koupila jsem hromadu ozdob od pána, který tvrdí, že jeho maminka pracovala před revolucí ve starožitnictví na Uhelném trhu a tam si je koupila. Pak je měli doma na stromečku.
Úplně si nejsem jistá stářím, protože se mi nezdají ty drátky, měly by být starší, pokud by to fakt byla starožitnost. Nemám to s čím/ kým porovnat. Ale líbí se mi moc!

A muchomůrky z aukce.
Měla jsem šťastnou ruku, zrovna nikdo nepřihazoval, tak byly za třetinovou cenu.

Co bude letos na stromečku, nevím, protože Tobi mu asi dá pořádně zabrat. Je to rošťák!

17 názorů na “Ozdoby”

 1. Jé, muchomůrky máme v práci (ale zřejmě novější). Narovnat je po vánocích zpátky do krabice chce trpělivost.

  Ten kruhový typ ozdob jsem ještě nikdy neviděla! Nevypadá extra staře (dle mého vkusu vypadá i docela blbě v porovnání s jinými).

 2. Ty konvičky jsou krásný. Kroužky mi připadají spíš jako z Juldy Fuldy. Vzhledem k množství potom na Uhelňáku moc velká poptávka nebyla, což? Hlavní je, že Vám to dělá radost. Jana

  1. Lucie Konečná

   Údajně to prodával někdo taky jako komplet, ale to víte, je už spousta podvodníků, i když pán nevypadal. Ale vyrobený jsou precizně. Uvidíme, budu zkoumat. Zdravím!

 3. Tak vidím prvně ty kruhové ozdoby -myslím, že nijak staré nebudou , nevypadá to na seriovou výrobu….ale na domácí práci.Ale jsou zajímavé.Každopádně ozdobit stromek pouze jimi, kombinaci s jinými bych neriskovala.A moc se mi líbí ty konvičky-ozdoby ….též vidím prvně.

 4. Lucie, to je nádhera nádherná !!!!
  A ty aladinovy lampy, už jste je zkoušela pohladit ???
  Co kdyby ……náhodou…..nikdy nevíte…kouzla se dějí….občas…����������
  Michaela

 5. Lucie kroužky jsou takzvané "bengle" . Stáří tipovat nebudu, ale mám doma po babičce tu samou, akorát tam visí rybička. Máte to moc pěkně naaranžované….kdy bude výstava??? :o))) Pěkný den Martina

  1. Lucie Konečná

   Martino, konečně něco konkrétního! prosím Vás, mohla byste mi ozdobu vyfotit hodně zblízka a poslat na mail? lucie.smich@seznam.cz? Moc by mi to pomohlo. Stačí mobilem, a až se k tomu dostanete. Díky!

  2. Bengle je název těch kroužků s uvnitř vtavenou spirálou . Vyráběly se cca před 100 lety a někdo zřejmě je využil na výrobu ozdob .Jinak šly samotné bengle hodně na vývoz.

 6. Lucie nevíte o někom kdo opravuje tyto staré světelné řetězy ? Máme taky takový jako vy, ale přestal nám svítit a mám strach ho svěřit jen tak někomu.
  děkuji Iveta z Kunic

  1. Lucie Konečná

   Iveto, bohužel nevím, mám doma taky jeden, který viděli už dva elektrikáři, a ani jeden se do toho nechce pustit, že je to piplačka a stálo by to majlant. Bohužel.

 7. Martina z Českého ráje

  Dobrý den, Lucko já si na ty kruhové ozdoby pamatuji z děctví.
  Je to už 55let a měli jsme je.Mějte se hezky.Martina

Diskuse uzavřena.