Ostrov svobody

Moji milí.
Před třemi lety jsem začala psát tento blog.

Nechápu, proč jsem nevydržela ještě jeden den, aby měl hezčí datum narození. Ale to jsem celá já. Nejlepší pro mě pořád zůstávají spontánní vytrysknutí. 

Děkuju za nabídky (které tu a tam přicházejí), abych svůj blog začlenila pod nějaké periodikum, web apod., čímž bych významně rozšířila počet svých čtenářů. Nerada bych, aby to znělo neskromně, ale nestojím o to. Proto nemám svůj blog na fb, nepropaguju ho ani jinde. Kdo si ho najde, ten si ho najde. Největší cenu má stejně asi pro mě, rodinu a kamarády. Ale i vy všichni ostatní, které většinou neznám, jste vítáni.
S komercializací mého blogu by samozřejmě přišla mnohem větší autocenzura, bála bych se jen tak něco plácnout a mnohem víc bych se kontrolovala. A v tu chvíli by pro mě tohle svobodné psaní přestalo mít smysl. Určitě mi rozumíte.
Pokud jste se mnou rádi, je to potěšení i pro mě. 
Nemusíte se mnou vždycky souhlasit, i ve mně se to často pere. 

Jelikož se blíží prázdniny a dovolené, připravila jsem pro vás tři balíčky knih, které by vám mohly léto zpříjemnit. Předem upozorňuji, že všechny jsou mnou přečtené, takže někde se i kapka kávy může objevit. Ale aspoň to budete mít i s mým otiskem.
Dle mého:
1 – trochu cestování, trochu erotika … odpočinkové
2 – ženské romány + muž Viewegh 
3 – v tom nejlepším slova smyslu náročné
Pokud byste měli zájem, napište se mi do komentářů a připište, o který balíček byste stáli.
Nemusíte mě nikde uvádět, ani lajkovat a stejně můžete vyhrát! Kdyby bylo víc lidí na 1 balíček, proběhne v pondělí 9.6.2014 losování. To miluju! 
Hezký víkend!

77 komentářů

 1. Zdravim
  Lucia, myslím že ten balíček 2 by stál za prečítanie. Tak ako aj rada čítam Váš blog, aspoň sa na nič nehráte. Pekný deň.
  Sylvia Poprad

 2. Luci, zdravím Vás, Váš blog jsem objevila čistě náhodou a i když celkem nedávno, mohu konstatovat, že jsem na něm už závislá. Líbí se mi Váš styl psaní, otevřenost. Děkuji, že mi Vaše řádky zpříjemní den a pokud bych si mohla vybrat tak knihy z balíčku číslo 1. Krásný den Martina z NOVOHRADSKÝCH HOR

 3. Jsem Čech a mám si ujít něco, co je zadarmo?
  CHCI DVOJKU:-))))
  Ale k Vám, Lucie chodím i tak ráda!
  Magda – z města planých růží (to jako fákt)

 4. Dobrý den,Lucie,
  už pár měsíců čtu vá blog,ani nevím kde jsem na něj narazila, ale čtu vás ráda.
  Balíček č.2 by se mi líbil,pokud bych vyhrála,ale s tím moc nepočítám,nemám na výhry moc štěstí:)
  Krásný den,
  Petra

 5. PRotože blogování je časově náročné, tak někteří z toho chtějí mít i trochu ten jiný prospěch, tak to chápu, ale jsem ráda, že to někteří cítí i jinak. Má US kamarádka přesně v tomto byznysu pracuje, tak vím, co kdy s čím a jak propojit a na jedné straně zajímavé, na straně druhé mě toto děsí. Vybrala bych si trojku, ale jen by mi tady ležela, tak se nezúčastním. Jen jsem chtěla napsat, že se mi líbí, že někdo píše blog jen tak – vzácnost. 🙂

 6. Jééé, tak já prosím variantu číslo 3!!! 🙂 Tak doufám, že to losování proběhne rychle a bezbolestně a že si budu mít co číst:-) Adéla

 7. Lucie,
  děkuji, že k Vám mohu nakukovat. Cítím se tam vždycky moc dobře.
  A. Eva

 8. Děkuji za Váš blog, je mi tu hezky, a těším se na adrenalin při losování o balíček č. 3 🙂
  Ať vás nepřestane bavit blogovat přeje
  Martina J. z Prahy

 9. Krásný slunečný den Lucie,zkusím štěstí a budu doufat,že vyhraju balíček číslo 1 !!
  Martina z Jirkova

 10. Dobré ráno Lucie. A to je ten nejlepší způsob, jak zjistit, kolik nás pro Vás neznámých chodí rádo prečíst si něco hezkého na Váš blog. Díky za něj. A balíček č. 2 je pro mě na léto ideální. :o) Lucie od Brna

 11. Lucie, blahopřeji k třetím narozeninám. Úžasný, upřímný blog. Příběhy, události, radosti i trampoty tak jak nám to život servíruje přímo před nás. Nic uhlazeného. Jsem ráda, že jsem Vás našla.
  A navíc. Balíček knih………. Fajn. Pokud se můžu odvážit, stála bych o set č.2, a pokud bude vonět po kávě, tak to bude to pravé ořechové.(vlastně kávové). Děkuji. Věrka

 12. Gratuluju! je hezké mít někde takový kousek místa pro sebe

  Třetí balíček vypadá dobře
  pěkný den, Andrea

 13. Gratuluji k tříletému výročí. Také jsem ho letos oslavila. Mám vždycky velkou radost, když ke mě na blog zavítají noví lidé. Jako oslava balíček knih, to je prima nápad, ráda bych četla. Zájem bych měla o balíček č. 2, už se vidím někde v parku s knížkou někde pod stromem. bára.kára blog

 14. Milá Lucie, gratuluju k výročí! Pravidelně Vás čtu od článku, kdy jste řešila, co pro paní učitelku na konci roku. Nechala jsem se inspirovat 🙂 Ne ve všem s Vámi vždy souhlasím, ale právě proto sem chodím tak ráda! Pokud bych si mohla vybrat knihy, tak bych prosila balíček č. 2. Krásný den, Alena H.

 15. Blogu, všechno nejlepší k narozeninám!
  Já bych si vybrala balíček 1 a 2. Skromná, co?
  Krásný víkend. Jana H.

 16. Krásný den přeji, Lucie 🙂
  Váš blog jsem objevila poměrně nedávno, ale chodím si tu počíst moc ráda. Velká gratulace k třetím narozeninám a ať Vám to dobře píše 🙂
  A pokud bych si mohla vybrat, ráda bych balíček č. 3.
  Krásný víkend
  Jana

 17. Trojku! A moc gratuluju blogu k narozeninám a tobě, že máš stále chuť se s námi podělit o kus svého života. Čtu tě moc ráda!

 18. Já Ti gratuluji k Tvým třetím narozeninám a díky moc za tuhle skvělou šanci s knížkama! Mne zaujala 2.a 3. Dvojka možná trochu víc…Měj se krásně a piš dál, já sem k Tobě chodím každý den na počtení s kávou a ráda!. A jedno máme společné, i na mých knihách je poznat, že jsem je četla! M.

 19. číslo 3 🙂 a blogu přeji jen to nej! mám moc ráda váš smysl pro humor 🙂 Jana, Vizovice

 20. Milá Luci, třetí rok- bože to je krása- já mám třetí měsíc a včera byl první den, kdy jsem nestihla ani řádku…doufám, že naposledy..stejně tak jako pro tebe si dělám blog hlavně pro sebe..sice jsem ten typ člověka, který tam nacpe své děti, svá vnoučata, svou tchyni :o)) ale přesto to v první řadě dělám pro svou radost..i když se přiznám,že pokud najdu nějaký hezký komentář..zahřeje mě…koukám, že po vyhlášení nějaké výhry se zvětšuje i návštěvnost:o)…já si nebudu psát o jaký balíček mám či nemám zájem..předpokládám, že vše co čteš a pokud už to nabízíš má něco do sebe..a tak pokud nějaký vyhraji..budu se z něj těšit a odvezu ho až za oceán s sebou na prázdniny..tvá !ucmrndaná káva" se smísí s vodou z oceánu, protože já pravidelně knížky od vody zničím..pokládám si je totiž na břicho, které mám většinou mokré od vody:o))a tak většinou na konci čtení zdvojnásobí objem…takže pokud má kniha 600 stran na začátku , domnívají se mnozí, že jsem přečetla nejméně těch stránek 1000..ještě mám jeden zlozvyk, že ohýbám rohy tam, kde právě dočtu..všichni v rodině mě za to peskují a mají pravdu..jinak u nás jsou knihy tzv. putovní…o dovolené je přečtou všichni:o)….měj se moc hezky a doufám, že i po další roky nás budeš těšit tvými příspěvky:o)…Inka

 21. Milá Lucie, i když nepřispívám komentáři, tak všechny Vaše příspěvky mám přečtené a vždy se nedočkavě těším na nové. Mě by potěšila 2. A gratuluji k výročí blogu. Veronika V.

 22. Gratuluji k výročí blogu a těším se na další léta s Vámi. Čtu Vás téměr od samého začátku 🙂
  A poku si můžu vybrat, tak beru 1.
  Přeji krásný víkend.
  Draha T.

 23. Lucie, gratuluju k tříleté výdrži a obdivuhodné otevřenosti. Jsi odvážná, já se o čemkoliv soukromém psát bojím…nejvíc od doby, kdy jedna zlá bytost měla pocit, že ví o mém životě víc než já. Psát blog je úžasná zábava, je ale těžké najít tu hranici kam až, aby se to neobrátilo proti tobě.
  Tvé příspěvky miluju. Díky.
  Knihy si nemůžu dovolit jiné než ty, které musím vrátit. V létě tu svou zásobu zase budu cpát do krabic, tak si nesmím přidělávat práci:-)

 24. Blogu přeji všechno nejlepší 🙂 Balíček jedna se mi moc líbí 🙂 Terka

 25. Moc ráda Vás čtu a blogu přeju, ať zůstane takový, jaký je.
  Brala bych dvojku.
  Lenka