Očistná chvíle

Dnes večer premiéra Ententýků.
Ráno jsem si přečetla, co o nás píše MF Dnes a radost jsem z toho neměla. Jsme nejhorší ze všech seriálů, které letos na podzim mají premiéru. Tedy podle procent, kterými nás ohodnotili. Nečekala jsem zázrak, ale když jsem viděla úvodní díl Gymplu a Základky, tak jsem si říkala, že takhle špatní snad nejsme. Nejsme. Jsme horší.
 
Tohle jsou pro mě velmi očistné chvíle, protože vždycky cítím, že musím s psaním okamžitě skončit. Že už nikdo ode mě nevezme ani kůrku. A představuju si, co příští měsíc asi půjdu dělat. Tajně pozoruju naši paní na uklízení a správně odhaduji, že úklidem se neuživím. Hrozbou pro mě je malá samoobsluha, kam chodím nakupovat a děsím se, že tam skončím u salámů. Jenže neskončím. Nevzali by mě. Ne, že bych se nenaučila krájet na nářezáku, ale asi bych všem radila, že bysme měli prodávat nějak sofistikovaněji.
 
První dva díly nejsou úplně podle mých představ, ale od třetího to už frčí, jak jsem chtěla. Takže se nemůžu na nic a nikoho vymlouvat. A tohle zjištění je mi kupodivu příjemné.
V šesté třídě jsem při atletickém tréninku rozbila míčem okno. Byl to průšvih, protože jsme se rvaly dvě party holek, když trenér šel telefonovat. Pak přišel a řval, kdo že to okno rozbil. Jedna parta holek to svalovala na druhou. Pak jsem zvedla ruku a řekla, že já. Dodnes si pamatuju ten zvláštní  pocit v břiše a překvapení sebe samé, že jsem se dobrovolně přiznala.
Tož tak.
 
Jestli se vám bude chtít, sraz dnes večer na ČT1 ve 20 hod. Přesně!
 

0 komentářů

 1. Tak já Gympl určitě oželím–mě tedy nijak neoslovil a sedím večer u Ententýků–to je jasná věc :o)Už se těším :o)

 2. Lucie, nevěšte hlavu. Včera jsem byla u kadeřnice a ta říkala, že ty Ententýky vypadají dost dobře. Že ČT válcuje NOVU, protože tam jsou to děsné sračky ( to cituju ) …a já ji věřím. Víte jak to chodí u kadeřnic – proberou tam všechno. A nás zajímá názor lidu a novináři ať se jdou vycpat.
  Takže večer přesně v osum. Těším se a trochu bojím. Mám takový ten divný pocit v břiše – jako před každou premiérou. A vždycky to dopadne dobře!
  Pěkný den Marie K.

 3. Taky miluju ty řeči v kadeřnictví! Jasně, záleží na divácích. Producent nám říkal, že dostal pár nabídek si doboru recenzi koupit. Ale že touhle cestou jít odmítá. Jestli to tak opravdu funguje, pak je to smutný.

 4. Už se těším a se Základkou a Gymplem se neporovnávejte, to je úplně jiná sorta lidí. Držím palce a přeju dobrý pocit z dobře odvedené práce.

 5. Po čítaní vašich príspevkov som úplne nabudená seriál pozerať, akoby som autorku veľmi dobre poznala 🙂 Len škoda, že tu v Bruseli to nejde. Napriek tomu želám veľa úspechov a síl pokračovať.

  1. Díky, díky, myslím, že to bude na netu v archivu ČT. Když tak. 🙂

 6. OOOO, dúfala som že to bude tak o 21.30.. skôr sa tam od decka nedostanem! Ale vymyslím to… každú stredu bude dcéru ukladať muž a ja budem kukať. Ten seriál mám obľúbený už teraz. Teším sa. A neboj, keď sa mi to nebude páčiť, určite sa priznám :)))

 7. Lucie, četba Vašeho blogu je pro Ententýky nejlepší reklama. Takže já taky dnes v 8 budu na svém místě. A těším se a vydržím minimálně do třetího dílu. To slibuju!
  Eva P.

 8. Od rána myslím na to, jak se asi musíte cítit vy, když i já jsem celá napnutá! Moc bych vám přála, aby váš seriál našel svoje diváky, kteří ocení inteligentní humor a situace, které život přináší. Po čtení vašeho blogu si myslím, že přesně takové to bude a těším se! Podle ukázek je Základka nedívatelná, Gympl nemůžu hodnotit ani jako kantorka ani jako scénáristka, ale šít se u toho dalo :o))) Dnes se ovšem budu Vašemu seriálu věnovat bez paralelní činnosti, LenkaK

 9. Vy jste na mě příliš hodné! A že na mě někdo myslí, to je úžasný. Já bych se cítila celkem všednodenně, kdybych nečetla tu kritiku.
  Kolegyně teda říká, že vždycky prožívá "malé narozeniny", jde a koupí si kytku, dobrý pití a tak, ale ví, že nesmí otevřít noviny ani počítač. Jinak na ni hned vypadnou kostlivci a neužije si to.
  Určitě budu ráda za všechny vaše postřehy, i ty kritické. Protože vím, že to se mnou nemyslíte zle!

 10. Dopoledne jsem Vám napsala komentář, dala odeslat a spadl mi net… Život není fér! 🙂
  Psala jsem, aby jste recenzentům na Idnes nevěřila ani nos mezi očima, ty jejich recenze jsou odpad!

  Každopádně, já jako jediná asi dnes večer nebudu fandit u televize, osmá hodina je na mě moc brzo.
  Ale doufám, že seriál najdu v archivu ČT. Pak ho okouknu, stejně jako Vyprávěj teď před státnicema, až mě bude čekat nějaká těžká zkouška… 🙂

  Držím palce, ať vše vyjde!
  Eliška

 11. Normálně na TV skoro nekoukám, ale udělám výjimku. Gympl i Základku jsem vypnula po 1/3, nedokázala jsem na to koukat, ale možná je to kvůli povolání a koukat na školství ještě mimo pracovní dobu je už nad mé síly. Dnes v 8 budu připravená! Šimrání v břiše chápu, ale radost za odvedenou práci si nenechte vzít. Roosevelt říkal, že srovnávání je zabiják radosti!

 12. Mám to přesně jako Lenka K., taky jsem si na vás ráno vzpomněla jak musíte být asi nervózní :). A to prosím jsem začala 3. září novou práci, takže mám každou volnou chvilku o čem přemýšlet. Nicméně Váš blog je tak fajn místo, oáza klidu a normálnosti, že Vás beru jako vzdálenou kamarádku, i když Vy o mě nic nevíte :D. Těším se, až Ententýky uvidím. Eva

 13. Těšííím se moooc :-). Už ženu děti do postele :D, abych měla klid.
  Lucie pevné nervy 🙂 – určitě bude ohlas jen a jen pozitivní.
  Kača

  1. Lucie – jooo super!!! Těším se moc na další 🙂 Některé scény jako třeba "pokus" o sex po 6ti nedělí se tu smál i manžel i když normálně na seriály nekouká už ze sásady :D, dnes si šel pro pití – odskočil si od počítače a i chvíli zůstat což je teda zázrak.
   Kača

 14. Lucko neboj, bude to fajn… i já, která normálně televizi vynechávám, mám puštěnou ČT1, uvařené nové nespresso crealto s těším se…. stejně jako dámy výše se těším díky tomu, že mám tu čest tě osobně znát a vědět, že to co děláš, děláš srdcem….. příjemný večer všem :-))

  1. tak za mě dobrý :-)) nelepší byla scéna před školkou a vzpouzejícím se Lukášem a meditující Ute :-)) a v podtextu věta o tom, že nedokáže vychovat ani křečka :-)) a pak scéna s Bořkem žadonícím sex po šestinedělí :-)) a naprosto brilantní děda alias Vízner :-))
   Asi dám i druhý díl…. :-))

  1. za mě také dobrý 🙂 Rozjezdy jsou obecně takové "těžkopádnější", divák se musí se vším seznámit, ale i tak se mi to líbilo a těším se jak to pofrčí, když už budeme všechny znát 🙂 A nepíši Vám to, Lucie, jen proto, že bych Vám chtěla mazat med kolem pusy, natolik bych byla (n)asertivní, že kdyby se mi to vážně nelíbilo, že bych Vám to napsala. Takže hurá do druhého dílu. Jana

 15. I když mi je "jen" patnáct moc se mi to líbilo :). Dokonce už vím, že se moje dcera bude jmenovat Arnoštka :D!!

 16. Dobrý večer! První díl se mi moc líbil. Bavila jsem se! Bylo to svižné a vtipné, na rozdíl od Gymplu (u toho jsem vydržela 5 minut. Základku jsem neviděla)… Než to skončilo, tak mě neskutečně vytočily moje tři děti. A tak mě věta, která zazněla ke konci, že být matkou neznamená být šťastná, pohladila po duši… Děkuji za hezký večer a těším se na příští středu!
  Hanka

 17. deda Brouk skvely! Arnostka jeste lepsi, paradni slunickova maminecka:-) Ute se mi taky libi moc, scenka pred skolkou-jako bych videla nase dnesni rano:-)
  Zuzana

 18. Luci, bude to dobré, musí sa to rozbehnúť. Našla som sa v mnohých scénach. Veľmi sa mi páči Ute-ako žena, rovnako účes tej bioženy-Nikol? a ešte sa mi páči Viktor :))) a ten sex po šestonedelí nemal chybu, niektoré hlášky by si zaslúžili ísť do encyklopédie čerstvých matiek, napr o tom že dieťa je zázrak.. Ale musím povedať, že ma dosť vyrušuje to, že ťa "poznám", že o tom seriáli niečo viem… Odosobním sa 🙂 tak čo, dobrý panáčik už bol? :)))