Obsese

… kniha, kvůli které jsem vystála v sobotu dopoledne skoro hodinovou frontu na poště.

Nutno dodat, že Česká pošta v kombinaci s Neoloxurem je námět na román. Raději podporuju menší knihkupectví a vydavatelství, ale kombinaci dvou knih, které jsem chtěla, nikde jinde neměli.

Ada aneb Žár vyšla loni poprvé v češtině (pokud se nemýlím). Několikrát jsem se setkala s tím, že prý je zajímavější než Lolita. Anotace slibuje svrchované intelektuální dobrodružství. Na více jak pěti stech stranách. To si nechám líbit. Ale schovám si ho až na dovolenou. I když se obávám, že neliterárního dobrodružství budu mít tentokrát víc, než jsem schopna unést.

Obsese … pro mě neskutečná radost, objev.

Nahlíží do 20-ti ateliérů výtvarníků se snahou přiblížit umělce, jeho prostředí a vnější inspiraci. Tenhle projekt vytvořil (a ptal se) Vladimír 518, fotil Tomáš Souček. Nesmírně poutavé, chytré a emotivní. Už dlouho jsem se takhle netetelila blahem. Měla jsem dělat, abych všech dvacet rozhovorů nespolkla naráz a trochu si knihu šetřila. Stejně mám pocit, že příští týden už ji budu znát nazpaměť.
Mají tu i jiné úžasné knihy (nejen) o umění.

8 názorů na “Obsese”

  1. Lucka, až v noci mi doklaplo, že som spojila dve slová: absces a obsese a vytvorila :
   obscese …au !
   Ináč po dlhom- predlhom čase som sa zviezla pri narodeninových knihách dcéry a objednala si aj ja : Annu Bolavú, niečo o autistovi a ničo o schizofrenikovi …ak to bude dobré, dám vedieť…ak sa dostanem k čítaniu za svetla, v komore totiž svetlo na čítanie nemám. Ale ,,obsese,, bych brala aj do večernej, nedostatočne osvetlenej kutice !

 1. Všednodennosti

  Au…proč já jsem tady a ne tam? Minulý týden jsem si koupila na dálku sedm knih. Nechala poslat kamarádce, ta je pošle za mnou. Každá kniha tím pádem finančně nakyne o další poštovné…ale tohle to je… tak snad příští měsíc ještě budou, obě…Díky za info…

 2. To je krásná náhoda!Nabokova dostal muž k Vánocům a Obsese…naprosto se shoduji a jsem z ní nadšená, už dlouho jsem neviděla tak povedenou knihu a strašně mě baví!
  Těším se na Vás postřeh,Lucie, až prectete Adu a Žár… tak hlavně aspoň trošku klidnou dovolenou;-)
  Jitka

 3. Obsesi (nebo Obsese – nevím, jestli je v názvu jednotné nebo množné číslo) mám objednanou a strašně se těším! Snad v pondělí…

 4. Jste pro mě velký zdroj kulturní inspirace. Ve středu jedu do Prahy, tak se na ní do Luxoru těším. Děkuji za tip.

 5. Moc děkuji za knižní tipy 🙂 Od Nabokova mi doma sice už leží dvě nepřečtená díla, ale to neznamená, že se do řady k přečtení nemůžu zařadit i toho. Obě knihy vypadají moc zajímavě.

Diskuse uzavřena.