Obkládá celá rodina

Včera večer jsme se s Monikou rozhodly, že dnes v bytě obložíme prostor nad linkou. Obkladač nemá čas a kamarád, co nám tam dělá skoro všechno, nemá do kachliček chuť.
Našla jsem krabici, kde jsem měla nějakou mozaiku a pár nesouvisejících kusů kachlí z keramické dílny v Portugalsku. Zkusmo jsme si složily kus mozaiky a usoudily jsme, že to dáme. Nemusím předjímat, že obě jsme tuhle činnost měly dělat poprvé v životě. Ale mnohem důležitější je odvaha a elán!
Ráno jsme dokoupili (protože s Ivanem) bílé kachličky, lepidlo a nářadí, a jelo se. Ve dvou autech, úplně všichni včetně (pra)babičky. Ivan nám založil roh a pak jsme je všechny poslaly na oběd a ven, aby nám do toho moc nekecali. Docela brzo se ukázalo, že mozaiky je málo, tak jsme si musely vypomoct jednou starou kachlí z koupelny, protože jsme to chtěly mít dnes hotové (zítra spárování). Kryštof přijel s Tobísem na kojení, tak nám ještě pomohl s lepením.
Povedlo se a my jsme nadšené, že jsme vytvořily originál!
(Hlavně mi, prosím, nepište, že vy byste náš umělecký majstrštyk nechtěli mít doma ani za milion, to je mi přece jasný!)
 
 

 
 
 

36 názorů na “Obkládá celá rodina”

 1. Je to skvelé, fakt prekvapivo skvelé a malý vyzerá akoby stál vo fronte na kachličkovanie.

 2. Všednodennosti

  WOW, jste dobré! Dobří… všichni a malej Tobís je stejně nej… ta mozaika se mi moc líbí, já snad něco rozflákám, abych mohla mozaikovat taky…

 3. Za mě moc dobrý :-)… vypadá to na krásný byt, už se těším na výsledek. Ať se daří, Johanna.

 4. Vždycky jsem obdivovala obklad "Jenýka Pacáka" ten s tím cibuláčovými zbytky.Za mně bezva.Jste stejně odvážný jako moje dcera. Těším se na obrázky celýho bytu,to bude pohlazení po duši pro mě. zdraví Alča

 5. Baví mě Vaše rodinná spolupráce .. máte to tam !
  Mozaika super , byt je překrásný .. Eliška

 6. Marcela - Nordic Passion

  Rozhodne originalni, obdivuji zejmena to odhodlani jit zrovna do obkladu, jsem schopna vseho mozneho, do tohohle bych asi nesla:-). Budu se tesit na pokracovani. M.

 7. Krásný byt to bude, ta spolupráce rodiny je obdivuhodná. Skvělé, už se těším na výsledek. Eva

 8. Super a já bych to brala…. sama mám doma i na chatě za linkou obklady z roztlučených střepů obkladaček. Manžel obrousil hrany, abychom se pak neřízli a já skládala a skládala a efekt veliký za nula peněz. Hlavně máme originál a nikdy se nám to neokouká. Jitka

 9. Tak už vím, milá Lucie, co budete dělat, kdyby vám to jednou ,,přestalo psát,,-
  a Tobískovi od mala dávat příklad…aby se ničeho nebál…
  vaši vervu a odvahu přeji všem…
  zdraví Jiřina z N.

  1. Tomu rozumím, ale přijde mi, že to tak nějak otevřeně přiznává, že dlaždičky z první poloviny došly, a tak se tady spokojíme aspoň s těmito, že to není vyvážené,.. Ale jinak tomu fandím, jsem zvědavá, jak to bude vypadat v kontextu osazené kuchyňské linky, apod. Určitě to ale není fádní, ale je to veselé a to se cení, jen ta bílá mě ve výše uvedeném smyslu zamrzela.

  2. Lucie Konečná

   Bílou jsme kupovali ráno s tím, že ji tam chceme 🙂 – přesně takhle, nepravidelně, protože jen mozaiku nemám ráda. Jen ta jedna hnědá dlaždice je neúmyslná, to už fakt mozaika došla 🙂 Ale ono je to vlastně jedno, nadšení se nás drží!

 10. Vážená Lucie – musím konstatovat, že jste prostě Hvězdy (to velké H je tam úmyslně). Už teď je mi jasné, že to bude byt s duší. Takže pochvala na dálku a upřímně e těším na pokračování. To bude alespoň seriál, scénář home made… Díky, že nám dáváte možnost nakukovat. Ať se daří. Zdraví Lu z Moravy

 11. Mě teda fakt baví ten otisk vás všech! Je to osobitý a osobní – takový bydlení mám ráda.

 12. Skvělé, bydlení s duší. Už se těším až tam bude linka (tedy těším se na celý byt). To bude rám kolem obrazu. 🙂

Diskuse uzavřena.