Největší přání

Když jsem před 14 dny psala na chalupě, tak jsem viděla úžasný dokument Olgy Špátové Největší přání, ve kterém navazuje na stejnojmenné filmy svého otce Jana Špáty (z roku 1964 a 1989). Myslela jsem, že jen tak nakouknu a půjdu psát dál, ale seděla jsem jak přikovaná.
 
 
 
 
Rozhodně to není ztráta času!
 

0 komentářů

 1. Na Špátův dokument jsem povinně psala esej (zápočet). Dokumenty jsem pak nutně sama musela shlédnout všechny, které jsem našla:-) Tak se těším, díky za tip.

 2. Jo, ať žijou Špátovi! A každému doporučuju promyslet si, co je vlastně jeho největší přání… A pak pro něěj začít něco dělat – paradoxně to většina z nás neví (sama jsem se o tom s Olgou Špátovou bavila) a moc pro něj neděláme – viz první díl od Jana Špáty, kdy se ptá na plese holek, co je jejich největší přání a jedna chce být krasobruslařkou od dětství – Špáta se jí zeptá, jestli už začala (je jí tak 18) a ona: "Ne" – následuje výbuch smíchu diváků, nicméně paradoxně se tak dost často chováme všichni… Psala jsem o tom tady http://zivot-neni-cernobily.blogspot.cz/2013/10/cesta-ke-spokojenosti.html a tady http://zivot-neni-cernobily.blogspot.cz/2013/10/moje-nejvetsi-prani.html

  1. Souhlasím! Vy o tom tak krásně píšete na svým blogu, že to je skoro na zápočet!

 3. Lucie díky, bylo to silně emotivní, tekly i slzy. Dnes budu mít v hlavě celý den stejnou otázku…Co je mé největší přání a taky se na to budu ptát těch, co tu znám.A budu si to psát, zajímá mne, zda budou mít irové odlišná přání.A jaká přání budou mít, ta hrstka mých krajanů, co tu je. Podám Ti report, slibuji.Marcela

  1. Marcelo, přesně jsem si myslela, že by se ti to mohlo líbit – a navíc když je to volně dostupný na stránkách ČT. Tak jsem ráda, že jsem se trefila!

  1. On bude asi v kinech, že? Četla jsem na něj ne moc dobrou recenzi, ale to mi je jedno. Taky bych ho ráda viděla!

 4. Lucie, díky za odkaz, jdu na to! Držím pěsti se seriálem a vůbec – já se dívám. Hezké dny Renata

 5. LUCIE DÍKY!!!!!!!!!!!!!!
  Krásně strávený čas.
  Táta Špáta jásá. Krása.
  Absolutně mě dostaly ty mixy různorodých postav prostředí názorů…
  Opravdu děkuji!
  A bod za prvního těhotného kominíka:-))
  Magda