Nechci to říkat nahlas,

ale nemám ráda velikonoce. Odjakživa. Jako barbar v nich nevidím ten duchovní rozměr, pouze to, že jako holka jsem byla zmlácena pomlázkou a teď znova. V Kokoříně mají velikonoce svou tradici, chodí tu koledovat mladí, staří, kluci i holky. Takže Stela chodí taky a za nic na světě si to nedá vzít. Musíme obarvit spoustu vajíček, připravit ještě víc sladkostí a alkoholu. Já pak nastoupím před partu chlapů a nechám se dobrovolně seřezat. A to se opakuje celé dopoledne.
Kdybych si mohla vybrat, strávím prodloužený víkend někde v Alpách na lyžích. Nebo v nějakém evropském městě. Nebo doma s knížkou. V podstatě kdekoli, jen ne tady. Ale snad to zase nějak přežiju. Už aby bylo zítra večer!
Vajíčka tzv. patláme a vydáváme to za uměleckou metodu.

0 komentářů

  1. Milá Lucie, jak já vás chápu :-)) Dlouho jsem bojovala se stejnými pocity…. pak jsem vymyslela tradici svojí – velikonoce s přáteli – bez pomlázky, bez vařených vajec…. vymysleli jsme spoustu vlastních nových tradic a každý rok se na velikonoce od té doby moc těším… bohužel letos mne nemoc uvrtala s knížkou a noťasem do postele 🙁 velikonoce s přáteli jsme přesunuli na květen a já zjišťuji, že ani v té posteli to nnení tak špatné … Denně přelouskám jednu knížku, surfuji si po netu a užívám klídku a pohody…. dcera je po mě a vůbec jí to pelíškování nevadí… jen manžel je maličko nervózní – nějak mu chybí akce… tj. sport apod, ktderý je součástí právě našich netradičních velikonoc…. krásný večer a přežití zítřka…

  2. jak já tomu rozumím :)) odjakživa závidím Němcům ty jejich velikonoční pochody – nemusejí řešit ty naše "tradice"…kraslice máte nádherné, zítra to všechno přežijte – zdravím a.l

  3. Když jsem byla úplně malá bála jsem se koledníků :D! Pak jsem se na ně strašně těšila a s postupujícím věkem se opět vracím ke strachu :D! Velikonoce mi přijdou pro holku potupné. Nemám ráda, když musím stát a nechat se dobrovolně mlátit :D.

  4. ale letos jsou přece přestupné velikonoce, to mlátí holky kluky!