Nechám si projít hlavou, kam všechny věci plavou

… zpívá Mňága a Žďorp, jedna z mých nejoblíbenějších kapel. Mám skoro všechny jejich cd a minulý týden jsem si koupila Dáreček, tak se jmenuje jejich dvojcd + dvd a zajímavý na tom je, že na této kompilační desce jejich písně hrají jiné kapely. Např. Tři sestry, Tata bojs, Tomáš Klus, Kryštof, Xindl X, Monkey Business, Wohnout … kteří si je upravili do vlastní aranže a je to fakt dobrý! Deska vychází k 25. výročí vzniku kapely.
Písně Mňágy jsou ideální hudbou pro manželskou krizi. Aspoň mně teda vždycky dost pomáhaly. Poslouchala jsem je hodně v autě. Teď se k nim po dlouhé době vracím, ačkoli žádnou krizi nemám. Jen mám na ně chuť. A velebím se za to, že jsem si vždycky kupovala originály, takže je mám pěkně v krabičkách, s booklety, a ne někde stažené a upadlé v zapomnění. Jsem nekopírovací typ. Miluju originály.
Na Mňágu se váže ještě jedna moje vzpomínka – bylo to první natáčení, které jsem absolvovala pro Noc s Andělem. Točili jsme tenkrát takové medailonky hosta, který byl v živém přenosu. A poprvé jsem režírovala právě portrét Mňágy a Žďorp. Jeli jsme za nimi do Valmezu. A já jsem si celou dobu říkala, jak je ta moje práce krásná v tom, že se můžu potkat se svými idoly.

4 názory na “Nechám si projít hlavou, kam všechny věci plavou”

  1. Lucie Konečná

   Díky za tip, jinak vyšly rozhovory i jinde a s ním jsou vždycky pěkné. Zaujalo mě, že otevřeně píše, že byl v manželství nešťastnej, tak se rozvedl a chtělo se mu umřít, pak potkal současnou ženu a má teď krásnej život. Se vším všudy jinej než dřív. Kromě muziky. Je to zajímavý, ty životní cesty.

 1. Petr Fiala byl jediný UMĚLEC:), kterému jsem kdysi napsala ručně dopis a on mi odpověděl na čtverečkovaném papíře, který vyškubl ze školního sešitu. Psal z práce. Mňága byla kapela, kterou jsem v rámci nejmilejší brigády prodávala tak náruživě, až mě decentně odstavili od kasy, protože denní manko přesahovalo limit obchodu.
  A ty mi tady klidně sdělíš, že je to už 25 let???:).

  M.

  1. Lucie Konečná

   To jsou vzpomínky, romantika, čtverečkovanej papír … to už nezažijem.

Diskuse uzavřena.