Melbourne, 16. patro

Létat australskou vnitrostátní dopravou je jako kodrcat se v rozhrkaném českém vesnickém autobuse. Měla jsem z toho šok. Letadlo už mělo leccos za sebou, podvozek s koly skřípal až uši zaléhaly. Celou dobu turbulence, ale za to pilot nemohl … si myslím.

Evidentně jsem ovšem byla jediná, komu to vadilo.

Ostatní klidně spali nebo jedli své svačiny (jídlo se tu nepodává, ale můžete si z domova vzít, co chcete nebo si ho zde koupit). A vůbec nejlepší je předem se na letišti opít. To rozhodně příště udělám.
Ubytování na 4 dny jsme v Melbourne měli přes airbnb.com, kde i vy můžete nabídnout svůj byt, pokoj nebo jen postel zájemcům z celého světa. Já jsem si původně vybrala byt melbournské umělkyně, která měla rozdrásané betonové podlahy, v koupelně vedly po povrchu trubky, všude spousta knih a různých předmětů. Jenže paní nebyla k zastižení, aby nám potvrdila rezervaci, ozvala se až tři hodiny před odletem letadla a to už jsme měli vybraný jiný byt. Protože jsme slušní, dodrželi jsme slovo, zaplatili a nevymýšleli si, proč najednou utíkáme z mrakodrapu k umělkyni.
Byt v 16. patře byl ovšem naprostý luxus, hlavně ten výhled!
Spala jsem s pohledem zabořeným do mrakodrapů a připadala si jako ve sci-fi filmu. Jen jsem se bála, že když spadnu z postele, dopadnu až na chodník. Byt nádherně voněl, peřiny byly měkké a k používání jsme dostali australské šampony, mýdla a lotiony.
Navíc jsme bydleli vedle nejprestižnější austr. univerzity v centru města.
Cena opravdu příznivá, v hotelu bychom se za ni nevyspali.
Ve 4. patře venkovní bazén a v 27. sluneční terasa.
V životě jsem se neměla tak luxusně a pěkně.
… realita se plíživě blíží, já vím.
Ale ještě NE, prosím!

 

 

10 komentářů

 1. Já nechápu, já nestíhám, nádhera…asi bych ukradla deku, polštář, mýdla, baterii v koupelně…Né vážně krása, ten výhled. Moc jsem se bavila při větě, když spadnu z postele dopadnu na chodník a že za turbulence snad pilot nemohl. Moc ráda vás čtu, jste skvělá. Jana

 2. Lucie,to je úžasný výhled! ale nevim ,asi bych se tam bála v té výšce .. přesně jak píšete.. kdybych spadla z postele tak na chodník.. ale byteček krásný a uvítací tabule moc milé překvapení ..
  Užívejte si ,krásné dny.
  Petra

 3. Já váš příspěvek otevřela v mobilu… zatím, to je taková nádhera!!! ještě se vrátím až budu u Pc…minimálně jednou

 4. To je paráda, výhled je opravdu luxusní… Užijte si všichni každou chvíli 🙂

  PS: Skoro bych řekla, že máme na balkóně stejny stul a zidle z IKEA 🙂

 5. Lucie, moc díky za krásný výlet do Austrálie… moc mě to tam s Vámi baví….

 6. Krásné ubytování, jen nevím, zda bych se vyspala, je to takový zvláštní pocit, když jsem koukala na tu fotku. V létě jsem byli v Malmo také přes airbnb a přiznám se, že mě hodně ovlivnil design bytu při výběru a naštěstí byl i ve středu města.
  Krásné fotky a krásná reportáž z cesty, kterou si s Vámi užívám.

 7. Nádhera, nádhera, náádhera. Tam by se mi taky moc líbilo.

 8. Tak to je bomba! Výhled nemá chybu…jen na tom balkoně bych se já asi bála :-). Sleduju vaše australské dobrodružství s nadšením, užívejte!

 9. Nadhera!!! Airbnb vubec neznam, v lete se chystame na zapad USA, urcite vyzkousim, strasne se mi vase ubytovani libi. Jdu cist dale o vasi australske ceste, nemuzu se odtrhnout☺ Uzivejte si!!!????