Letos poprvé … o vánocích

 
Včera jsem šla do Ikey koupit Stele teplou peřinu. Nám všem stačí stupeň 2, jí jsem koupila 5. Pořád je jí v noci zima. Ivan šel raději do kina (se Stelou a její kamarádkou), neb nesnáší ty davy, co v Ikee bývají. Mimochodem film, který viděli, se jmenuje Hotel Transylvánie a je to prý bomba i pro dospělé. Ivan nechápal, jak někdo může takhle dobrej film napsat (zřejmě všechno poměřuje mojí tvorbou) a tvrdí, že autor musel bejt zhulenej. 🙂

Takže já jsem měla hodinu a půl na koupení peřiny a děsila jsem se, jak v Ikee zabiju čas, protože většinou jdu jen pro to, co potřebuju a nekochám se. Za deset minut jsem byla před pokladnami.
A tam – vánoce.
Okamžitě mi došlo, proč v prosinci už nemají jedinej hezkej papír. Prodají ho v říjnu!
Takže jsem obětovala několik svých stokorun a nakoupila si. Neodolala jsem ani přesto, že nevím, co do těch papírů budu dávat, když zaprvé papíry nejradši vyrábím sama a zadruhé dary už jsme skoro odbourali a radši zase někam pojedeme.
Ale třeba ty úchvatný lepičky! Tři i s odrhávačem stojí 49 Kč.
Nekup to.
 
 

17 názorů na “Letos poprvé … o vánocích”

 1. Dobrý den Lucie, tak Vám nevím ..v úvodu svého blogu píšete, že copyright se zapovídá, a já se chystám to celé "zkopčit" – papíry, svíčky i ten film :-). Chodím k Vám moc ráda, tak třeba budete trošku shovívavá, když jsem stálý "zákazník". Přeji Vám pěkné dny, HanaL.

 2. U nás to dnes sice vypadá jako na jaře, ale díky vašemu postu na mě dýchla vánoční atmosféra :)). Asi dnes upeču perníčky , jen tak na zkoušku, jestli jsem to za ten rok nezapomněla ;)).

 3. Jé to je super a já si zrovna říkala, že už by ty vánoční kousky mohli mít. A vybrala jste to moc pěkně 🙂
  Věrka

 4. Aranel na cestě....

  Jesti jste nakupovala v té na ČM, tak jsme se potlovali na společném místě. I já byla v předvánočním šoku a nakoupila jsem vánoční puntíkaté papíry a lepičky a dárkové tašky též …u kasy se mi protočili panenky ….ač stejně jako vy nemám co do nich balit a jsem stejného názoru, že bych uvítala dárek z cestovní kanceláře. Krásný víkend :o)

 5. janavalachovicova

  Ahoj Lucko, proč to podceňování ohledně psaní? (Ivan že srovnává) … a jsem celkem mile překvapená, jak se ujal název slepiček, i když zkomoleně :). A jak tak koukám na IKEA, tak je velmi dobře, že jsme s Andreu zavřely krám, když jsem s tím v ČR začínaly (teprve před rokem!!!) tak byla cena pětinásobná. Jde to rapidně rapidně dolu. Ale je dobře že tím pádem si to víc lidí užije! 🙂 (a ještě mám jeden privátní koment ke scénáři, ale to dám do e-mailu). Krásný víkend, j.

  1. Lucie Konečná

   Ahoj, já se nepodceňuju, jen oceňuju upřímnost svého muže, to mě na něm vlastně baví. Já od vás s A. lepičky měla taky, ale to byla mnohem lepší kvalita, tyhle jsou opravdu "pro všechny" – ale to je dobře, že jsou dostupné. Ale můžu ti říct, že už byly skoro vyprodaný. Ale jistě průběžně navážejí další. Na mail se těším, ahoooj!

 6. Díky za tip:-), dneska jsem tam také mířili a hrnečky jsou už doma, puntíkaté jsem tam nemohla nechat:-)…, k tomu ubrousky atd. Začínám se nějak těšit…

 7. Tak to jsem taky měla stejný program 🙂 byla jsem tam ovšem dopoledne -tak to tam vypadalo jak v jeslích. 🙂 Mám tuze pěkná vykrajovátka na perníky- sob je jako živý 🙂 a taky podložku na válení těsta- úžasnou! 🙂 jinak jsem papírům a ubrouskům odolala, víc kupuju, než spotřebovávám, takže spíš bych potřebovala řešit ty úložné prostory 🙂

 8. Lucie Konečná

  Ta ikea, to je teda droga! Nevím, jak vypadá podložka na válení těsta, neb moc neválím. Asi bych ji ani nepoznala. 🙂

 9. válím právě asi jen na Vánoce- bylo to tam napsané! 🙂 jinak bych to nepoptávala 🙂 praktické- nemám vál, tak tohle bude skladnější varianta 🙂

 10. Ahoj Luci,

  no vidíš, my s mamkou půjdeme do IKEA v sobotu. Doufám, že ještě nějaké vánoční nezbytnosti budou mít. Se těším.

  papa Veronika z LB

  1. Lucie Konečná

   Ahoj, Veru, zdravím všechny Šulcky! To víš, že budou mít všechno, ale v sobotu je tam vždycky hroznej nával lidí!

  2. S tím se tak nějak počítá…večer jdeme na Shirley Valentine, tak se těšíme na babskou jízdu 🙂

 11. My byli v Ikea ve čtvrtek a před pokladnama jsem úplně zkoprněla, že už mají vánoce! To sem teda nečekala. No nic sem nekoupila, ale kdybych viděla ten úžasnej punťatej a pruhovanej papír, tak ho tam rozhodně nenecham. Mě dostal umělej stromek, kterej tam měli, přestože umělý fakt nesnáším, tenhle nevypadal vůbec zle a hlavně byl skvěle nazdobenej, nádherně by pasoval k cácorkám do pokojíčku. Měl minimum skleněných baněk, což se mi jeví jako praktická záležitost vzhledem k očekávanému chlupatému kotěcímu přírůstku :o) Normálně sem si ho asi 5x vyfotila a to to běžně ve zvyku nemám, fakt povedený.

  Add podložka na válení těsta: Velice praktická záležitost, je to silikonové, skladné, snadno omyvatelné…válím často i během roku, doma jich mám několik, to abychom se nehádaly, když válíme ve třech a pořídila sem si jí i na chatu, přestože tam mám vál. No dobrá, přiznávám, brala sem si jí i na dovolenou do Itálie…akorát že trouba nepatřila mezi běžné vybavení kuchyně.
  Vzhledem k těm vykrajovátkům by se Vám hodila taky, ale když válíte jen na vánoce a máte pěknou hladkou pracovní plochu na kuchyňské lince, nezbytně nutná není.

Diskuse uzavřena.