Ladím se

Zjistila jsem, že čím jsou ředkvičky hezčí, tím horší je jejich chuť.

Kolikrát koupím chudinky – a chutnají náramně, v Budapešti jsem koupila červené koule, které vypadaly jak z Elle, ale chutnaly jak z Blesku.
Není to úplně pravidlo, ale stává se mi to poměrně často.
 
Poslední dny se ladím na psaní, na nový příběh.
Nakonec dramatickou věc o lásce přece jen předběhla v mé hlavě komedie. Prostě se mi cpou před oči scény a dialogy z tý komedie. A to ještě vůbec nevím, jestli to komedie bude. Myslím si to. Neumím si naplánovat, co a jak napíšu, záleží, kudy mě příběh povede. Je to jako když na startu nasadíte figurky Člověče, nezlob se – a netušíte, která doběhne do domečku nejdřív a jestli vyhrajete.
Nevím, jestli takhle píšou všichni.
Spíš ne.
 
Těším se.
Tyhle pocity jsou vzrušující, možná jako před závodem.
Jsem ráda, že si ale nemusím nasazovat běžky.
 
 

8 názorů na “Ladím se”

 1. A nechtěla byste napsat knihu? Jen tak o životě..to Vám jde úplně bezvadně.Teda já bych si ji určitě koupila:-) Hanka H.

  1. Lucie Konečná

   Ono právě psát jen tak o životě je nejtěžší. Musíte mít téma, příběh … hlavně bych nechtěla psát o sobě. Na to stačí blog až až 🙂 Ale děkuju za přízeň!

 2. Vidím Vas jako somelierku ředkviček. Přičichnete, povalíte na jazyku, zhodnotite jiskru a řekněte třeba: Písčitá půda, Holandsko,jižní záhony a ten co to sklizel, neměl umytý ruce… Knihu byste mohla napsat, to je pravda. Jana

 3. Věta:" Vypadaly jak z Elle a chutnaly jak z Blesku," mě rozsekala!!!
  Já letos ujíždím na mandarinkách…ale fakt ve velkém!
  Přeju vám kreativní rok, Lucie…a knihu od vás bych si taky přečetla ráda…věřím, že ji jednou napíšete!

 4. Ty Vaše ředkvičky mě baví:-) A o te chuti a vzhledu…to platí o veškeré zelenině. Malá, křivá mrkev ze zahrádky vždycky líp chutná než ta ,,vystajlovaná" ze supermarketu:-).
  H.

 5. Lucie, kdykoliv jdu v obchodě kolem ředkviček, vzpomenu si na Vás. A poslední dobou mám nějak víc tendence si je kupovat. Asi je jím do zásoby i za Vás, tak snad to Vaše tělo pocítí :)) Tereza

Diskuse uzavřena.