La Cala de Mijas

Nejdřív vás chci varovat. Pokud prodáváte přes Sbazar, vinted apod. a kupující vám pošle zprávu, že vám zaplatí předem a pošle prolink, fakt to nechtějte. Mně se dnes stalo, že mi kupující napsala, že si pro zboží, které chce ode mě koupit, pošle kurýra a zaplatí mi předem. Následně mi poslala link na dokončení transakce, kde pro vyzvednutí peněz chtěli nejdřív číslo karty (vše vypadalo jako zásilkovna) a následně číslo účtu. To už mě teda trklo. Takže rychle všechno stopnout, zavolat do banky, nechat si bloknout kartu, zkontrolovat účet atd. Celkem nervy. Nejhorší je, že všechno vypadá jako zásilkovna, se kterou jsem v kontaktu často. V bance mi řekli, že je to teď novinka podvodníků. Takže BACHA!

Ve Španělsku bylo krásně. 14 dní venku v tričku, když začal foukat vítr od moře, tak v bundě, ale pořád slunce. I. se každé ráno chodil koupat do moře, bydleli jsme opravdu hned vedle. Věděla jsem, že budu muset pracovat, tak jsme si vybrali ne úplně krásný byt, ale s prosklenou otevírací terasou a výhledem v malém městě La Cala de Mijas, kde se to kavárnami jen hemží. Hned vedle bary na pláži, kde dělají čerstvé ryby a můžete tu prosedět a pročíst den, aniž by vás někdo vyháněl. My jsme si zamilovali jednu, která byla špatně hodnocená kvůli tomu, že obsluha je laxní. Aby ne, když majitelem byl pohodář – rocker a pokud nezasáhla jeho žena, tak se to opravdu vleklo. Ale atmosféra báječná. 

Jinak jsme jezdili po výletech, dvakrát jsme byli v galerii, o tom příště.

Přemýšlela jsem, jak se říká, že člověk chce na dovolené přijít na jiné myšlenky nebo si odpočinout od reality. Na mě to funguje. Když vnímám nové věci, vjemy, nálady, vždycky se v hlavě dostanu jinam, než kam mě to pustí doma. A to je pro mě důležité. I pro psaní.

Na cestě z La Cala de Mijas do Frigiliany jsem vymyslela nový příběh. Ne, že bych chtěla, prostě najednou se mi rozběhl před očima a celou dovolenou se usazoval. Nerada vlastně tenhle čas nazývám dovolenou, tu má můj muž, já si připadám jen přesazená jinam. Mým ideálem je trávit zimní měsíce v mírném teple, ideálně v Mijas, kde jsme byli v zimě už podruhé. 

 

2 názory na “La Cala de Mijas”

  1. Ještě nikdy jsem nebyla v zimních měsících v zemi, kde je tepleji a čím dál víc mě to láká. A k těm podvodníkům. Jedna naše blízká příbuzná takhle minulý měsíc přišla o čtvrt milionu. Úplně stejný postup.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *