Konečně!

Dnes jsme se konečně rozhoupali a udělali přes Airbnb svou první objednávku.
V Austrálii jsme se ubytovávali hlavně přes Airbnb, ale na Kryštofovu registraci.
Teď jsme poprvé sami za sebe.

Na konec měsíce, kdy chceme jet, už byly v Berlíně volné ze stovek bytů jen 3% ubytovací kapacity (!!!!), takže byty, které jsem měla vyhlédnuté dřív, byly všechny obsazeny. Tak jsme improvizovali a vybrali jiný byt. Věděla jsem, že to bude problém, když ještě nemáme žádné hodnocení, takže jsem se majitelce bytu v Prenzlauer snažila popsat naši rodinu jako very friendly. Ale zřejmě jsem ji moc nepřesvědčila, protože nás odmítla. Naštěstí jsme se Stelou našly jeden hodně ujetý byt v Neukolln, což je sice dál od centra, ale ten byt fakt stojí za to. Je skoro pořád obsazený, takže jsme vlastně měli štěstí. A majiteli jsme se asi friendly zdáli, protože naši rezervaci přijal.
Určitě napíšu reportáž.
Ivan by sice radši jel do hotelu, ale když zjistil, že už jsou volné jen ty nejdražší, tak rád couvnul. Byt vidět ani nechtěl, stačí prý, když omdlí až na místě. To teda jo! Protože až uvidí tu koupelnu s výlevkou a historickým oknem, které vede do kuchyně … a kuchyň taky úplně nevypadá jako kuchyň … postel není úplně postel, ale něco na zemi … tak nevím, jestli si nepůjde lehnout radši pod most.
Je hezký se mít na co těšit!

15 názorů na “Konečně!”

 1. S Airbnb mám jen ty nejlepší zkušenosti. Včera jsem objevila blog NILA a v něm příspěvek Jak mi prázdninová výměna změnila život. Autorka zmiňuje film Prázdniny, je můj oblíbený, ale nevěděla jsem, že existuje HomeExchange, že se vlastně taková výměna dá uskutečnit doopravdy. Nevím, jestli bych dokázala do svého soukromí pozvat neznámé hosty, ale každopádně je to skvělá možnost, jak cestovat a třeba i nějaký čas žít někde jinde. Přeji hodně inspirace a samé krásné zážitky z cestování.
  Iva

  1. Lucie Konečná

   Ano, ten příběh jsem taky četla. Já bych problém s výměnou domů neměla vůbec! Ale bohužel kromě mě musí všichni být v Čechách. Škoda.

 2. Jééé, tak to se tam třeba potkáme. My se chystáme koncem září také do Berlína, i když jistého nemáme nic, kromě bydlení. A pozveme vás k nám do domku:-) Sdílím Ivanovu obavu, mě by kleplo i z tý fotky:-DD Haha. Ať se vám výlet vydaří a bydlení ať je opravdu zážitek! Adéla

  1. Lucie Konečná

   Adélo, jestli tím domkem myslíš obytňák, tak bych si radši dala sraz někde v hospodě nebo na kultůře 🙂 Zavolám!!!

  2. My máme krásnej novej obytňák s porcelánovým nádobím a normálním příborem!!! 🙂 A rozhodně ho nemáme rozvrzanej po Klusovi :-DD Zavoláme si.

 3. "A hoteliéři nebudou mít co žrát ! "
  ����
  Žertuju, moc vám fandím, těším se na reportáž a na fotky.

  Já jsem zaregistrovaná už dlouho, ale zatím jsem ve stádiu "šmírování" …

  Michaela

  1. Lucie Konečná

   Právě, že hoteliéři jsou tak nenažraní, že i v průměrném hotelu mají cenu za noc přes deset tisíc!!!! Taky ráda šmíruju 🙂

  2. Já vím, někdy to vypadá, že nepronajímají pokoj, ale prodávají půlku hotelu…

 4. Taky jsem moc zvědavá na reportáž, Berlín se mi moc líbí, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit vám… Přeji krásný výlet. Petra

 5. Ja som po rokoch krásne ukončila prázdniny, dostala som sa síce len do obchoďáku(mám nový sveter) na kávu, ale som spokojná!
  Lucia, prajem krásne zážitky!

 6. Milá Lucie,
  stále vás sleduji, i když nekomentuju, protože jste moje velká inspirace, ale tady pozor: věc se nemá tak, že by byly kapacity vybookované na dřeň nebo byla Vaše rodina nějakému pronajímateli nesympatická – AirBnB je od letošního roku v Berlíně takřka trestnou činností s obrovskými pokutami, najdete o tom desítky článků i v českých médiích, namátkou: http://ekonomika.idnes.cz/berlin-zakazal-pronajmy-celych-bytu-pres-airbnb-ftm-/ekonomika.aspx?c=A160503_144107_ekonomika_rny
  Mnoho pronajímatelů proto nabídky stáhlo, nebo vyčkává a neodpovídá/odmítá poptávky. Pronájmy tam jsou velmi omezené v podmínkách, jak je radnice nastavila – jen pronájmy pokojů v bytě – pravidelné jsou i kontroly – jak na ještě na síti, tak i v terénu. Tak pozor na případné problémy a zklamání – já jsem byla v Berlíně již mnohokrát a vždy jsem bydlela přes AirBnB (až na jednu návštěvu u kamarádky doma), ale od letošního léta bych stoprocentně volila jedině hotel.

  1. Lucie Konečná

   Děkuju velice, pročetla jsem to. Stejně ale jedeme do bytu. Uvidíme, co bude 🙂 Nicméně paní nás odmítla a v tom termínu vzala jiné hosty. Ale to je její právo. Mějte se pěkně a děkuju!

 7. Jak já sa bavím…..ďakujem!!! Mne chýba tento rozmer – humorný, ale milujem ho na iných a vždy sa tisnem do ich blízkosti, lebo rehotať, to mi ide…..som rada, že som objavila Váš svet….

Diskuse uzavřena.