Kominík

Dnes k nám přišel na pravidelnou kontrolu neskutečnej kominík. Mladej. Jednak opravdu komín vyčistil a prohlídnul, trvalo mu to víc jak půl hodiny, a pak napsal revizní zprávu dlouhou jak slohový cvičení. Ten minulej akorát kouknul do krbu, dal razítko, řekl si o litr, a šel. 
Navíc je to vůbec poprvý, kdy k nám někdo přišel a řekl, že TAKY SBÍRÁ VÁNOČNÍ OZDOBY!!!
Hned si prohlídnul moje vystavený sbírky, pohovořili jsme se o ozdobách, poradil mi, na jaký burzy jezdit, a díky spřízněnosti duší jsem ho zatáhla až do ložnice, kde jsem mu ukázala sbírku svých stromečků. Byl nadšen. Kdybych zároveň nehlídala Tobíse, určitě bych mu vyndala ze skříně i papírový postavičky, barevný koule, muchomůrky, zvonečky a další svý poklady. Jenže Tobís měl oči navrch hlavy a na všechno si chtěl šáhnout. Vyloženě mi narušil sběratelský rande.

Asi to byl první a poslední kominík v mojí ložnici.

8 názorů na “Kominík”

 1. ja tak dufam, ze raz napisete knihu (lebo toto je ako z knihy)! budem medzi prvymi, co si ju kupia.

 2. Nejsem sice kominík, ale taky bych si ráda tu Vaši sbírku i s výkladem prohlédla. Jsem totiž TAKY SBĚRATELKA starých vánočních ozdob 🙂
  Úžasná příhoda, pobavila jste mě.
  Krásný večer, Lucie, a těším se na ukázku Vašich dalších "ozdobových" přírůstků.
  Katka

  1. Lucie Konečná

   Juj! Krásně vyšíváte, tak někdy taky vyfoťte ozdoby, to se moc ráda podívám!

 3. Náš kominík nejen že čistil řádně komín , ještě mi vybíral dvířka do komína a kontroloval jak máme vyčištěný kotel. Napsal do listu takové litanie a chtěl 600kč . Když jsem mu řekla, že minulý rok jsem platila 500kč. Usmál se a řekl…no tak mi dejte těch 500kč. Byla jsem v rozpacích -ale on tedy dostal co chtěl…… Mějte se pěkně .H.

 4. Zápisky jedné knihovnice

  Super historka… ta by se hodila do nějakého příběhu nebo scénáře. 🙂

Diskuse uzavřena.