Kino

Konečně fakt komedie!
Sice dost hořká, ale u nás v Říčanech se vyprodané kino otřásalo smíchem a dokonce tleskalo.
Kdo jste někdy zažil domovní schůzi, pochopíte hned.

Původně Vlastníci byli divadelní hra, ale Jiří Havelka je převedl do filmu a sám ho natočil. Klobouk dolů, protože skoro celý film se odehrává v jedné místnosti – na schůzi vlastníků SVJ.
Malost, omezenost, buranství, podvodníci versus čecháčci … je to prostě o nás. Ti starší si na ostatních léčí svoje křivdy a mindráky, mladí mají chuť věci řešit a vyřešit, ale nedaří se jim překročit staré pořádky. A dopadne to úplně jinak, než čekáte. 

11 názorů na “Kino”

 1. ..já přestala na schůze chodit, to opravdu nebylo v mých psychických silách:( drsné psycho všech těch povah ze 72 bytů…jak čtu váš popis filmu, tak to je naprosto přesně jako u nás…mstiví bývalí a někteří dosud komoušáci ,kteří před 89 byli v domovní komisi a udávali mě za nevyvěšování vlajek sssr a psali na mě posudky, díky nimž jsem měla pas až po roce 89, taky byli v uličním výboru nebo jak se ty nechutnosti jmenovali…bránili nám úspěšně ve dvou vlnách privatizace, takže jsme ve třetí zaplatili dvakrát tolik, řvali na schuzích , že Havel bude brzy viset a já půjdu do kriminálu za pokus o rozkrádání socialistického majetku- jednala jsem s městem o té privatizaci …když jsem vedla v počátcích družstvo, zvonili na mě, kdy jim opbh vymění žárovku..naše domy se přidělovali v 65 agilním totalitním kádrům, sousedi byli vrchnost v lidových milicích,spolupracovníci stb a podobné morální lahůdky…doted dokázali blokovat převedení bytů do osobního vlastnictví, byt nám nic nebrání..takže si byty nemohou kupovat mladí lidé na hypoteku, ale jen spekulanti s byty , máme tak více jak polovinu bytů v pronájmu, z některých jsou ubytovny všech možných národností, mladí lidé nikde, ti staří neodkáží dům vést a udržovat…já byt prodávám, byť je nádherně udělaný za mnoho peněz…asi nebudu mít sílu tenhle film vidět..možná až po letech,až v tom nebudu žít:)

  1. Děkuju za komentář. To je teda úplně šílený. Proti vašim zážitkům je film jen cukrová vata. Nezávidím vám. Držte se!

 2. A jen tak mimochodem ...

  Jdeme tento týden, slyším jen chválu, tak už se těším. Už dlouho jsem nešla z kina nadšená.
  Hezký večer.
  Jitka

 3. Na tenhle film se moc těším a doufám,že budeme mít čas s mužem na něj zajít (v kině jsem nebyla 7 let). Sestřenice viděla i divadelní hru, doporučovala ji všemi deseti a to nikdy žádnou domovní schůzi nezažila. Já taky ne, muž je mi vždycky líčí. Ona a můj muž jezdívali zamlada s panem režisérem (měl přezdívku Igráček :-)) na tábory pro mládež. Strašně se těším, už trailer je dokonalý.

 4. Na film se těším, určitě půjdu. Před rokem 89 jsem byla zaměstnaná v různých funkcích správy bytů. Celý svůj pracovní život /20 let/ jsem se musela při větších reko účastnit podobných schůzí, někdy to byla groteska, někdy tragedie. A tak jsem věděla přesně, co bude probíhat, až se ti neuznaní dostanou k moci, ukázat konečně sousedům zač je toho loket.. Věru až tak jsem si nemyslela, že to bude hustý.. Myslela jasem si naivně, že stbaci a udavači zalezou do bažin..ale bohužel, čím dutější nádoba tím hlasitější zvuk. Pro mě žádná změna, furt jsou ti lidi stejní. Lenka

  1. Přesně,co vypráví kolegyně z dnešních schůzí není to lepší.Lidi jsou stále stejní.Nedělejme si iluze ..Krásné dny.JP

 5. Někdy se nedohodnou mezi sebou dva lidé takže nemůžete chtít,aby se sjednotilo tolik obyvatelů bytovek,je jasné,že každý má na jednu věc odlišné názory,kdyby to bylo tak jednoduché byl by na zemi mír,vždyť ani ti mocipáni se nemúžou dohodnout,na schůze taky nechodím(je to určitě škoda),ale když se dovím,že naši zástupci vybírají dary od firem za práci na různých úpravách domu tak se ozvu i když je mi to někdy prd platné,ale zase na druhou stranu sousedů máme dobrých,stálých…

Diskuse uzavřena.