Karel je nejvíc!

Mám takovou vánoční úchylku. Každý rok si pouštím vánoční desku Karla Gotta. Většinou u toho uklízím a jde mi to pěkně od ruky. Má to ovšem háček – musím u toho být sama, protože nesnáším cizí pohledy, které mě kradmo pozorují a vysmívají se mi. Desku točím dokola, dokud se mi nepřejí (nebo dokud někdo nepřijde domů).
 
Dnes jsem našla na youtube i jiné vánoční koledy a písně v podání Karla, mezi nimi i tátu, který má zůstat aspoň do Vánoc. A vzpomněla jsem si, jak jsem ji jako malá nechápala. Kam ten táta jako jde? A proč teda nezůstane do Vánoc? Co když už pro něj mají dárky?
Dětství je plný problémů a nezodpovězených otázek. Ne, že ne.
 
A ještě jedna navíc:
 
 
Místo uklízení zase jen kecám.
 

8 komentářů

 1. Písničku "Už z hor zní zvon" miluji! Pouští ji u nás každoročně na akci "Rozsvícení stromečku" při ohňostroji a to je pro mě skoro smrtelná kombinace: ohňostroj a tato písnička mi vhání slzy do očí……
  Jojo, letos už jsem si poplakala :-).
  Přeji krásný adventní čas. Lucka

 2. Lucie, u nás se nepeče u ničeho jiného, ještě pouštíme Vánoce s Helenou, ty moje mamka poslouchala ještě na gramofonu a miluje je! A.

 3. Já jsme si myslela, že jsem na světě s Karlem svého věku skoro jediná… 😉 Díky.

 4. KAŽDÝ chlap, který pomůže s přípravami na Vánoce, mi vhání slzy do očí!
  A. Eva

 5. Teda… díky. Já na tuhle písničku skoro zapomněla. Je to krása.

 6. "Dětství je plný problémů a nezodpovězených otázek. Ne, že ne."Tak tuhle větu bych si s dovolením vypůjčila a někam vytesala. Nejlépe do kamene. A pak bych ty balvánky rozdávala rodičům u východu z porodnice :-).A sobě bych taky jeden dala – abych na to /jako máma začátečnice/ vždycky myslela…