Jste z Brna?

Plánuju na srpen rychlou návštěvu Brna. Jeden den tam, druhý zpátky. Už dlouho si slibujeme s kamarádkou z Bratislavy, že se spolu jen samy dvě sejdeme někde na půl cesty.
Potřebovaly bychom se ubytovat někde v samém centru Brna a bylo by fajn, kdyby nás to nestálo majlant. Nemáte tip třeba na nějaký prima penzion? Popřípadě i na kultůru, abysme něco neprošvihly. I když my si toho potřebujeme tolik říct, že to vidím na jednu dvě výstavy a kavárenské povalování.
Ale každý tip potěší!
Milá Adriano, koukni, jak už to chystám. Dej mi vědět, kdy by se ti to hodilo. Těším se!

0 komentářů

  1. toto je taky zajímavý blog, hlavně obdivuji, že jsi na sebe tvrdá a dokážeš se přinutit psát. já poslední dva týdny chodím na počítač pouze na net a říkám si, zítra zítra… zítra zase začnu.

  2. Milá Lucie, jsem z Brna a tak doporučuji, nejenom vilu (tu), ale i Jurkovičovu a kousek od ní hospodu Rosničku a vůbec celá ta čtvrť je příjemná. A pokud by jste to pojaly dle románů S. Mawera, tak nemůžete minout i Mendelovo muzeum na Starém Brně. A na Zelném trhu objevte novou restauraci Il Mercato, polední menu za cenu příjemnou a zážitek veliký. A pokud něco méně honosného, tak na Veveří Bistro Franz a za rohem, na Kounicové cukrárnu Kolbaba. A do Ery možno jít, ale kvalita je tam hodně proměnlivá a tak se taky můžete dočkat spíše nemilého překvapení. A pokud jste na sushi a podobné, tak určitě Koishi (na Údolní) a na skleničku hned vedlo do Petit Cru a pokud jste na pivo – hned naproti je hospůdka Švábka. Hlavně, ať se Vám u nás líbí:). And

  3. Já doporučuju na nocleh Mitte, protože je to přímo v centru…… a kavárnu s restaurací Spolek na Orlí, což je od Pánské, kde je Mitte kousíček .-)) Jana

  4. Mezi obědem, kávou a dortem vřele doporučuju Bienále grafického designu, konkrétně "Husák trávu nekouřil" (český hudební plakát) http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktualni-vystavy/2012/bb_hudebni_plakat.aspx?alttemplate=VystavaBienale a menší ale kouzelnou výstavu Květy Pacovské http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktualni-vystavy/2012/bb_hudebni_plakat.aspx?alttemplate=VystavaBienale. Ať se líbí!

  5. Děkuji všem nastotisíckrát za tipy, všechno si pečlivě pročtu a pak dám vědět!